30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Mladé Buky  (Přečteno 2640 krát)

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
[WIN] Mladé Buky
« kdy: 30 Května 2016, 12:42:01 »

Mládě Buky
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Mladé Buky
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2016, 12:57:05 »

Přemístil jsem do neveřejné sekce.
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Mladé Buky
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2016, 12:58:24 »

KDO: Dik.

s noholly jsme domluveni telefonem. Hodte nam sem posledni papir, ktery mate od uradu.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Mladé Buky
« Odpověď #3 kdy: 30 Května 2016, 14:22:47 »

Díky moc předem za odpověď.
Proč Vás s tím otravuji:
- fórum je tak rozrostlé, že je velmi obtížné najít rozumné rady
- nejsem si ani 100% jist, že mám ještě roční prekluzi
- nerad bych udělal chybu
- prosím o radu, formulace Helmuta (příp. tipy, kde je dobře sepsáno) pokud jej zvolíme atd.

Co (snad) už chápu:
- je nutno zdržovat
- jsou možnosti jako Helmut nebo dnes již mrtvý pachatel. U mrtvého mám dojem, že jste buď říkali vy (na přednášce) nebo jsem někde četl, že už se s tím úřady naučili dobře pracovat a není to moc vhodné. Ale i u Helmuta jste varovali.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Mladé Buky
« Odpověď #4 kdy: 30 Května 2016, 15:10:20 »

Ano, mrtvola není dobrý nápad, funkční se aktuálně jeví Helmut, nemusí být reálný, ale musí být komunikativní (mít schránku a zvonek a pak se přiznat, hajzl jeden)
IP zaznamenána

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Mladé Buky
« Odpověď #5 kdy: 30 Května 2016, 15:17:56 »

Myslím, že Helmuta už chápu, něco jsem se ve fórech dočetl. Přesto - nemáte nějaký ten odkaz, kde by to bylo hezky popsané?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Mladé Buky
« Odpověď #6 kdy: 30 Května 2016, 15:31:55 »

Ano, roční prekluze je ve hře. Asi to je v daném případě nejlepší taktika - tj. udat sebe (nebo spolupracujícího řidiče, který to v nějaké obecné rovině potvrdí - jako že to auto daný den na té cestě opravdu řídil, ale není si vědom, že by jel jak prase). Cílem je, aby proti němu zahájili přestupkové řízení se vší parádou, tj. nařízení ÚJ, atd. Následovat bude standardní zdržovací postup, odvolání a prekluze. Sprdel pak už zahájit nelze.

Je tam samozřejmě riziko, že kdyby to náhodou kraj stihnul, tak z toho smrdí body a zářez v registru, takže dojde-li na odvolání, je třeba popřít řízení (ale ne dřív než v nějakém doplnění blanketního odvolání 2 týdny po určeném termínu, protože Trautenau by to v takovém případě urychleně zastavil a zahájil sprdel, dokud může).
IP zaznamenána

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Mladé Buky
« Odpověď #7 kdy: 30 Května 2016, 16:03:08 »

Aha, takže místo Helmuta tohle. Taky se mi to jeví dobré. Nevím tedy, co znamená "popřít řízení", ale to snad dohledám. Nebo se dovolím ještě na Vás případně obrátit.

Takže teď bych to shrnul, jak to chápu:
- Napíšu do toho jejich formuláře, že jsem opravdu řídil, ale neuvědomuji si..., pošlu jim to mailem a až za pět dní potvrdím na podatelně mail písemně.
- Počkám, až přijde nařízeno ÚJ a pak těsně před ním pošlu omluvu ze zdravotních důvodů.
- Pak přijde další předvolání a to už nevím přesně jak pokračovat - vyžádat si spis? Nebo nejdřív tam jít, zopakovat, že si nejsem vědom a teprve potom vyžádat spis?
- Dál by zatím nepředjímal...
IP zaznamenána

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Mladé Buky
« Odpověď #8 kdy: 30 Května 2016, 16:07:24 »

