30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Krácení pojistného plnění z povinného ručení u nezaviněné nehody  (Přečteno 18656 krát)

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

Nevim jak to myslite. Pojistovna je specifikovana v hlavicce dopisu.

Pokud chcete nazev pojistovny hodit sem, tak pockam az  vse dobehne a pak konkretizuji.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Krácení pojistného plnění z povinného ručení u nezaviněné nehody
« Odpověď #16 kdy: 24 Července 2015, 22:27:44 »

Pánové, tak myslím, že si tu za dobrou práci zasloužíte stručnou informaci, jak to dopadlo:
Pojišťovna je to KOOPERATIVA. S klidem reagovali na mnou zaslanou předžalobní výzvu a zopakovali pohádku, že dokud neukážu servisní knížku s údržbou v autorizovaném servisu, tak si 30% nechají. Pro pořádek uvádím, že tento absurdní požadavek je mimo jakoukoliv právní úpravu nebo judikaturu.

Nezbylo než dát případ advokátovi za mrzkou odměnu (asi litr), který napsal totožné lejstro jako já. Pojišťovna rázem obratem zacvakala a navíc namastila kapsu advokátovi o náklady na právní zastoupení (asi 4 litry).

Asi se začnu někdy podepisovat jako JUDr., abych některé procesy se zmrdy urychlil.
« Poslední změna: 25 Července 2015, 14:36:55 od dmitrijsadlo »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Krácení pojistného plnění z povinného ručení u nezaviněné nehody
« Odpověď #17 kdy: 25 Července 2015, 01:26:00 »

Jsou to sráči a to všechny pojišťovny, ač nejvíce jsem si zatím užil s právě s Koop (a to i ve věcech jako je pojištění odpovědnost Technické správy silnic, nebo kvanalizací). V podstatě cokoliv jsem s nima řešil, končilo to dotazem na Českou národní banku (dělá dohled). Žel, to jsou další sráčí, kteří, jelikož vždy je podnětem konkrétní případ, se pojišťovny dotážou na to, jak to bylo a to samé mi pak pošlou s tím, že mi pošlou asi 2 odstavce ze šablony, jak vlastně oni nemůžou nic a tím to hasne a to i když se snažím to vždy vést jako obecným problém, kdy pojišťovna (a to nejenom tato) jedná v rozporu se zákonem, krátí plnění a podobně. Prostě to končí vždy s tím, že to mám řešit soudní cestou. Opravdu kvalitní "dohled" ČNB.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Krácení pojistného plnění z povinného ručení u nezaviněné nehody
« Odpověď #18 kdy: 25 Července 2015, 11:13:41 »

.....Nezbylo než dát případ advokátovi za mrzkou odměnu (asi litr), který napsal totožné lejstro jako já. Pojišťovna rázem obratem zacvakala a navíc namastila kapsu advokátovi o náklady na právní zastoupení (asi 4 litry).
Není důvod se na ně zlobit, pouze používají pojistnou matematiku a jejich statistiky jim říkají, že klást odpor při placení se vyplatí. Až bude suma nákladů na zaplacené právní služby protistrany vyšší než suma potenciálně "uspořených" částek, tak své modely chování upraví. A k tomu jste trochu přispěl.  :)

Jak pravil Veliký caesar hysterické Kleopatře po pokusu o její otrávení na otázku "A co by jsi udělal Ty lvovi, který by Tě chtěl sežrat ? " .... a caesar na to " Zabil bych ho, samozřejmě, ale bez hněvu. "
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Krácení pojistného plnění z povinného ručení u nezaviněné nehody
« Odpověď #19 kdy: 25 Července 2015, 14:36:21 »

Chapu, ze je to prosty kalkul.

Ale levnejsi pro oba by bylo, kdyby vzali vazne, ze pujdu soudni cestou, nebot z meho postupu mohlo byt patrne, ze to neni jen floskule. Ac jim clovek ocituje nalezy US, tak poslou proste dvakrat po sobe copy-paste odpoved jak prvnimu vohnoutovi...

Ale nakonec i tak pro ne asi je vyhodnejsi zkusit pravděpodobnost, ze vymeknu...
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Krácení pojistného plnění z povinného ručení u nezaviněné nehody
« Odpověď #20 kdy: 25 Července 2015, 22:06:12 »

Chapu, ze je to prosty kalkul.

Ale levnejsi pro oba by bylo, kdyby vzali vazne, ze pujdu soudni cestou, nebot z meho postupu mohlo byt patrne, ze to neni jen floskule. Ac jim clovek ocituje nalezy US, tak poslou proste dvakrat po sobe copy-paste odpoved jak prvnimu vohnoutovi...

Ale nakonec i tak pro ne asi je vyhodnejsi zkusit pravděpodobnost, ze vymeknu...

To už se z nich možná dalo vytřískat víc rovnou žádostí o platební příkaz, když už ten první dopis byl předžalobní výzva.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Krácení pojistného plnění z povinného ručení u nezaviněné nehody
« Odpověď #21 kdy: 26 Července 2015, 13:07:51 »

Oni zaplatili vse. Nevim co myslite tim vytriskat vic. Navrh na platebni rozkaz by stal 800, pravnik za litr.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Krácení pojistného plnění z povinného ručení u nezaviněné nehody
« Odpověď #22 kdy: 26 Července 2015, 15:47:07 »

Tím, že by zaplatili právě i ty soudní/advokátní výlohy ve vyšší hodnotě, tedy by o to byli chudší. Na druhou stranu, to už je asi zbytečná buzerace.
IP zaznamenána