30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vypneme dezinformační weby  (Přečteno 3354 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 654
    • Zobrazit profil
Vypneme dezinformační weby
« kdy: 21 Března 2022, 10:52:34 »

Tak se to zřejmě brzy  "překulí" za pomyslnou hranu - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-vypneme-dezinformacni-weby-chystame-k-tomu-zakon-planuje-ministr-194370#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=ot45QrNZ9Pn-202203210939&dop_id=194370&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Určitě bude návrh toho zákona zajímavým čtením.... "a pohlídáme (nějak není zřejmé, kdo jako) aby nedošlo k tomu, že budeme ničit svobodu slova".   Zřejmě tedy konečně nastane svoboda říkat to, co bude povoleno říkat. Chybí již jen obvyklé kecy, že zákon rozhodně nebude zneužíván k .....kolikrát to již bylo a právě že vždy byl "zneužit". A hlídačem bude kdo? Pochopitelně některá ze silových složek - což jsou rozhodně instituce, které svobodu slova úplně milují.
Tak kdypak bude vypnut tento web?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Vypneme dezinformační weby
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2022, 11:36:31 »

Tak kdypak bude vypnut tento web?

... bylo by pěkné, kdyby toto fórum mělo .onion link a bylo dostupné na Toru :D

Jinak za mě - sice s tím kategoricky nesouhlasím, ale dokud to půjde obcházet, tak to ještě půjde snést. Je to samozřejmě špatně tak či onak, ale vzpomeňte, jak před lety MF začalo "cenzurovat" internet kvůli online kasínům a gamblingu a vůbec jim to nefungovalo. Ten projekt sice oficiálně funguje, ale v realitě někde leží na zádech a dohořívá. Vzpomeňme, jak uvědomělý CZ.NIC zablokoval domény aeronetům a podobně a během pár hodin to běželo na jiných doménách.

O této problematice výborně hovoří Daniel Vávra a jeho SOSP, dovolím si proto jenom parafrázovat - je směšné a fascinující, že weby typu aeronet, které píšou životní looseři na sociální podpoře a které mají rozpočty maximálně pár set tisíc ročně, tolik děsí systém a mají údajně větší vliv než třeba Česká televize s rozpočtem téměř 7 miliard.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Vypneme dezinformační weby
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2022, 11:48:05 »

Osobně se domnívám, že systém tyhle weby neděsí ani trochu. Jen si připravuje půdu do budoucna - a když to bude "kvůli aeronetu", tak si ovečky bez remcání nechají ukrojit další kolečko ze salámu svobody.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Vypneme dezinformační weby
« Odpověď #3 kdy: 21 Března 2022, 12:52:25 »

Systém děsí ztráta kontroly nad informacemi jako celek. Jakmile má ovčan kam utéct od oficiální pravdy, tak je zle. O kolik lépe by se různé pandemie zvládaly bez ošklivých Beranů a Landů, o kolik lépe by se vedla třetí světová bez různých kverulantů a neoficiálních analytiků. Jakmile se začne lhát moc okatě, mají lidi okamžitě kam utéct. S tím se musí něco dělat.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 209
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Vypneme dezinformační weby
« Odpověď #4 kdy: 21 Března 2022, 23:24:08 »

Bylo treba "chranit" pred:
- nelegalnimi hrami
- nyni  leky https://www.sukl.cz/farmaceuticky-prumysl/seznam-stranek-s-nelegalni-nabidkou-lecivych-pripravku
- blbej fizl muze vypnout sluzbu az na 3 mesice
- nic si dela co chce a nix se na to chysta
- we dos - doufejme posledni hrebik do rakve
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Vypneme dezinformační weby
« Odpověď #5 kdy: 22 Března 2022, 02:18:35 »

- we dos - doufejme posledni hrebik do rakve

A terazky mi povedztě, fu, čo vy si predstavujetě pod takým slovom we dos ?

