30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: cedule autoškola - problém PČR  (Přečteno 4676 krát)

jazzman

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
cedule autoškola - problém PČR
« kdy: 11 Září 2015, 20:18:49 »

Zdravím a předem děkuji všem za veškeré rady nápady apod...

 Dnes jsem se pohyboval po městě svou škodou 120L a od kamaráda jsem dostal ceduli autoškola.
 Je to ta modrá kostka s bílým Lkem na čtyři magnety, která se používala někdy v devadesátých letech. Stavěli mě policisté a provedli kontrolu. Vše v pořádku a pak se zeptal,zda mám povolení na tu ceduli,jestli sem lektor autoškoly a podobně. Samozřejmě, že nejsem. Sepsal protokol o přestupkovém řízení a vyhrožuje pokutou až 5000kč. Byl jsem přesvědčen,že znak se už nepoužívá a je nezaměnitelný s čimkoli jiným a nemohu tím nikoho ohrozit.....podobně jako když si někdo nalakuje škodovku do barev VB. Chtěl sem to uhrát na dohodu a okamžité odstranění cedule. Dle policisty je to na jeho uvážení a předal to k přestupkové komisi...

 Chci vás požádat o nějaké rady, jak se zachovat a tak. Moc všem děkuju...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:cedule autoškola - problém PČR
« Odpověď #1 kdy: 11 Září 2015, 21:02:11 »

Znak se používá, ale jen v kombinaci s dalším označením vozidla, především svítilnou.
http://www.dpetr.cz/zak167.php  par. 2, odst. 1

Měl by jste to uhrát na to, že samotná značka nic neznamená, stejně jako logo EU na SPZ neznamená označení hranice státu. A toto označení Vám nezakládá žádná zvláštní práva, která by ostatní účastníci byli povinni respektovat.

Jedinou zákonnou úpravou je zákaz zaměnitelnosti s vozidly policie : zák. 361 par. 125d
http://zakony.centrum.cz/zakon-o-silnicnim-provozu/cast-1-hlava-6-paragraf-125d
« Poslední změna: 11 Září 2015, 21:34:26 od kverulant »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:cedule autoškola - problém PČR
« Odpověď #2 kdy: 11 Září 2015, 22:55:52 »

Taky by se to mohlo třeba označit za reklamní cedulku…
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:cedule autoškola - problém PČR
« Odpověď #3 kdy: 11 Září 2015, 23:31:08 »

Možné nebezpečí - na vozidle zvenku nesmí být nic, co není homologováno. Je to pouze můj dojem, v zákoně 56/2001 ani vyhlášce 341/2014 se mi to nějak nedaří najít.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

jazzman

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:cedule autoškola - problém PČR
« Odpověď #4 kdy: 12 Září 2015, 22:10:05 »

Tak dneska se mi stala pěkná věc. Další silniční kontrola a kupodivu mě lustroval ten samý blb co minule. Doklady vše v pořádku. Tak sem spustil to co jste mi tu poradili. On argumentuje tím,že se to stále používá na traktorech. Nevím teda jestli tím,že sem to měl na osobáku jsem z obliga nebo ne... Díky za rady
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:cedule autoškola - problém PČR
« Odpověď #5 kdy: 12 Září 2015, 23:42:08 »

Chlapík má smysl pro humor  :), jestli máte diesel, tak jste snadno zaměnitelní. A přitom Vy jste si myslel, že si Vás budou plést s Lamborgini. Nebo L jako láska, Ladislav, 50, lev, letadlo ....
Asi by jste měl to jeho vysvětlení při správním řízení použít. Třeba se také zasmějí.

http://vtcentrum.cz/ridicsky-prukaz-t/?gclid=Cj0KEQjwms-vBRDlsM7utpaJ47ABEiQAIpKjTA3mZT6TVlLreCcV9C0fJjhicarg--vk6fEHUJWrMOYaAj2D8P8HAQ
IP zaznamenána

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:cedule autoškola - problém PČR
« Odpověď #6 kdy: 13 Září 2015, 18:28:47 »

Na traktorech a nákladních  vozidlech  se toto označení používá v jiné (větší ) velikosti, na osobnich vozidlech  se takovéto označení  již několik  let nepoužíva, a tak by to mělo být  v pohodě. Pokud něco neexistuje, nemůže  to být  zakázáno.
IP zaznamenána