30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Navrhování důkazů  (Přečteno 3822 krát)

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Navrhování důkazů
« kdy: 19 Října 2016, 12:42:21 »

Řeším teď jeden případ hrdelního zločinu "stání na silniční vegetaci" a rád bych se na tomto případu naučil co nejvíce, pokud jde o vedení správního řízení a udělal si dobré PR při jednání na odboru dopravy.
Celá věc se má tak, že jsem po výzvě práskl svého kamaráda Helmuta.

Úřad odeslal 29.8. Helmutovi dopis, který ležel na poště a kvůli nedopatření - chybějícímu jménu Helmuta na schránce, nakonec vrátil zpět odesilateli. Protože ale pošta naštěští vylepila ten malý listeček na schránky, dostal se tento Helmutovi do ruky. Helmut nakonec napsal na úřad 22.9., že měl ve schránce oznámení o uložení dopisu na poště, ale že když se vrátil z dovolené zjistil, že pošta vrátila dopis na úřad a že tuší, že jde o údajný přestupek, a že auto sice řídil, ale žádný přestupek rozhodně nespáchal a požádal úřad o opětovné zaslání dopisu, aby věděl o co jde.

Nic se nedělo, tak mi Helmut dal plnou moc k zastupování a já se šel dnes podívat do spisu. Přitom jsem zjistil, že byl Helmut pozván k podání vysvětlení ve věci oznámení o přestupku na 22.9, který samozřejmě prošvihl, protože o něm tím pádem nevěděl (shodou okolností stejný den, kdy psal na úřad).

Při rozhovoru s úřednicí jsem se dozvěděl, že právě sestavuje "příkaz" pro Helmuta, který mi hodlá zaslat domů, protože mám jeho plnou moc.

A teď mé dotazy:
Chci Helmuta zastupovat a úřad co nejvíce prudit, stejně jako policajty, který daný přestupek oznámili. Mám s nimi nějaké nevyřízené účty a navíc důkaz o nezákonném postupu, který dokonce potvrdil samotný Odbor vnitřní kontroly a rád bych jim to vpálil do xichtu před úřednicí a pokusil se Helmuta "osvobodit".

dotaz č.1 : Kdy můžu požádat a jakým způsobem o výslech policistů?
Mám čekat na ten příkaz, pak dát odpor a požádat o výslech policistů a dalších svědků? Anebo můžu již teď aktivně požádat o výslech policistů?

dotaz č.2: lze aplikovat doručení fikcí, když pošta dopis vrátila?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Navrhování důkazů
« Odpověď #1 kdy: 19 Října 2016, 12:52:33 »

dotaz č.1: Kdykoliv během řízení. Řízení se zahajuje doručeném prvního papíru, což je v tomto případě příkaz. Tedy zároveň s odporem (edit: teoreticky teda i bez odporu, ale to by bylo k ničemu) už můžete navrhovat cokoliv. Navrhovat můžete písemným podáním, nebo do protokolu na ústním jednání.

dotaz č.2: Lze.

Edit2: Asi by šlo i navrhnout výslech obratem a odpor dát až ke konci lhůty, třeba by jim to trochu zamotalo palici...  :D
« Poslední změna: 19 Října 2016, 13:00:06 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 313
    • Zobrazit profil
Re:Navrhování důkazů
« Odpověď #2 kdy: 19 Října 2016, 13:16:50 »

dotaz č. 2: Lze, ale jen pokud jsou splněny podmínky pro doručení fikcí. Tedy především bylo zanecháno oznámení + poučení ve schránce či jiném vhodném místě a úřad vyloučil vhození. Pokud to pošta vrátila z důvodu, že není kam to vhodit, tak patrně ani nezanechala oznámení, což fikci vylučuje (leda by schránka zmizela v průběhu úložní lhůty). Pokud oznámení bylo v místě doručení zanecháno, úřad nevyloučil vhození, ale pošta to přesto vrátila (omylem či na základě vlastní úvahy - viz je-li to možné v úvodu § 23(4) věty druhé SprŘ), půjde o hraniční případ, který se posoudí podle konkrétních okolností (obecně to fikci nevylučuje, protože jde o skutečnosti, které nastaly až ex post, ale pokud by šlo o nějakou zjevnou chybu či svévoli, která objektivně znemožnila adresátovi se fakticky s písemností seznámit, je možné, že by soud takové doručení nepovažoval za platné).

V konkrétním případě je ale zcela nepodstatné, zda Helmutovi bylo/nebylo doručeno, ať již fakticky či de iure. Pro naplnění tzv. nezbytných kroků SO je podstatné, že byl Helmut řádně obeslán. Další vliv na řízení má pak případná reakce Helmuta, při nulové reakci není rozhodné, zda mu bylo doručeno (jediný následek by mohla být případná pořádková pokuta Helmutovi, ale ta by přicházela v úvahu jen při prokázaném materiálním doručení).
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Navrhování důkazů
« Odpověď #3 kdy: 19 Října 2016, 16:50:14 »

Díky moc, počkám tedy na příkaz a pak začnu s obhajobou  8)
IP zaznamenána