Děkuji :)

Anébrž co za prasárnu mi uniklo...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 209
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Vypneme dezinformační weby
« Odpověď #6 kdy: 22 Března 2022, 15:01:43 »

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Vypneme dezinformační weby
« Odpověď #7 kdy: 22 Března 2022, 21:12:06 »

https://www.youtube.com/c/R%C3%A1dioUniversum
Tak cenzor dorazil asi i sem:

Je nám líto, ale stránka není k dispozici.
Zkuste hledat něco jiného.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 209
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Vypneme dezinformační weby
« Odpověď #8 kdy: 22 Března 2022, 21:28:20 »

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Vypneme dezinformační weby
« Odpověď #9 kdy: 22 Března 2022, 23:43:52 »

Editace hosts k ničemu nevede protože WEDOS to zřejmě zabije - buď úmyslně nebo ještě jednou ověřuje doménu v DNS při přístupu do multihostingu.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Vypneme dezinformační weby
« Odpověď #10 kdy: 23 Března 2022, 08:13:03 »

https://www.youtube.com/c/R%C3%A1dioUniversum
Tak cenzor dorazil asi i sem:

Je nám líto, ale stránka není k dispozici.
Zkuste hledat něco jiného.

Tomu moc nerozumím, protože web pořád funguje. Obsah mi navíc nepřijde nijak kontroverzní. https://www.radiouniversum.cz/
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Vypneme dezinformační weby
« Odpověď #11 kdy: 23 Března 2022, 10:31:44 »

Tomu moc nerozumím, protože web pořád funguje. Obsah mi navíc nepřijde nijak kontroverzní. https://www.radiouniversum.cz/
Jako pravidelný posluchač se spíš divím, že tam vydrželi tak dlouho. Nejhorší dezinformace jsou ty, které nakonec vyjdou ve sbírce zákonů.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Vypneme dezinformační weby
« Odpověď #12 kdy: 23 Března 2022, 11:19:55 »

Ta cenzura běží dlouho. Já to neposlouchal, chodil jsem tam akorát na rozhovory s prof. Turánkem, protože jako jediný "antivaxxer" měl kapacitu a skutečně do detailu vysvětloval, proč si myslí, že ty mRNA vakcíny by mohly působit negativně. Vždy jsem tyto rozhovory pouštěl/posílal lidem, kteří se mě snažili přesvědčit, že je to vše 100% safe, protože to udělali vědci. Když jsem to takhle chtěl jednou pustit jednomu fanatikovi, zjistil jsem, že na YouTube už ten konkrétní díl není k nalezení (kanál tam ještě byl). Naštěstí jsem to tehdy našel na SoundCloudu, kam Svobodné universum také nahrávalo svoje rozhovory. Ani tam už nejsou...

Konkrétně odstraňování vaccine skeptických videí asi souvisí s tím, co zavedl před pár měsíci Twitter. Stejně jako můžete dostat ban na FB/TWTR za "hate speech", což je ale vlastně cokoliv, čím vyjadřujete, že se vám někdo nelíbí, tak můžete dostat ban i za "vaccine hesitancy", tedy pochybování o vakcínách. Stačí, aby člověk měl na sociální síti vliv a projevil jakékoliv pochybnosti o vakcínách (byť sám může být očkovaný) a bude smazán. Nezáleží přitom na tom, jestli to je legitimní vědecká kritika ala Turánek/Dr. Rober Malone, nebo úplný informační průjem ala Lubomír Volný. Vlastně nechápu, jak je možný, že lidi jako Volný stále svobodně na sociálních sítích působí a šíří evidentní nesmysly, zatímco vědci/zasvěcenci jsou mazáni...
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Vypneme dezinformační weby
« Odpověď #13 kdy: 23 Března 2022, 12:06:23 »

Vlastně nechápu, jak je možný, že lidi jako Volný stále svobodně na sociálních sítích působí a šíří evidentní nesmysly, zatímco vědci/zasvěcenci jsou mazáni...
To je hrozně jednoduché. Pokud "názor" sdílí vědec, má to nějakou "hodnotu". Pokud totéž řekne Volný, je to "výblitek". Takže pokud se nechají jen "výblitky", vypadá to opravdu jako názory pomatenců což přesně garnitura chce....
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Vypneme dezinformační weby
« Odpověď #14 kdy: 23 Března 2022, 15:42:28 »

Jednou jsem postnul do youtube komentářů odkaz na seznam soudem zrušených kovidových opatřených a dostal jsem shadow bann :-) A to jsem ani nenapsal co si o tom myslím, jen jako odpověď na otázku jsem napsal "např.zde" a link na nějaký justiční web.
IP zaznamenána