Poradna > Potřebuji poradit - doručování

Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání

<< < (3/3)

johncreek:
Ne vždy je to možné a asi to není z mé strany žádný revoluční nápad, ale já jsem se tomu zkoušel (v trochu jiné situaci) bránit tak, že jsem poslal 2 protichůdná podání. Např. blanketní odvolání a z jiného emailu (i když klidně by mohlo být ze stejného) zpětvzetí odvolání. Stejně by to šlo aplikovat i u toho obsahového doplnění odvolání. Pošlu doplnění a zároveň zpětvzetí. Potvrdím jen jedno.

Tohle by vám datovkářům mohlo pomoct.

swenak:
Tak mi přišlo rozhodnutí, kde jsem čekal, že bude řešeno mé potvrzení blanketního odvolání po výzvě k doplnění, ale MHMP se tím nezabýval, protože napadené rozhodnutí, ke kterému jsem se pouze blanketně odvolal zrušil na základně jiných vad. Tak snad příště.

swenak:
V jiném případu nastala zase trošku jiná situace. Řidič učinil nepodepsaným emailem podání (napráskal se jako řidič na základě výzvy provozovateli). Úřad řidiče předvolal k podání výsvětlení, nicméně dřív, než řidič podání řadně potvrdil. Než bylo předvolání doručeno, řidič řádně potvrdil podání. Až následně bylo ridiči doručeno předvolání, které ale bylo tedy vypraveno před potvrzením podání. Na jedné straně by řidič mohl ignorovat předvolání a dle všeho by uspěl. Problém je, že časově by se mohlo stát, že pokud se nedostaví, nebo mu neprojde omluva (první), tak úřad stihne provozovateli doručit příkaz, protože předvolání je na 14.2. a přestupek se stal 1.3., tedy úřad má 17 dnů na vypravení+doručení, což se dá v pohodě stihnout.

Je tedy otázka, jestli je lepší se pokusit o řádnou omluvu, nebo nějak na toto úřad upozornit s tím, že by asi měli předvolání zopakovat. Možná formou, že předvolaný čekal, že úřad toto udělá automaticky a vadu zhojí a tak s termínem rovnou nepočítal, protože nebyl potvrzen úřadem po řádně doručeném potvrzení napráskání.

stanice35:
Možná by bylo dobré nepotvrzovat to původní e-mailové podání, ale poslat e-mailem nové podání s nabonzováním jiného řidiče - a to pak potvrdit.
Ale ve Vašem případě je to asi pasé, protože už jste původní podání potvrdil. Anebo jste ještě v bonzovací lhůtě, kdy jste si vzpomněl, že vozidlo řídil někdo jiný?

swenak:
Jo, to by taky šlo, poskytnout jim v tom mezidobí jiného řidiče, ale to by výzvu prvnímu řidiči nijak nezrušilo, pouze by případně začali něco aktivně řešit sami. Nicméně v té době již bylo potvrzení emailu pomocí DS odesláno, ač to samo o sobě by nic taky nezměnilo. 

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi