Poradna > Potřebuji poradit - doručování

Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání

<< < (2/3) > >>

Kokrhel123:
Děkuji, už mi to došlo. Nesprávně jsem si vyložil víkendové pravidlo.

Číkus:
Takže odpor můžete e-mailem podat už dnes a stejně bude potřeba jej potvrdit v pondělí.

swenak:
Ještě bych měl k tomuto dotaz. Když udělám podání emailem, obsahově podání bude v nějakém stavu. Následně do těch 5 dnů potvrdím (DS, pošta, podepsaný email, osobně), ale obsah upravím, rozšířím, samozřejmě tak, aby šlo pořád o stejný význam podání, ale s upraveným obsahem. Bude se pořád jednat o dodatečné potvrzení předtím odesláného nepodepsaného podání, nebo by se mohlo stát, že bude podání odmítnuto, tedy, pokud bych maximalizoval lhůtu a to podepsané by bylo již po termínu, měl bych smůlu? Kontroluje se toto nějak?

pk202:
Když už tady diskutujeme o tomto mechanismu uvedu další zajímavost:
Poslal jsem blanketní odvolání prostým emailem na podatelnu a ještě ten den přišla notifikace z DS :

Do datové schránky "Pirát", typ schránky Fyzická osoba, dorazila nová datová zpráva do vlastních rukou číslo 123456789 s předmětem "Výzva k doplnění odvolání". Odesílatelem zprávy je datová schránka "Fašounovice" (ID schránky: abcdefgh).

Dá se to procesně nějak využít ?

Zatím mám dvě teorie :

Ještě dříve než vyzvednu z DS výzvu k doplnění odvolání pošlu prostým emailem zpětvzetí odvolání.
Pak vyzvednu z DS výzvu k doplnění a v předepsaném termínu pošlu doplnění přes DS.
Budu doufat že to zpětvzetí v tom vytvoří chaos.

Také mne napadlo, vybrat DS dříve než uplyne termín pro potvrzení toho blanketu.
Tím se utvrdit, že není třeba potvrzovat přes DS nebo zaručeným podpisem.
Doplnit v nařízeném termínu odvolání opět prostým emailem a čekat.
Pokud by to neakceptovali tak to napadnout s tím, že pokud začali akceptovat prostý email, musí to minimálně v tomto řízení dodržet.
Do promlčení je daleko tak jako tak a těch cca 5 dnů o které přijdu mi asi játra neztrhá.

Co je lepší ?

swenak:
Stalo se mi teď to samé s tím, že výzva k doplnění přišla v den, kdy jsem chtěl pomocí DS potvrdit podání odeslané nepodepsaným emailem. Zvolil jsem jinou možnost. Potvrzení emailem zaslaného blanketu jsem odeslal přes DS PFO a výzvu k doplnění, která čeká v DS FO jsem zatím nevyzvednul. No a pak se proti výzvě asi odvolám s tím, že odvolání nebylo v době výzvy potvrzené a tedy nešlo o podání, na základě kterého lze vyzvat k odstranění vad spojených s obsahem :-)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi