30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SprDel - vzdálenost  (Přečteno 6740 krát)

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
SprDel - vzdálenost
« kdy: 05 Února 2016, 14:43:28 »

Zdravím lidičky. Abych to shrnul - po blanketním odporu přišlo předvolání k ústnímu jednání. Problém je, že je to přes celou republiku.
Takže bych potřeboval poradit, jak se tomu vyhnout. A pokud podám žádost k přesunu do místa bydliště, funguje to jako "omluvenka" a na jednání nemusím?
Přece mě baba nemůže nutit dělat takovej vlastivědnej výlet?
IP zaznamenána

Starypes

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - vzdálenost
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2016, 14:50:44 »

muze...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - vzdálenost
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2016, 15:20:57 »

Můžeš napsat, že si přeješ aby jednání proběhlo bez tvojí účasti. Pokud je ovšem na program výslech svědků, tak bys byl sám proti sobě.
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - vzdálenost
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2016, 15:47:50 »

Žádost o přesun do místa bydliště jsem podával asi u 3 řízení a vždy bylo odmítnuto. Vždy jsem argumentoval tím, že správní orgán má účastníky co nejméně zatěžovat a že musí dodržovat zásady procesní ekonomie. Nic platné to ale nebylo.
Jako omluvenka to nefunguje, tu je třeba obstarat nepříklad chycením vhodného viru a potvrzením od lékaře, že ho fakt máte.
IP zaznamenána

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - vzdálenost
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2016, 05:25:30 »

Ale omluvenka od doktora to jen oddálí. Mě jde o to abych tam prostě nemusel. Prostě se to finančně nevyplatí. Stačí teda opravdu napsat, že jednání může proběhnout beze mě? V poučení k tomu předvolání nic takovýho není, jen tam straší pokutou.
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - vzdálenost
« Odpověď #5 kdy: 06 Února 2016, 07:08:46 »

To samozřejmě lze. Ale tu omluvenku by to i tak 1-2 x chtělo. Mezitím se nějak seznámit se spisem (buď přes InfZ nebo zkusit "síť nahlížečů) a následně se jim vyjádřit písemně.
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - vzdálenost
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2016, 16:19:43 »

Jen me tak napadlo. Nemate nahodou k cele udalosti, kvuli ktere vas tam volaji nejakeho duleziteho svedka? Ktery by vas tam zavezl svym vozem, vydelava docela dost a pak by pozadoval penize od uradu za cas a naklady?
Nejsem takovy matador jako ostatni, jsem zatim jen teoretik, ale tohle by mohlo projit, ne? Urad by se mohl zamyslet, jestli z pokuticky vubec neco bude, kdyz ji da celou svedkovi.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:SprDel - vzdálenost
« Odpověď #7 kdy: 10 Února 2016, 11:07:13 »

Jak bylo řečeno, na jednání nemusíte a můžete to vést korespondenčně. Nebo si obstarejte zmocněnce z oblasti.

Na druhé straně podat odpor a pak se divit že vás nehoděj do šuplíku, pána velkomožnýho, to je co? Jste si měl předem rozmyslet co to obnáší a případně jim zaplatit to pětikilo, nikdo by už nic nechtěl.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - vzdálenost
« Odpověď #8 kdy: 10 Února 2016, 14:19:24 »

Šušínek: Třebas by se našel někdo kdo to má blízko a nechá se zplnomocnit..
IP zaznamenána

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - vzdálenost
« Odpověď #9 kdy: 12 Února 2016, 13:19:23 »

Jak bylo řečeno, na jednání nemusíte a můžete to vést korespondenčně. Nebo si obstarejte zmocněnce z oblasti.

Na druhé straně podat odpor a pak se divit že vás nehoděj do šuplíku, pána velkomožnýho, to je co? Jste si měl předem rozmyslet co to obnáší a případně jim zaplatit to pětikilo, nikdo by už nic nechtěl.

To zní skoro jako odpověď od naštvanýho úředníka :-)
Samozřejmě, že jsem si rozmyslel co a jak a beru to jako školu pro případné budoucí případy.

Nad tou plnou mocí pro někoho z oblasti jsem se už taky zamýšlel. Uvidíme, nějak to dopadne, nejde o život.
IP zaznamenána