30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] SprDel - rychlost Trutnov  (Přečteno 11144 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #30 kdy: 29 Dubna 2016, 16:16:34 »

2M: Aha, jestli je to tato kauza https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2351.msg21352#msg21352 tak máte samozřejmě pravdu a je to dávno promlčeno. Dost silně mě zajímá, z jakých důvodů to zde kraj zrušil a co proboha v dané situaci Trautenau zkouší za štěstí, resp. k čemu chce vlastně vysvětlení (protože k osobě řidiče předpokládám ne).

BoarD: byl byste ochoten sem po přesunutí do neveřejné sekce hodit rozhodnutí o odvolání i tu výzvu k podání vysvětlení. nebo aspoň vlastními slovy popsat základní ideje v těchto písemnostech obsažené?
IP zaznamenána

BoarD

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #31 kdy: 03 Května 2016, 23:23:26 »

Určitě jsem ochoten po přesunu do neveřejné části nahrát odvolání i výzvu k podání vysvětlení.

Alespoň se místní komunitě nějak odvděčím za inspiraci, kterou jsem zde čerpal  :)

Přesunuto do neveřejné sekce. --HH
« Poslední změna: 03 Května 2016, 23:54:47 od hh »
IP zaznamenána

BoarD

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #32 kdy: 15 Května 2016, 21:35:30 »

Byl jsem několik dní zaneprádněn, tak to sem dávám trochu se zpoždění. Kdyby vás zajímalo cokoliv dalšího můžu to sem dát.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #33 kdy: 15 Května 2016, 23:51:01 »

Zápis z konzultačního dne k přestupkové problematice konaného odborem všeobecné správy Ministerstva vnitra pro zpracovatele přestupkové agendy dne 10. 3. 2015 - v příloze.

Dovodit možnost obnovení přestupkového řízení (str. 5,6,7) ve SPRDELi mi připadá hooodně odvážné.
IP zaznamenána

BoarD

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #34 kdy: 06 Června 2016, 17:56:03 »

Nyní jsem udal identitu řidiče, když podruhé poslali formulář k údaní řidiče na základě odvolání SprDele.

Tohoto řidiče nyní pozvali jako svědka. Lze podat vývěď i písemně? Když tento řidič odepře výpověď vrátí se to znovu ke mě?
Popřípadě když jim potvrdí, že vozidlo skutečně řídil tak by to mělo být promlčeno, je to tak?

Přestupek se stal 11/2014.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #35 kdy: 06 Června 2016, 20:03:43 »

Řidič se písemně přizná, oni to odloží, protože je to promlčeno a tím celé řízení končí.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #36 kdy: 06 Června 2016, 20:30:28 »

Ano, řidič by se teď měl přiznat, přestupek je promlčen. Písemně by to mělo stačit, ale pro jistotu bych to udělal tak, že v reakci na to předvolání se jim svědek/řidič písemně přizná, omluví se (pro libovolný důvod) z daného termínu a závěrem se zeptá, jestli je nutné, aby tam chodil, že případně rád doplňující dotazy sdělí opět písemně. SO by totiž mohl hrát hru na to, že pokud se svědek nedostavil, tak nebylo možné prokázat tvrzení obviněného a třeba by nějak zkoušel ten sprdel resuscitovat. Když tam ale bude to písemné vyjádření, třeba na osobním výslechu trvat nebude, a i kdyby to zkoušel, tak už se mu bude mnohem hůř manévrovat.

Pokud jde o tu možnou resuscitaci přestupku po zahájení sprdele, tak mi přijde, že KÚ KHK v tom zápisu vidí něco, co tam není. Tam se totiž složitě diskutuje možnost přezkumu/opravy usnesení/záznamu o odložení, resp. to, zda odložení podle § 66(3)(g) brání provedení řízení v případě, že se následně zjistí nové poznatky. Na to se provinční ouřadové nemuseli ptát ministerských ouřadů, stačilo si pořádně přečíst libovolný komentář nebo učebnici, panuje všeobecná shoda na tom, že odložení má jen ten význam, že úřad (podobně též OČTŘ) přestane věc aktivně prověřovat, když mu ale odněkud přistane nová informace sama, může řízení zahájit, aniž by formálně musel odložení jakkoliv měnit či rušit.

