30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Pongo

Stran: [1]
1
Dekuji panum za postaveni na obe nohy. DPV mam hotove, tedy v pondeli na urade predlozim vse potrebne a budu doufat, ze mi na pockani navrati RO a zrusi zakaz.

2
Pokud jste ŘO v ČR pozbyl, tak nejste oprávněn řídit. Držba zahraničního ŘP vás k řízení v ČR neopravňuje a klidně se dál lakujte nějakou běžnou rutinou a automatickým propsáním a nesmyslnosti nějakého zápisu.

Můžete prosím rozvést?
příkládám časovou osu ještě jednou
29.05.23 - ŘP doručen na MěÚ poté skartace, čili jsem držitelem zahraničního ŘP (členského státu)
13.10.23 - prohra na 6 měsíců a zápis o neodevzdání ŘP a zároveň odejmutí ŘO orgán postupuje bězně, protože o výměně neví (řp jsem již neměl nebylo co odevzdat)
15.01.24 - měl bych dostat rozhodnutí o upuštění a NPM

Prošel jsem si snad vše co jsem mohl a z toho mi vychází: žádný členský stát nemůže odejmout ŘO, pokud není vydavatelem ŘP na který se ŘO váže - může pouze udělit zákaz, případně zabavit ŘP a ten poté odeslat do státu který jej vydal

Skutečně se snažím pochopit jak postupovat a to, že každý tvrdí něco jiného (včetně úředníků), není nápomocné.
Díky

3
Ono je v tom teď zamotaný ještě druhý problém. Krom ZŘMV visí v registru řidičů i pozbytí řidičského oprávnění - což není pravda. Na úřadě s rozšířenou působností pod který spadám jsem si to ověřoval, bohužel paní ouřednice absolutně neví která bije a plete si pojmy s dojmy. Tedy, že pokud mám zahraniční ŘP, nemohl jsem při pravomocném rozhodnutí o zákazu v ČR pozbýt ŘO, protože už jsem měl zahraniční ŘP, na který je vázané ŘO. Toto se do systému předpokládám dostalo takovou tou běžnou rutinou, protože jsem Čech, tak tam z automatu propsala i pozbytí ŘO.

Každopádně, byl jsem informaci ověřit na jiném úřadu, kde mi paní řekla, že je vše v pořádku, že vidí že mám zahraniční ŘP a tedy zápis o pozbytí ŘO je nesmyslný a je třeba ho změnit po vystavení nového rozhodnutí a nabytí PM. Otázkou je, jak moc budu muset na úřadu pod který spadám bojovat..

Nějaké nápady jak se bránit?

4
Tedy nejlepší možnost bude si opatrně zajet na úřad s rozšířenou působností, předložit rozhodnutí+nabytí právní moci s prosbou o propsání do rejstříku řidičů.
Otázku řízení se zahraničním ŘP nezpochybňuju, vím že můžu.

5
Zdravím,

13.10.2023 jsem prohrál za rychlost na 6 měsíců. Během čekání na rozhodnutí od krajského úřadu, jsem lišácky vyměnil ŘP na zahraniční (dočasné bydliště, čili povinnost).
15.1.2024 žádám o zkrácení trestu (cestička vyšlapaná, rozhodnutí+nabytí pravní moci ještě ten den)
Otázka zní.. co se stane, pokud mě zastaví PČR na kontrolní kontrolu a v systému bude viset platný zákaz, protože ouřada zareaguje až za týden vzhledem k tomu, že nebudu žádat o vrácení ŘP. Jak to bude vypadat v případě nehody? Je lepší si rozhodnutí a nabytí právní moci vytisknout a vozit s sebou? Bude mít vůbec nějakou výpovědní hodnotu?

Všem kteří mají něco věcného k tématu, díky!

6
Přesně tak, Český řidičák byl odeslán na ministerstvo dopravy, poté na obecní úřad s rozšířenou působností. Mám informaci z úřadu který řeší zákaz řízení, že pokud poskytnu potvrzení (přikládám), budou k tomu přistupovat jakoby byl Český řp vrácený v rámci řízení. Pro mě samozřejmě výměna znamená, že v rámci práce se můžu svobodně pohybovat autem v zahraničí a po zkrácení nemusím podstupovat psychotesty a čekat na vydání řp. Po vyhovění žádosti sednu a jedu.