P.S. teď mi to (možná) dochází, jak jste to myslel - popřít řízení znamená popřít, že jsem to auto řídil :) Já myslel nějaké správní řízení :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Mladé Buky
« Odpověď #9 kdy: 30 Května 2016, 16:17:08 »

Je to takové balancování na ostří nože. Vy musíte vytvořit dostatečné podezření, aby proti vám zahájili řízení, ale nechat si otevřená vrátka ven. Kdyby to vypadalo, že vás usmaží, tak si najednou vzpomenout, že jste se spletl a byl jste vlastně někde úplně jinde, auto řídil strýček Vik atp.

Takže to přiznání nesmíte přehnat, ale ani podstřelit. Taky by bylo fajn vědět, jak moc dobrou fotku ten radar udělal, nebo alespoň jakou obvykle dělá. Jinak ten postup sedí, pokud možno neprůstřelnou omluvenku z prvního jednání a pak se uvidí, co dál. Je-li ve hře fotka a opravdu jste to řídil, tak tam doporučuju nelézt osobně, tj. zkusit spis dostat přes InfZ (v Trutnově to snad lze) nebo tam někoho poslat.
« Poslední změna: 03 Srpna 2016, 11:14:35 od hh »
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Mladé Buky
« Odpověď #10 kdy: 30 Května 2016, 19:02:54 »

Mě se ten mrtvý Helmut jeví stále jako dokonale funkční a spolehlivý. I za cenu, že rozjedou sprdel, ale stejně rychle ho musej zastavit. Servíruji jim obvykle reálnou adresu poblíž místa, kde proběhl podle smutečního oznámení pohřeb (tím se zamezí nedejbože přeshraniční obtěžování pozůstalých). Dále servíruji přechodnou adresu v Čechách do schránky, ke které mám přístup, ale do ní většinou nikdo nic nevhodí. Obvykle než rozjedou sprdel, už je vymazán z evidence obyvatelstva. Ze spisu zjistím jestli se ho vůbec pokoušeli obeslat. Obvykle se to z ciziny vrátí jako adresát neznámý, což je logické protože na udané adrese se nikdy nezdržoval a mimo to už fyzicky neexistuje. No a pak se slzama v očích servíruji parte s žádostí o zastavení sprdele.(Je obvzlášť vhodné , aby i hloupý a iniciativní úředník po něm našel relativně snadno stopy na googlu, třeba konkrétně to parte.) Právě už mám jednoho přichystaného pro Dvůr Králové, hned jak  přijde spis.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Mladé Buky
« Odpověď #11 kdy: 03 Srpna 2016, 11:18:04 »

Tak tu máme předčasný WIN, což je od úřadu milé (i to, jak děkuje za to, jak jsme s ním vyběhli):

Vážený pane,
správní orgán nestihne přestupek sp.zn. XXX v zákonné lhůtě projednat. Vzhledem k tomu, že dojde k zániku odpovědnosti za přestupek, správní orgán jej odloží. Velice Vám děkuji za spolupráci a za Vaše podání vysvětlení.

S přáním příjemného dne 
Úřední Osoba


P.S. Zatím prosím nepřesouvat do veřejné sekce, z opatrnosti vyčkáme definitivní prekluze i toho, jak se úřad vypořádá se sprdelním řízením, které omylem stihnul už zahájit paralelně s šetřením přestupku.
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Mladé Buky
« Odpověď #12 kdy: 03 Srpna 2016, 17:22:38 »

Probůh, cos jim napsal? Takhle milej ke mně úředník ještě nikdy nebyl?
Každopádně gratulace.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Mladé Buky
« Odpověď #13 kdy: 15 Února 2017, 00:51:04 »

Možno přesunout?

EDIT: Prekluze už nepochybně nastala, přesouvám do veřejné části fóra. -kdo-
« Poslední změna: 11 Září 2019, 11:20:34 od kdo »
IP zaznamenána