30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Není tato informace blbost?  (Přečteno 9356 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Není tato informace blbost?
« kdy: 04 Října 2017, 08:53:38 »

Zaujalo mě tvrzení v tomto článku https://www.mesec.cz/clanky/ztratili-jste-doklady-a-nemate-nikoho-z-rodiny-musite-za-socialnim-kuratorem/?

.......Navíc řidičský průkaz není považován za doklad totožnosti a městský úřad tak nemá povinnost jej uznat, ačkoli je na něm vaše jméno a fotografie.
 
To jako fakt?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Není tato informace blbost?
« Odpověď #1 kdy: 04 Října 2017, 09:04:39 »

Dosud neexistuje žádný zákon, nařízení vlády, vyhláška ministerstev, vyhláška nižších samosprávních celků, norma ani nic jinýho, co by obecně stanovilo, co je to doklad totožnosti. Takže zatímco máme několik desítek tisíc předpisů na každou sebevětší píčovinu, dodnes neexistuje specifikace DT, vítejte v banánistánu. Proto ještě víc stádu, protože stád je dobře, tekla by bez něj krev po ulicích, hromady mrtvol by nikdo ani neuklízel atd., to už určitě znáte.

Pro účely dané oblasti si každý zákon stanovuje co je pro něj doklad, který bere jako doklad totožnosti. Aniž bych to nějak hlouběji hledal, tak todle se bude řídit nějakým zákonem o opčankách nebo něčem podobným, a tam bude nejspíš uvedeno, že validním dokladem pro vystavení nové opčanky je mimo té staré pas nebo rodnej list.

Stejně jako mnohde neberou řidičák, tak na ještě víc místech neberou zbroják. Oba se dají dle selské logiky brát jako doklady totožnosti, jsou tam všechny základní údaje a ten, kdo má přístup do centrálních registrů, tak automaticky už z čísla dokladu dohledá ÚPLNĚ VŠECHNO, ale pokud je dotyčnej dement nebo jede podle nějakýho kreténskýho zákona, tak se bude vehementně dožadovat jednoho-dvou dokladů a zbytek ignorovat.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Není tato informace blbost?
« Odpověď #2 kdy: 04 Října 2017, 09:52:46 »

Domníval jsem se, že když je řidičák veřejná listina jako občanka, zbroják a pas (protože všechno vydává stát), tak je jedno čím se z tohoto prokážu. Asi by to měl někdo dotáhnout až k soudu a ten by rozhodnul jak to tedy je.
To by se třeba mohlo stát, že když budu při kontrolní kontrole jako chodec chtít prokázat totožnost třeba zbrojákem, tak to nebude bráno v potaz..... Stát tedy neakceptuje doklady se spoustou ochranných prvků proti padělání, které sám vydává  >:(
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Není tato informace blbost?
« Odpověď #3 kdy: 04 Října 2017, 09:56:23 »

Potřeboval jsem ověřit podpis a propadla mi OP. Na czechpointu problém. Notářka mi podpis ověřila na základě ŘP, zase by ale prý nemohla vzít pas, který není na czechpointu problém. Prase aby se v tom vyznalo.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Není tato informace blbost?
« Odpověď #4 kdy: 04 Října 2017, 10:12:03 »

To by se třeba mohlo stát, že když budu při kontrolní kontrole jako chodec chtít prokázat totožnost třeba zbrojákem, tak to nebude bráno v potaz....
Běžně různým orgánům předkládám něco jiného než, co chtějí, čistě z principu a vždy to nakonec akceptovali.
Koneckonců občanka, pas, zbroják, řidičák jsou veřejné listiny dle zákona, které potvrzují skutečnosti v nich uvedené. Kromě trvalého bydliště je na všech to samé. A míra ověřování má být adekvátní účelu. A když je orgán moc hustej, má koneckonců přístup do registru obyvatelstva.

Kdyby chodec pro kontrolu totožnosti ukázal zbroják a fízl to neakceptoval, těžko pak bude dávat nějakou pokutu. Buď ví komu - a tedy je totožnost prokázaná a nebo neví ani komu dát tu pokutu :-)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Není tato informace blbost?
« Odpověď #5 kdy: 04 Října 2017, 10:32:09 »

Jednak chodec může nadiktovat údaje a jednak si ho pak fízl může vzít na služebnu k ověření totožnosti.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Není tato informace blbost?
« Odpověď #6 kdy: 04 Října 2017, 10:51:30 »

Vyhrožování odtáhnutím na služebnu je celkem obvyklý, ale vlastně sem nikdy nepochopil čeho tím chtějí dosáhnout, když jim dotyčnej ani tam nic neřekne. To ho tam chtěj násilně prošacovat a doklady si přečíst, pokud s sebou něco má?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Není tato informace blbost?
« Odpověď #7 kdy: 04 Října 2017, 10:55:20 »

Chtěj ukázat svojí moc, zdržovat vás, prudit, rozkazovat... to je celý

Mají 48 hodin na to aby zjistili vaší totožnost, můžou vás nechat svlíknout donaha. Pokud nezjistí do 48 hodin kdo jste, musejí vás pustit.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Není tato informace blbost?
« Odpověď #8 kdy: 04 Října 2017, 10:56:34 »

Vyhrožování odtáhnutím na služebnu je celkem obvyklý, ale vlastně sem nikdy nepochopil čeho tím chtějí dosáhnout, když jim dotyčnej ani tam nic neřekne. To ho tam chtěj násilně prošacovat a doklady si přečíst, pokud s sebou něco má?

