30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] překročení rychlosti o 41 v 50  (Přečteno 22825 krát)

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
[?] překročení rychlosti o 41 v 50
« kdy: 01 Června 2014, 00:18:24 »

dobry den zdravím všechny řidiče a neřidiče
stala se mi pruser ktery kazdy znas zna siroka cesta noha na plynu a policejni radar

bylo mi namereno 94 km v 50 - 3 km co mi odecetly policiste jsem se dostal na 41 km/h

je mozne ze bych mohl dostat 6 mesicu zakaz rizeni a jit na polovicni trest po 3 mesicich ?
dekuji
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:překročení rychlosti o 41 v 50
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2014, 08:55:16 »

Nepočítejte s tím. I kdyby snad byla nějaká vůle Vám trest zkrátit, požádat můžete až po půlce a než se tím vůbec někdo začne zabývat, tak uplyne těch 6 měsíců.

Tady je naprosto klíčové vydání pravomocného uznání viny zabránit.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti o 41 v 50
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2014, 09:14:53 »

dobry den zdravím všechny řidiče a neřidiče
stala se mi pruser ktery kazdy znas zna siroka cesta noha na plynu a policejni radar

bylo mi namereno 94 km v 50 - 3 km co mi odecetly policiste jsem se dostal na 41 km/h

je mozne ze bych mohl dostat 6 mesicu zakaz rizeni a jit na polovicni trest po 3 mesicich ?
dekuji

Stalo se to v obci předpokládám.
Ano, je to tak. Pokuta 5 - 10.000,-, zákaz řízení na 6 - 12 měsíců + 5 bodů v bodovém hodnocení.
Další nemilá věc je, že se musí, po ukončení trestu a je jedno jestli celého nebo po upuštění půlky trestu, navštívit dopravní psycholog, jinak nelze žádat o vrácení řidičského oprávnění.
Po odkroucení půlky trestu je možné požádat o prominutí zbytku trestu, ale není to nárokové, když se orgánu nebude chtít, tak to prostě neudělá.
Orgány rády přistupují na dohody, tzn. obviněný si nechá líbit trest a orgán slíbí, že po půlce promine zbytek trestu a když chtějí, můžou to celé udělat hned první den po půlce.
Jak píše jkraus, rozhodně je nejlepší variantou zábránit vydání pravomocného rozhodnutí, tzn. aktivně bránit všemi dostupnými prostředky.
 
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti o 41 v 50
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2014, 10:44:03 »

Toto si myslím, že není přesné. Psychotesty se dělají až po roce bez ŘP pokud vím, takže když mu dají 6 měs. např. tak nebude muset. Vím, páč jsem zažil. Naopak je pravda, že to vyřízení trvá, ale zase není pravda že to trvá 3 měs. A taky bych chtěl tedy vidět, jak se to vyřeší 1 den po prominutí. Já jsem žádal po 3 měs. a trvalo to další skoro 1 měs a to jsem všude byl hned druhý den, vzdával se odvolání atd. Na rozhodnutí o prominutí mají lhůtu btw, klíčové je že musíte odevzdat ŘP a nesmíte udělat nějaký dopravní přestupek v mezidobí. Seberou vám to hned, ale zpět to je horší bohužel.

Samozřejmě držím palce abyste o papíry nepříšel, to je základ.
« Poslední změna: 01 Června 2014, 10:46:25 od HOHO »
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti o 41 v 50
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2014, 11:31:22 »

nově jsou psychotesty po 6 měsících a je třeba navštívit akreditovanýho psychologa (seznam na stránkách MD)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti o 41 v 50
« Odpověď #5 kdy: 01 Června 2014, 12:20:41 »

Toto si myslím, že není přesné. Psychotesty se dělají až po roce bez ŘP pokud vím, takže když mu dají 6 měs. např. tak nebude muset. Vím, páč jsem zažil. Naopak je pravda, že to vyřízení trvá, ale zase není pravda že to trvá 3 měs. A taky bych chtěl tedy vidět, jak se to vyřeší 1 den po prominutí. Já jsem žádal po 3 měs. a trvalo to další skoro 1 měs a to jsem všude byl hned druhý den, vzdával se odvolání atd. Na rozhodnutí o prominutí mají lhůtu btw, klíčové je že musíte odevzdat ŘP a nesmíte udělat nějaký dopravní přestupek v mezidobí. Seberou vám to hned, ale zpět to je horší bohužel.

Samozřejmě držím palce abyste o papíry nepříšel, to je základ.

Nově musí každý, kdo dostal zákaz 6 měsíců a více.
Když správní orgán chce, tak to jde. Byl jsem nejméně u šesti případů, kdy klient osobně na místě požádal správní orgán o upuštění od zbytku trestu, vyplnil předtištěnou žádost, šel si sednout do čekárny a za cca 15 minut měl rozhodnutí o upuštění zbytku trestu v ruce i s právní mocí. Přesunul se do příslušného registru řidičů a ještě ten den měl ŘP v ruce.
Je to individuální a zcela v režii správního orgánu.
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti o 41 v 50
« Odpověď #6 kdy: 01 Června 2014, 23:24:34 »

poradil by mi nekdo z vas jak nejlepe postupovat v tom zpravnim rizeni jsme mlady zkusenosti stim nemam a vidim ze vy asi ano ;-)
napr. vubec netusim co to psychotesty jsou neco jsem nasel na googlu , mam se psychotestu bat , plati se za ne neco , musim tam jit sam nebo me urad posle ?

a jeste co je mysleno : "Tady je naprosto klíčové vydání pravomocného uznání viny zabránit."
« Poslední změna: 01 Června 2014, 23:36:05 od franta93 »
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti o 41 v 50
« Odpověď #7 kdy: 01 Června 2014, 23:47:17 »

a jeste co je mysleno : "Tady je naprosto klíčové vydání pravomocného uznání viny zabránit."

Dosáhnout toho, aby nedošlo k vydání rozhodnutí, tedy abys vůbec nebyl uznán vinným. Tedy abys neplatil pokutu a neodevzdával ŘP.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti o 41 v 50
« Odpověď #8 kdy: 02 Června 2014, 01:07:39 »

napr. vubec netusim co to psychotesty jsou neco jsem nasel na googlu , mam se psychotestu bat , plati se za ne neco , musim tam jit sam nebo me urad posle ?
psychotesty stojí cca 2000,- úřad tě nepošle nikam, psychologa si můžeš vybrat sám ale musí mít akreditaci ministerstva dopravy - jejich seznam najdeš na www.mdcr.cz
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:překročení rychlosti o 41 v 50
« Odpověď #9 kdy: 02 Června 2014, 08:03:15 »

Až něco přijde od úřadu, dejte vědět a budeme to řešit  ;)
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti o 41 v 50
« Odpověď #10 kdy: 02 Června 2014, 12:54:58 »

a jeste co je mysleno : "Tady je naprosto klíčové vydání pravomocného uznání viny zabránit."

Dosáhnout toho, aby nedošlo k vydání rozhodnutí, tedy abys vůbec nebyl uznán vinným. Tedy abys neplatil pokutu a neodevzdával ŘP.

je nějaká šance že o ŘP nepříjdu ??
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:překročení rychlosti o 41 v 50
« Odpověď #11 kdy: 02 Června 2014, 13:47:46 »

Velká, jen je potřeba plnit pokyny a nedělat nějaké svévolné kroky, které to celé mohou posrat  :)
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti o 41 v 50
« Odpověď #12 kdy: 02 Června 2014, 18:25:00 »

já jsem ale podpsal ten formulář
není to ztracené ?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:překročení rychlosti o 41 v 50
« Odpověď #13 kdy: 02 Června 2014, 21:28:17 »

Podepsat fízlům je problém, ale ne nepřekonatelný. Dá se to zpochybnit (nepodepsal jsem to, podepsali si to fízlové sami, donutili mě atd.). Navíc to z procesního hlediska není zas až tak úplně zásadní věc.
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti o 41 v 50
« Odpověď #14 kdy: 02 Června 2014, 22:04:25 »

mezi tim si mě ten policista i vyfotil :(
IP zaznamenána