30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Hazardující motorkář na Vsetínsku vytlačil ze silnice náklaďák, zachytila to ...  (Přečteno 3002 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil

Moc prosím: Nešlo by vkládat odkazy bez toho bordelu od znaku # dál (včetně)?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Jasně, od příště :-)
IP zaznamenána

Trip

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil

Mno motorkar (ja taky) to dava do prave zatacky pres kamion bez vyhledu s ditetem za sebou. Dobra prasarna. Ridic nakladniho vozidla udelal velkorysy prostor, za cenu nehody. Tezko ho vinit, byl mlady a prelozeny.
Moto by se veslo mezi auta i tak. Ale zpatne se to snadno popisuje. Kazdopadne, kam nevidim, tam nejedu a zvlast s deckem na masine. Zajimalo by me, zda na moto byla kamera.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Prehrajte si to vicekrat, vnimejte ty pohledy motorkare a kamionaka zvlast. IMHO motorkar vyhled mel, jen ve dvou mu chybel vykon a spravny pohyby posadky na moto. Myslim si ze tenhle ukon by za stejne situace zvladl uplne s prehledem na konci sezony kdy jezdi kazdej vikend. Bohuzel rozjizdet se po zime stejnym stylem jako jsem jezdil pred zimou se nevyplatilo, chybel proste odhad .. vseho. To se stane asi uplne kazdymu na zacatku sezony. A jestli ujel tak nezna FSM, protoze kdyby jo tak zakaz rizeni dostane jen tezko (nevi kdo ridil).

Co se kamionaka tyce, tak tyhle lidi chci potkavat na silnici. Vidi motorku, uhejba az do prdele, pribrzduje .. ve chvili kdy mu to motorkar posila pred cumak na ty brzde regulerne stoji .. oci uprene na motorkare a volent strhava vpravo (volant v kamionu je veeelkej a polozenej takze chybi obratnost motorky nebo osobaku). Kez by takovych lidi bylo vic na silnici.

Co se tyce audiny, sice brzdi a uhejba, ale co to je? Ma naprostej prehled o situaci, vnima to (brzdi a uhejba) a neuhne ani kolem na travu? Pro me nepochopitelne. edit: Jo, zase chapu ze rychlost motorky pri predjizdeni je taky celkem obtizne odhadnout, ale zase predjizdel kamion .. za me to uhnuti OA prislo prilis pozde.
« Poslední změna: 08 Dubna 2021, 22:12:53 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Trip

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil

Vykonu mel dost, ale neumi ridit. Tipl bych si, ze nemel podrazeno. (casta chyba, pak uz to nestiha a moto nema takovy tah). Stacilo by mit o kvalt dolu a proleti tam jak strela.

To silene uhybani motorkarum moc rad nemam. Nikdy nevim jestli uhyba nebo dostal infarkt. Jednou mi takhle uhybal, ale chyba lavky ... Cumel do telefonu a pak se vratil. Jeste, ze jsem nepredjizdel.

Auto me nemusi vubec poustet, pokud vylozene neblokuje prujezd nebo moznost predjet (myslim fyzicky ne carou). S vykonem motorky a hmotnosti si kdykoliv dam jakekoliv auto. Vyjimka mozna nejake velke tezke masiny s kuframa, ktere se nekde nevejdou. Jak jsem psal, nejhorsi jsou lidi s telefonem, otacejici se za ditetem do zadu a nerozhodni zacatecnici se spatnym rozdhledem. Jo sulini rychlostrely ignorujici fyzikalni zakony.
Taky ma rad, kdyz zamnou nekde jede 1m a ja jsem na motorce. Pritom muze predjizdet i v zakazu predjizdeni. Jenze to by ti pitomci museli vedet. Ale to jsme odbocili.

Ty uzke cesty je prasarna. Zde idealni priklad.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Mně přijde reakce řidiče kamionu lehce přehnaná, ač z videa to nejde asi dobře poznat a samozřejmě, sedět tam za volantem, asi bych to taky viděl tehdy jinak.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil

Nikdy nevim jestli uhyba nebo dostal infarkt. Jednou mi takhle uhybal, ale chyba lavky ... Cumel do telefonu a pak se vratil. Jeste, ze jsem nepredjizdel.[...]Taky ma rad, kdyz zamnou nekde jede 1m a ja jsem na motorce. Pritom muze predjizdet i v zakazu predjizdeni. Jenze to by ti pitomci museli vedet. [...]
Trip: váš postoj chápu, ale nesouhlasím. Jasně, umíte řídít, a byl byste nejradši, kdyby vás ostatní řidiči v podstatě ignorovali s tím, že si ty situace vyřešíte sám. Nemám s tím problém, nasprejujte sebe i mašinu přípravkem na neviditelnost a hurá do provozu.

Pokud takový sprej nemáte, tak vemte na vědomí, že stejně jako vy netušíte, jestli řidič manévruje nějak smysluplně, nebo jen zmatkuje, čumí do telefonu atp., tak ani ten řidič nemůže tušit, zda to vy máte pod kontrolou a o co se vlastně snažíte (jedete-li agresivně, nikdy to není úplně čitelné, i když si sám 100x můžete myslet, že jo).

