30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stát chce utnout byznys firem, které za úplatu zdržují přestupková řízení  (Přečteno 2844 krát)

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil

Článek na iDnes je premium, tak lze se dočíst jen o přípravě s pár vtipnými tipy, jak lze také s úřady komunikovat.
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/prestupkovy-zakon-ministerstvo-vnitra-pokuta-ridic-premium-zpravodajstvi.A210914_201019_ekonomika_mato

    Zdaleka ne každý řidič je schopný uznat chybu a zaplatit pokutu za překročení rychlosti nebo jiné přestupky. Toho už řadu let využívají firmy, které za úplatu nabízejí vidinu beztrestnosti nebo šanci na zpětné odmazání trestných bodů. Tyto praktiky, kdy firmy záměrně zdržují přestupková řízení nebo v nich hledají kličky, teď má ztížit novela zákona o přestupcích.

    Řada těchto firem zastupuje přistižené řidiče na základě plné moci z pozice takzvaného obecného zmocněnce. V řízení před úřady se totiž člověk nemusí nechat zastupovat jen advokátem, ale prakticky každým, komu důvěřuje a komu správu svých věcí svěří.
    Běžně využívanými fígly je klasické zdržování v podobě posílání prázdných dopisů, záměrně nečitelných, anebo souborů v textovém formátu, který nejde otevřít.
IP zaznamenána

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/prestupkovy-zakon-ministerstvo-vnitra-pokuta-ridic-premium-zpravodajstvi.A210914_201019_ekonomika_mato&h=926C876E4DD5F07BEBFC8781048E2480 Zkusil jsem ho odemknout. Akorát si myslím, že značně nadsazují nebo manipulují s čísly úspěšných řízení. Možná by stálo o to je požádat o statistiku dle zákona o informacich.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil

Takže jako zástupce před SO jedině advokáti? To jim shodíme u ÚS. Před finančákem, kde lze chybami zničit i živnost/žvot, může zastupovat kdejaká panímáma, co si koupila licenci na účetní program, a v řízení o správním deliktu bude muset být člen komory? To je blbost, to by některé firmy s flotilou vykrvácely, protože jedna holčina, která má tuhle agendu na starosti je stojí setinu toho co právní služby.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Pokud se tyhle nápady uskuteční, pak si říkám, kde budeme za 5 let. To už se člověk nebude moci v SŘ ani zastupovat sám a bude si muset platit advokáta. Líbí se mi, jak poukazují na to, že před správními orgány by měl vystupovat pouze člověk znalý práva. A že osobna zmocněná k zastupování správního orgánu mnohdy nemá právní vzdělání a není znalá práva.. to se už neřeší.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil

A ještě je to málo! Zpoplatnil bych odvolání.  8)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Napadá mě na to jiný pohled - zřejmě se stále Kocourkovi a jeho partě velmi daří, když je to takovým trnem v oku... Zajímalo by mne, na čem to teda točí, kromě plných mocí.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil

Napadá mě na to jiný pohled - zřejmě se stále Kocourkovi a jeho partě velmi daří, když je to takovým trnem v oku... Zajímalo by mne, na čem to teda točí, kromě plných mocí.

ono toho nemusí být tolik, spíše je sere, že kolem toho je občas hodně slyšet a zbytečně to i další jedince motivuje se prát se státem
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

To si nemyslím. Domnívám se, že většina lidí co by se ráda prala netuší jak na to (a neznají toto forum).

Takový člověk, který odvážně odignoruje výzvu, je pak pro úřad spíše výhrou, protože může snadno sprdelizovat a vybrat šestinásobnou pokutu (400 Kč výzvou vs 2500 Kč sprdelním příkazem). Pokud se odvážlivec rozhodne podat odpor a zkusí nějak věcně argumentovat, nic z toho nebude, protože sprdel.

Když se občas někomu snažím s něčím pomoci (parkovací delikty či InfZ žádostí), tak vidím, že většina i inteligentní (vysokoškolské) populace zkrátka nevládne schopností vůbec napsat nějaký úřední dopis, ani nějakou touhou trochu využít a aplikovat svá práva. A takové lidi si pak úředníci namažou na chleba defacto šablonovitými rozhodnutími, ve kterých se běžný člověk utopí. Been there, done that.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Většina lidí uvažuje ekonomicky, osatně tak jsou výzvy nastaveny. Navíc právní stát na našem území skončil s nástupem první světové, Kdo dneska věří na nějakou spravedlnost, soudy a tak.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

S první částí určitě souhlasím, ono i vzít blok za 200 Kč na nějaký nebodovaný přestupek je racionální. Na druhou stranu, v posledních měsících pozoruji obrovský nárůst v určených částkách. Motivační 3-4 stovky to už jsou menšinově. Z několika zdrojů mám potvrzeno, že např. kutnohorské svině posílají 1000 Kč výzvy za zónové čištění a ještě to komenutjí tím, že máte být rád, že vám to neodtáhli. Za překročení o 3kmh na úsekovce 400-600 Kč.

Před pár týdny zde na fóru byl kdosi, kdo dostal (tuším od Říčan?) za překročení rychlosti na úsekovce sankci 1500 Kč výzvou. To už jsou situace, kdy se každýmu, koho to bude aspoň trošičku bavit a má do toho aspoň trochu chuť, vyplatí bojovat.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil

jestli už nemyslí dopředu
tedy že částky poskočily
mohl by nastat větší odpor
ale když schválí jen advokáty, tak budeme pořád levnější
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Tohle bude asi výsledek lobbingu advokátni komory proti vinklářům.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Tohle bude asi výsledek lobbingu advokátni komory proti vinklářům.
To pochybuju. Správní řízení je podle mě pod radarem advokátů. Kdo by se kvůli pár stovkám obracel na advokáta za pár tisíc. Tohle bude cílené na vyšší výběr pokut.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Už před lety usoudili, že trestní postih vinklařů je komplikovaný, tak prolobovali legislativní změnu.
https://www.ceska-justice.cz/2020/07/pokoutni-advokati-se-premnozili-jich-plny-internet-advokatni-komora-spustila-boj/
« Poslední změna: 16 Září 2021, 11:44:05 od alo.is »
IP zaznamenána