30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Expanze Big Brothera na Prahu 1 a 2  (Přečteno 5625 krát)

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil
Expanze Big Brothera na Prahu 1 a 2
« kdy: 02 Října 2017, 09:32:55 »

Na území Prahy 1 a 2 začíná v neděli platit nový elektronický způsob platby a kontroly v rámci parkovacích zón. Řidiči už nebudou mít za okny parkovací karty, ale zaregistrují na radnici registrační značku svého vozu. Fungovat začínají rovněž nové parkovací automaty a v ulicích byly instalovány nové značky. Stejný systém byl loni zaveden na Praze 5, 6 a 8.
...
Ulicemi pak bude projíždět auto s kamerami, které bude značky snímat a odesílat do systému, který přestupky vyhodnotí.
...
V příštím roce přejdou na nový systém radnice Prahy 3 a 7.
...
cele zde:
https://www.novinky.cz/ekonomika/450606-v-praze-1-a-2-zacina-platit-novy-system-v-ramci-parkovacich-zon.html
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Expanze Big Brothera na Prahu 1 a 2
« Odpověď #1 kdy: 02 Října 2017, 10:41:43 »

To je první vlaštovka k těm Smart Cities, jak o nich vizionáři sní....
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Expanze Big Brothera na Prahu 1 a 2
« Odpověď #2 kdy: 02 Října 2017, 11:52:02 »

A jen tak pro zajímavost, zmizely zelené zóny (kde šlo parkovat 18-8 a víkendy bez poplatku) a byly nahrazeny smíšenými, které jsou bez poplatku až od 20h, takže ti, co tam potřebují parkovat a nemají nárok na kartu, mají zas o problém víc..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Expanze Big Brothera na Prahu 1 a 2
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2017, 23:07:09 »

To jste ještě dopadli v pohodě, jsou místa, kde je volné parkování jen 22 - 8 nebo ještě hůř 6 - 8 hod.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Expanze Big Brothera na Prahu 1 a 2
« Odpověď #4 kdy: 03 Října 2017, 09:16:54 »

Teď nemůžu najít odkaz, ale rozmohla se nám tady soudruzi taková nepěkná ... věc.
Někdo přelepil QR kódy na automatech k placení mobilem vlastními, takže lidi platili za parkování někomu jinému než městu.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Expanze Big Brothera na Prahu 1 a 2
« Odpověď #5 kdy: 03 Října 2017, 09:42:39 »

A jen tak pro zajímavost, zmizely zelené zóny (kde šlo parkovat 18-8 a víkendy bez poplatku) a byly nahrazeny smíšenými, které jsou bez poplatku až od 20h, takže ti, co tam potřebují parkovat a nemají nárok na kartu, mají zas o problém víc..
To mne právě zajímalo, akorát jsem ještě neměl čas mrknout, jak to vymysleli. Takže je to neplacené od 20:00 nebo ne? Jsem čekal, že udělají placené přes den a v noci modrou.

Teď nemůžu najít odkaz, ale rozmohla se nám tady soudruzi taková nepěkná ... věc.
Někdo přelepil QR kódy na automatech k placení mobilem vlastními, takže lidi platili za parkování někomu jinému než městu.
Já mám pocit, že to nikdo přelepit nestačil, protože jim to došlo dřív než to spustili a tím pádem QRka zrušili.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Expanze Big Brothera na Prahu 1 a 2
« Odpověď #6 kdy: 03 Října 2017, 10:07:16 »

Jestli to mají správně na mapy.cz tak na P1 a P2 jsou fialové placené pořád a modré neplatí jen od 6 do 8..
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Expanze Big Brothera na Prahu 1 a 2
« Odpověď #7 kdy: 03 Října 2017, 10:41:59 »

Jak kde. Někde se ze zelených staly zóny (placené Po-Pá 8-20 || parkovací oprávnění), jinde (placené Po-Ne 8-20 || parkovací oprávnění), jinde zase modrá (volno 6-8am, jinak pouze s parkovacím oprávněním). Na pár místech se naštěstí zapomněly vyměnit značky (asi zafungovalo, že někdo nalil epoxid do závitů) a pořád ještě jde po příjezdu z práce, když už jsem v Praze, auto normálně odstavit v civilizovanou hodinu..

Asi si 106_zažádám o pasport dopravního značení, zajímá mě esli se chystá zóna zákazu stání pro celou P2. To by pak klidně mohlo znamenat, že kde je značka parkoviště omezena časově, tak mimo tu dobu platí zákaz stání..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Expanze Big Brothera na Prahu 1 a 2
« Odpověď #9 kdy: 03 Října 2017, 11:44:58 »

Asi si 106_zažádám o pasport dopravního značení, zajímá mě esli se chystá zóna zákazu stání pro celou P2. To by pak klidně mohlo znamenat, že kde je značka parkoviště omezena časově, tak mimo tu dobu platí zákaz stání..
Na P8 to je realita, ale ještě opičáky nenapadlo za to pokutovat.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Expanze Big Brothera na Prahu 1 a 2
« Odpověď #10 kdy: 03 Října 2017, 20:09:29 »

P4 už se taky nemůže dočkat až začne rejžovat

http://www.praha4.cz/Praha-4-bude-mit-parkovaci-zony.html
« Poslední změna: 03 Října 2017, 20:11:16 od t4455 »
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Expanze Big Brothera na Prahu 1 a 2
« Odpověď #11 kdy: 03 Října 2017, 22:40:41 »

Na osmičce už na to přišli. Už mám doma dva výpalné dopisy. Dále nenásledovalo nic.

Zóna zákazu stání. Naštěstí je tady krásný popis od hh, jak do pilotního provozu parkovacích zón Prahy 8 v kombinaci se zónami hodit vidle, bohužel bez další iniciativy že strany orgánu, ale možná je to tak lepší.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Expanze Big Brothera na Prahu 1 a 2
« Odpověď #12 kdy: 04 Října 2017, 00:56:08 »

Naštěstí je tady krásný popis od hh, jak do pilotního provozu parkovacích zón Prahy 8 v kombinaci se zónami hodit vidle,

Kde?
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 257
    • Zobrazit profil
Re:Expanze Big Brothera na Prahu 1 a 2
« Odpověď #13 kdy: 04 Října 2017, 09:33:53 »

I na modré se dá zaparkovat. Ale platba musi proběhnout přes VPH - virtuální parkovací hodiny a zaplatit kartou/CCSkou. Doba parkování 3 hod. Je to náhrada stíracích losů.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Expanze Big Brothera na Prahu 1 a 2
« Odpověď #14 kdy: 04 Října 2017, 09:52:01 »

jakubb:

Šlo o přípravu, kdy si parkovací zóny budou hlídat jednotlivé Prahy a odvolačka půjde na magistrát.
Do tohoto schématu ale nezapadá stání v zóně zákazu, kde by měl platit stávající postup Praha - MD.

Párkrát jsem vůz ponechal v zóně zákazu, navíc na krásné V12c, kde mám nabito ještě jinak, bohužel krom žádostí o peníze se žádný další boj nekonal, takže neprošlápnuto.

IP zaznamenána