Taky nejste konzistentní, chcete, aby si vás řidiči nevšímali, ale samotnému vám z nějakého důvodu vadí lepiči na zadek. Zkuste pochopit, že stejně jako vám vadí ten lepič, mě může vadit nějaký dárce orgánů, který si ze mě dělá statickou překážku. I když vidím, že to zvládá, vždy jsem rád, když už je v háji (stejně jako vy jste rád, když se zbavíte toho lepiče).
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 926
    • Zobrazit profil

Jsme ve zvanirne, dovolim si OT
.. S vykonem motorky a hmotnosti si kdykoliv dam jakekoliv auto...
To je velmi casty omyl tech, kteri toho nemaji moc najeto ani na motocyklu ani automobilem.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil

Co se kamionaka tyce, tak tyhle lidi chci potkavat na silnici...
Co se tyce audiny ... a neuhne ani kolem na travu?

Kamioňák:Tak takové ja na silnici potkávat nechci. V momentě, když jsme vedle sebe a zjistím, že ho nepředjedu dostatečně včas a přibrzdím si, abych se zařadil zpět, tak on přibrzdí taky. Zatímco jsme ujeli několik (desítek) metrů, tak jsme stále vedle sebe a auto v protisměru se blíží.

Audina: Buchta která má svoje CitiGo v servisu si od manžela půjčí Q7 a nemá v tom takový cit, nebo 1001 dalších možností. Anebo řidič audi měl nejlepší přehled o situaci a věděl, že se tam motorkář kamikaze dostatečně vejde. (Na videu je jasně vidět, že motorkář se až zbytečně moc brzo snaží dostat zpět do svého pruhu, mohl jet o 0,5 metru blíže k audině)
IP zaznamenána

Trip

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil

hh
si nerozumíme.
Mě stačí, aby jezdili standardně a nepřeháněli to s tou ochotou. Někdy je to prostě na škodu.
Nemám na mysli, aby si mě nevšímali. Ohleduplnost vůči ostatním je příjemná. Jen nemám rád, když je to nucené a ve finále to v manévruje do nějaké nevhodné situace.

Steně tak nedávno řidič předemnou zadupnul brzdy na tvrdo jen proto, že v protisměru jela sanitka s majáky (bez sireny). Siroka cesta vsude volno. Jen on predemnou a sanitka v protismeru beznou jizdou. Jeste, ze jsem to predpokladal a taky standardne jezdim v rozumne vzdalenosti.

Nevic to bylo znat, kdyz jsem si pred par lety delal papiry na moto.  Mit Lko na zadech a jezdit opatrne bylo pro ridic aut jak rudá barva. A pritom jsem se vůbec neflákal. Jen jsem si dával víc pozor při prvních jízdách ve městě.

Tohle taky bylo dost hnusne. Srazeny zak motoskoly. https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2948693-motorkare-srazilo-auto-pri-posledni-jizde-autoskoly-ridit-uz-nechce

Jestli chcete videt jak se prasi, tak asi takhle :D (od 2:50) https://youtu.be/UXC_iVYZm-0?t=171
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil

Na přehnanou ochotu je jednoduchý recept. Pokud auto přede mnou uhýbá div ne do příkopu, ale já ho předjet nechci, tak to zkrátka ignoruju. Pokud je řidič mimořádně natvrdlý a vymetá takhle krajnici delší dobu, tak ještě zpomalím a zvětším odstup, aby pochopil, že se snaží zbytečně. A když uhýbače předjíždím, tak s velkým odstupem, přesně z vámi popsaných důvodů (nemuselo vůbec jít o cílené uhýbání, a taky na silnici může být něco, co ho donutí vrátit se zpět, ale já to přes něj nemám šanci vidět).

Jinak máte pravdu, že je to protivné, ale na mém checklistu nešvarů, které bych rád ze silnic vymýtil, je to z hlediska priority někde mezi zákazem růžových aut a řízení v klobouku.

Ad video - hezké, ale z komentářů pod ním bych podepsal "Never confuse skill with luck".
IP zaznamenána

Trip

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil

hh
Jj ten borec na te motorce byl dobry blazen. Ale on zdrhal pred policii. V jednom okamziku je videt hlidka hned za nim v zrcatku.

A co mate nahore v tom listu? :D
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil

Nemám to sepsané, ale někde hodně vysoko by určitě bylo nedávání blinkru.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil

Já nemám rád všechny nešvary, které nějak ohrožují ostatní účastníky silničního provozu.
Jako například toto bezmozkové předjíždění. Upřímně, sedět v tom kamionu, tak prostě takhle hodně neuhnu. Kdyby tam byl nějakej pořádnej strom, nebo mostek, tak se kamioňák taky mohl pěkně zrakvit.
Kdežto, když by o něj zavadila motorka a spadla, tak to maximálně párkrát houpne.
Stejně tak jako nikdy nedělám nějaké šílené akrobatické kousky, když potkám srnku. Prostě jen brzdím, v rámci možnosti se snažím uhnout, ale nikdy nedělám prudké trhání za volant, sjíždění do škarpy a podobně. Je hodně lidí co si totálně zmastili auto ve škarpě kvůli srnce. Když jí budu mět srazit, tak jí srazím. Holt si potom vyměním kus předku.
IP zaznamenána