Protože na to většina lidí nemá, nebo nechce mít čas. Ono se taky vyplatí pozorovat jejich výraz, když vám tohle řeknou a vy ležérně zabouchnete dveře u auta a zamykáte se slovy "tak jedem." Většina policajtů co znám tráví čas totální zašívárnou a auta ke kontrole vybíraj buď podle toho jak pěkná ženská ho řídí, nebo co maj přes kamarády rozkaz někoho buzerovat. Nikomu z nich se nechce trávit čas na těch jejich polorozpadlejch smradlavejch služebnách.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Není tato informace blbost?
« Odpověď #9 kdy: 04 Října 2017, 10:57:01 »

Prokazování totožnosti v rámci předvedení je pouze buzerace za účelem zdržení občana. Já prokazoval totožnost (když mě típli na koloběžce v rychlosti cca 3km/h za Vyšehradským tunelem a já neměl s sebou doklady) čestným prohlášením, následně svědeckou výpovědí po telefonu a pak jsem jim řekl "tak si mě teda předveďte, ať máte radost" a odpovědí bylo "tak zdržovat vás zas nemusíme".

Jinak prokazování totožnosti bez občanky je místy docela "zábavné"..

Pas místo občanky na registru vozidel Praha - Bohdalec neprošel (eskalovalo se na vedoucí a následně na Pankrác), v Brně zcela hladce bez keců, totéž Zlín. Zkušenosti praví, že úřady (i fízli) jsou tím zabedněnější, co se týče požadování konkrétního dokladu, čím jsou blíž Praze (nic proti..)

Sranda bude při žádání o parkovací oprávnění - přemýšlím o co žádat na CzechPointu za aditivum k pasu, aby to prošlo.. výpis z registru obyvatel, kde bude vidět trvalé bydliště (které si na ten den na příslušnou Prahu nahlásím)?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Není tato informace blbost?
« Odpověď #10 kdy: 04 Října 2017, 11:48:19 »

Jak to zatím bez opčanky jde? Nedělaj na těch úřadech cavyky s nahlašováním a odhlašováním on-demand? Za starejch časů dyž se přihlašovalo na adresu, tak dokonce chtěli vidět nějakej souhlas majitele k tomu, že si tam člověk dá TP, nájemní smlouva a tak.

Hlásíte se přímo na úřad? Pže co vim tak voni tam moc nikoho jako nechtěj, na úřad se obvykle shazuje z povinnosti, když dojde ve SŘ ke zrušení TP na nějaké adrese, tak si to převedou na sebe.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Není tato informace blbost?
« Odpověď #11 kdy: 04 Října 2017, 11:56:28 »

Pokud máte nájemní smlouvu nepotřebujete ničí souhlas. Pokud nemáte papír je potřeba souhlas majitele. Pokud majitel nemovitosti oznámí že nechce aby jste tam měl TP a už ho tam máte je zahájeno SŘ, pokud neoznámite novou adresu tak vám přidělí automaticky ohlašovnu.

Pokud máte v OP adresu ohlašovny máte u adresy napsáno že se jedná o adresu úřadu.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Není tato informace blbost?
« Odpověď #12 kdy: 04 Října 2017, 12:01:45 »

Já si přihlašuju adresu, kde jsem dřív TP už měl - s tím problém nedělají (Praha 2). Takhle bych chtěl zkusit, asi příští rok (nevím ještě jak moc se budu v Praze vyskytovat - uvidíme), multizonální parkovačku - uzavřít nájemní smlouvu s kámošem na Praze 6, přihlásit trvalý pobyt na P6, zřídit parkování, nájemní smlouvu zrušit, přehlásit TP na P2.. a tak.

Jinak daleko vtipnější je Zákon o evidenci obyvatel 133/2000 Sb. v §10 odst. 12, který umožňuje zrušit TP úplně (v Praze za to chtějí stovku). Pro nomáda s datovkou to není až zas tak špatné (nesmíte mít aktivní živnosťák, triggeruje to automaticky kontrolu z ŽÚ)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Není tato informace blbost?
« Odpověď #13 kdy: 04 Října 2017, 12:04:42 »

Má to ale spíše více nevýhod, v bankách, pojišťovnách apod. se s váma bavit nebudou, nemůžete volit apod..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Není tato informace blbost?
« Odpověď #14 kdy: 04 Října 2017, 12:17:36 »

Bance a pojišťovně je kulový do toho, co si stát eviduje o vašem pobytu - a pokud by snad tento vztah mezi vámi a státem zkoušeli nějak zatahovat do smluvního vztahu mezi vámi a bankou, buď se s nima dohodnete, nebo se dohodnete s jinou bankou/pojišťovnou. Volby - alespoň ty celostátní (parlament, prezident, EU parlament) se řešit dají a i kdyby ne, nevolit není zas takové neštěstí.

Pro ozbrojené nomády je nicméně největší překážkou https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2002-119#p18-1-a a
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2002-119#p26-2-d
IP zaznamenána