7
Pánové, shrnujíc,

rozhodně nechci mařit úřední rozhodnutí a hledám legální a správnou cestu pro to, jak mimo ČR řídit.
Opravdu nechci zadlužovat děti mých dětí kvůli tomu, že náhoda je blbec.

Šlo mi spíš o reálné zkušenosti, někoho tady z fóra, než dohady na téma jízda se zadrženým ŘP a její následky.
V dodatku, policie tady je ještě víc vyčůraná než ta naše a již jsem párkrát měl setkání s místní žandarmerií, nedovedu se představit, co by nastalo kdybych řekl, nemám hoši.
U občanů lze dohledat podle čísla PESEL (něco jako naše rodné číslo), u mě by v tom případě nenašli, protože by Český ŘP nebyl propojený.

Pro mě je řešení jednoduché a shrnuji pro případ, že by se někomu taky hodilo.
1) stálý nebo dočasný pobyt v členské zemi EU trvající nejméně 6 měsíců (s čestným prohlášením o délce trvání, lze obejít)
2) Pas, OP, nebo jakýkoliv dokument totožnosti
3) žádost, úhrada správního poplatku,..
4) snad už vydaný zahraniční ŘP

Až celou proceduru projdu, dám ještě vědět, jak to celé probíhalo.

8
U mě se jedná o Polsko. Fakticky jsem včera prověřoval možnost výměny ŘP na úřadě.

Váží se k tomu dvě podmínky:
1) pobyt minimálně 6 měsíců (jsem již déle, lze vyřešit čestným prohlášením)
    -budu mít dočasné bydliště, stále si chci nechat české jako trvalé..
2) Z toho co chápu nevydají bez místní "karty pobytu" něco jak OP pro cizince s bydlištěm

Nechám si to prověřit ještě u známe úřednice.

Jen teda nevím, jak to skutečně funguje s tím odevzdáním, ponecháním si českého ŘP, to mě skutečně zajímá. Ale, rozhodně půjdu cestou výměny.

Podtrhávám, že během zákazu řízení bych se ČR vyhýbal jak čert kříži. Jde mi jen o překlenutí doby zákazu, pro ježdění mimo ČR.



9
Ahoj..

už jsem nějaký čas zpátky přišel s otázkou ohledně věci která se mi stala ještě minulý rok v půlce října - a jmenovitě překročení o 50km/h a více.

Trošku jsem vystřízlivěl a došel k závěru že jsem lehce v pasti. Nemůžu dojít k tomu, jak vlastně (ne)budu fungovat po dobu zákazu řízení a s tím i zadržení ŘP.
Obecně jsem toho načetl tolik, že se v tom všem začínám ztrácet a byl bych vděčný, kdyby mi místní znalci poradili a pomohli k nějakému řešení.

Předpokládám že správko bude zahájeno někdy v půlce března. Oznámení přijde do datovky. Zastupovat mě bude firma, která se těmito věcmi zabývá (uvidíme na kolik to bude účinné).

Pomiňme variantu, že k zákazu nedojde, s tou raději už moc nepočítám.

1. Mezinárodní ŘP, z toho co jsem četl, se odevzdává zároveň s normálním ŘP. Tedy, nejspíš tím nevyřeším problém.
2. Bydlím v členském státě EU, nikoliv v ČR, avšak, nemám zde (prozatím) přechodné bydliště po dobu 6 měsíců, pro 1) absolvování autoškoly
                                                                                                                                                                          2) výměny ŘP za místní
Ovšem, pokud by se zahájení protáhlo a ještě by zastupující firma protahovala proces (pokud je to možné) třeba bych dokázal ŘP vyměnit. Vycházelo by to na 20. srpna 2023.
Jak potom ČR přistupuje k ŘP vydanému v členském státě, z toho co jsem četl úřad který vyměňuje ŘP posílá zpět do ČR.

3.Ježdění bez ŘP (mimo ČR).. se mi moc nepozdává vzhledem k možnosti způsobení dopravní nehody a touhle cestou moc jít nechci

Já obecně k mému přestupku a následkům s ním spojeným přistupoval víceméně jako ke "stopce" na území ČR. Což se mi zatím začíná potvrzovat míň a míň, co víc, přijde mi že od toho není útěku.

Za všechny rady, urovnání pohledu na věc a případně řešení Všem moc děkuju.


Stran: [1]