30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jízda na kole po chodníku  (Přečteno 14186 krát)

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #30 kdy: 19 Září 2017, 11:46:06 »

"Děti" mají odmalička horská kola a nejblíž silnici jsme byli na cyklostezkách na dovolené v Rakousku, když byly malé, tam ale řidiči jezdí podstatně ohleduplněji.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #31 kdy: 19 Září 2017, 13:47:15 »

Jezdím v autě - dost. Jezdím i na kole - ale už to není co to bývalo.
Jako řidič auta:
- mám docela vítr z "nesmrtelné tety" - tedy báby na kole vyjíždějící z prava z vedlejší, která se nepodívá doleva (tedy na mě) aby nemusela brzdit, nedejbože snad zastavit. Prostě to tam foukne....běžně
- mám docela bobky z toho, když předjíždím dítě na kole, že najednou vybočí  a vlítne mi pod auto. Předjet je prostě musím, protože jsou pomalí...
Jako cyklista:
- mám bobky, že mě někdo sejme. Snažím se jezdit mimo komunikace, ale vždycky to nejde. Silniční kolo je pak akorát na silnici.
- zatrne mi, když mi 30 cm od řídítek prosviští manažer rychlostí 130
- mám enormní bobky, když jedu se svýma dětma, že je někdo sejme.
- fakt nechci, aby v případě blondýny v X5, jejíž okna jsou skoro výš, než přilba mých dětí, navíc držící v ruce telefon, protože HF není spárované s jejím telefonem, rozhodovala o životě mých dětí náhoda - všimne si jich........ nevšimne si jich.......zvládne ten volant

Takže pošlu děti na chodník....  a někdy tam vjedu sám.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #32 kdy: 19 Září 2017, 14:54:55 »

Letos se mi stala veselá příhoda. V Brně jsem na motorce objížděl kolonu po chodníku a potkal se s cyklistou (který také jel po chodníku). Asi se mě lekl, málem spadl z kola. Ječel na mě něco ve smyslu, že na chodníku nemám co dělat. :-)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #33 kdy: 19 Září 2017, 15:24:17 »

Na mně před rokem promluvil běžec, ale slušně a klidně. Já na kole, pomalu, už se stmívalo, pokud si pamatuju, měl jsem i zadní blikačku pod sedlem, ale ta je opravdu vidět jenom odzadu, předek jsem ale opravdu ještě nezapínal.

No běžec na mně po tom, co se přiřítil, ač ne na kolizním kurzu, že mě není vidět. Já mu kontroval slušně tím, že jeho taky není moc vidět.

Nutno dodat, že to bylo na silnici na sídlišti a on neměl ani jenom tu blikačku:)
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #34 kdy: 19 Září 2017, 23:43:00 »

Jezdím v autě - dost. Jezdím i na kole - ale už to není co to bývalo.
Jako řidič auta:
- mám docela vítr z "nesmrtelné tety" - tedy báby na kole vyjíždějící z prava z vedlejší, která se nepodívá doleva (tedy na mě) aby nemusela brzdit, nedejbože snad zastavit. Prostě to tam foukne....běžně
- mám docela bobky z toho, když předjíždím dítě na kole, že najednou vybočí  a vlítne mi pod auto. Předjet je prostě musím, protože jsou pomalí...
Druhý bod se mi stal. Děcko z vedlejší se nepodívalo, ale mělo štěstí, je tam 30, bylo dost daleko, já jenom pustil plyn a dojel ho, počkal až bude výhled za zatáčku, blinkr, najel jsem si celým vozidlem do protisměru, a to dítě se otočilo na tatínka, co ještě čekal v zadu na křižovatce a šoupnul mi to před čumák. Nevím kdo z nás tří byl nejvíc vyděšen.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #35 kdy: 27 Září 2017, 18:26:16 »

- mám docela bobky z toho, když předjíždím dítě na kole, že najednou vybočí  a vlítne mi pod auto. Předjet je prostě musím, protože jsou pomalí...
Pokud umíte předjíždět nebude to jednoznačně Vaše chyba.

- zatrne mi, když mi 30 cm od řídítek prosviští manažer rychlostí 130
V ČR je sice žalostně málo cyklostezek, ale já bych na frekventovanou silnici na kole nikdy nevjel, pokud tam vjedete nemůžete se riziku dopravní nehody divit.

- mám enormní bobky, když jedu se svýma dětma, že je někdo sejme.
- zatrne mi, když mi 30 cm od řídítek prosviští manažer rychlostí 130
Jenom blázen vjede s dětmi na okresní silnici, tak se pak nedivte.

- fakt nechci, aby v případě blondýny v X5, jejíž okna jsou skoro výš, než přilba mých dětí, navíc držící v ruce telefon, protože HF není spárované s jejím telefonem, rozhodovala o životě mých dětí náhoda - všimne si jich........ nevšimne si jich.......zvládne ten volant
Nenechávejte rozhodování o životě Vašich dětí na blondýně, ale na sobě a nejezděte s nimi na kole po okresních silnicích.
IP zaznamenána