Což ale není případ sprdele, protože tam opětovnému projednání nebrání odložení, ale právě zahájení sprdele, konkrétně § 125g(1) ZPPK. To se v tom zápisu vůbec nediskutovalo, a ostatně ani nemohlo, protože to nepatří do gesce vnitra, ale dopravy.
« Poslední změna: 06 Června 2016, 20:32:10 od hh »
IP zaznamenána

BoarD

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #37 kdy: 06 Března 2017, 16:10:16 »

Vývoj se má zatím následovně:

udal jsem řidiče (se kterým jsem se domluvil) -> přišlo mu předvolání -> ten se, ale nakonec lekl (protože nemá v tomto směru moc zkušeností) a rozhodl se říct, že vozidlo neřídil. -> úřad ho pak ještě asi dvakrát předvolal, ale již se dostavil.

Jakým směrem se mohu ubýrat, pokud mnou udaný řidič vypověděl, že neřídil?
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #38 kdy: 06 Března 2017, 16:28:08 »

IMHO, už asi nic. Skutek se stal v listopadu 2014 a dva roky tiše uplynuly. Asi by stálo za to si pro formu vyžádat spis.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #39 kdy: 06 Března 2017, 17:50:26 »

Už asi WIN.. ani nejde odložit přestupek když už je promlčený.. a SprDel musejí zahájit do dvou let a to už je taky pryč..
IP zaznamenána

BoarD

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #40 kdy: 23 Března 2017, 23:50:49 »

Tak tady přikládám rozhodnutí o správním deliktu. Jelikož se určený řidič k řízení nedoznal. Pondělí je poslední den na podání odvolání, zatím nemám moc inspiraci co do něj napsat.
« Poslední změna: 24 Března 2017, 15:50:15 od BoarD »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #41 kdy: 24 Března 2017, 00:20:13 »

Proč jste nezajistil, aby se některý z těch řidičů přiznal? Tím byste vyhrál, úřad by se mohl stavět na zadní, ani ten přestupek už by nikomu nemohl přišít. Znáte to o perlách a sviních?

Odvolání samozřejmě dejte, alespoň blanketní. Nějaké argumenty plynou už z toho, co bylo řečeno výše - pokud v okamžiku zahájení sprdelního řízení nebyly splněny podmínky, tj. úřad nepodniknul nezbytné kroky ke zjištění řidiče, nemůže to napravovat zpětně v rámci sprdelního řízení. To mělo být zastaveno.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #42 kdy: 24 Března 2017, 08:20:49 »

Doporučil bych lépe anonymizovat, neboť i přes "začernění" údajů jsou veškeré údaje čitelné při zkopírování textu.

Po zběžném náhledu do rozhodnutí bych napadl odůvodnění rychlosti: "projetí vzdálenosti 117,7 metrů trvalo pouhých 00:00:04.8220000". Časový údaj je nesprávně zapsán, tečka se používá k oddělení tří číslic, nikoliv jako desetinná čárka (1.000.000 Kč = milión Korun). Vzhledem k tomu, že správní orgán běžně s tečkou v tomto smyslu v textaci rozhodnutí operuje (1.000 Kč, 2.500 Kč), není zřejmé, co měl SO na mysli časovým údajem 00:00:04.8220000, a to i s ohledem na skutečnost, že  jednotka času není v tomto zápisu uvedena (pozn. zřejmě nemusí být uvedena, pakliže je čas zapsán ve správném formátu). Nelze tedy přezkoumat, zda byla rychlost vozidla správně vypočtena.
IP zaznamenána

BoarD

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #43 kdy: 24 Března 2017, 15:57:20 »

Chybu anonymizace jsem opravil, děkuji za upozornění.

Udat nyní jiného řidiče již asi nelze, že? Nebude to pak úřad brát tak, že nevím komu jsem vozidlo zapůjčil?
IP zaznamenána

BoarD

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #44 kdy: 18 Října 2017, 19:27:28 »

Po delší době vkládám rozhodnutí o odvolání SprDele. První stránky, kde jen všechno opakují jsem vymazal, nechal jsem vyjádření ohledně zápisu času.
IP zaznamenána