30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!  (Přečteno 6991 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #30 kdy: 05 Října 2022, 21:56:11 »

7. 7. podana zadost o evidovane informace
13. 9. jako "RE:" v datove schrance vzkaz, at se neflakaji
27. 9. zadost o opatreni proti necinnosti na ministerstvo
5. 10. odpoved, kde se samozrejme nezminuji o necinnosti ani slovem

Byla mi pripomenuta spousta zajimavych veci, kdy jsem byl v jakekoli interakci s policii.
Mnoho banalnich veci je stale v jejich systemu a slibili "že skartace proběhne v nejkratším možném termínu", s odstupem casu samozrejme overim.
Nenoseni rousky ma skartacni lhutu 6 let.
Ohledne veci souvisejici s trestnym cinem (kde bylo v zajmu policie, statniho zastupitelstvi i soudu to co nejdrive zamest pod koberec) je skartacni lhuta 15 let. Dosud jsem zil v domneni, ze se k temto udajum nemohu uz nikdy dostat, ale...
Pred 5 mesici jsem priletel z Londyna... Vaše osobní údaje jsou zpracovávány v informačním systému, jehož účelem je zdokonalení hraničních kontrol a boje proti nedovolenému přistěhovalectví.
A dostavame se do finale...

V této souvislosti jsou zpracovávány údaje o registrační značce vozidla a dokumentace k průjezdu vozidla.

Údaje o průjezdech vozidel jsou uchovávány dle aktuálních technických možností, nejdéle 3 roky od jejich pořízení.

Informace o případných konkrétních průjezdech vozidla (ať již jsou nebo nejsou zaznamenávány a uchovávány) nelze s odkazem na § 28 odst. 2 písm. a) zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, sdělit, neboť by tím došlo k ohrožení plnění úkolů Policie České republiky v oblasti předcházení, vyhledávání a odhalování trestné činnosti, stíhání trestných činů, výkonu trestů a ochranných opatření, zajišťování bezpečnosti České republiky nebo zajišťování veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti, včetně pátrání po osobách a věcech.

genmjr. Mgr. Martin Vondrášek
policejní prezident
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #31 kdy: 05 Října 2022, 22:15:27 »

Zjevně nemají na data jednotný postup, jiným lidem pošlou počty průjezdů.
Skartace nejspíš neprobíhá vůbec.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #32 kdy: 06 Října 2022, 09:18:29 »

Skartace nejspíš neprobíhá vůbec.
Skartace = do kolonky "ukazovat hejlům se napíše 0"
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #33 kdy: 06 Října 2022, 12:39:12 »

Den po obdržení odpovědi z policejního prezidia mi píše ministerstvo vnitra ohledně žádosti o ochranu před nečinností...

************************************

Odbor tisku a public relations
...
Předání žádosti o uplatnění opatření proti nečinnosti

Ministerstvo vnitra obdrželo dne 27. 9. 2022 žádost pana ..., o uplatnění opatření proti nečinnosti Policejního prezidia ČR a to ve věci žádosti dle § 28 zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů (viz příloha).

Vzhledem ke skutečnosti, že dle § 60 zákona č. 110/2019 Sb. spadá do kompetence Úřadu pro ochranu osobních údajů ukládání opatření k odstranění zjištěných nedostatků v případě porušení povinnosti stanovené tímto zákonem nebo uložené na jeho základě při zpracování osobních údajů podle hlavy II nebo III nebo podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, dovolujeme si Vám tímto žádost pana ... předat k posouzení v rámci Vaší kompetence.
...
JUDr. Jaroslav Saveljev
vedoucí oddělení podání osob
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #34 kdy: 06 Října 2022, 23:07:31 »

Saveljev (tradice cizojazyčných příjmení na vnitru se udržuje bez ohledu na režim) zřejmě myslel, že zaslání informací subjektu na žádost dle par. 28 je zpracováním:
"Dojde-li k porušení povinnosti stanovené zákonem nebo uložené na jeho základě při zpracování osobních údajů podle hlavy II nebo III ..." (par. 60 - v původním návrhu par. 58 -, který byl přejat ze 101/2000 Sb.).
Případně je ještě varianta, že mezi slovy "nečinnost" a "nedostatek" nevnímá žádný rozdíl.
Nečinnost řeší nadřízený orgán. Jeho nečinost ve věcech 106/1999 (čili nikoliv 110/2019) řeší ÚOOÚ, veden nyní donedávna kádrovou rezervou vnitra Kauckým.

Nicméně v samotné věci bych teď zvážil stížnost ohledně toho posledního bodu. Je to tedy trochu kompetenčně nejasné a nenašel jsem zatím žádný analogický případ (kdo může, nechť mě opraví), ale myslím, že by se měla namítat 1) nepřezkoumatelnost rozhodnutí/odůvodnění (provádí snad spravující orgán nějaké vyšetřování ohledně osoby žadatele?? žadatel nemá šanci ověřit, zda si spravující orgán ten důvod nevymyslel, aby kamufloval svůj základní životní projev - lenost), 2) není právní podklad, na jehož základě jsou uvedená data o pohybu vozidla plošně sbírána - tohle by zřejmě bylo v kompetenci ÚOOÚ.
ÚOOÚ by nejspíš skrz kádrovou rezervu rozhodl, že je to v pořádku a má se všechno fízlovat, ale bylo by to rozhodnutí, se kterým se pak dá dál pracovat.
Ale vůči způsobu vyřízení žádosti musí existovat opravný prostředek, nemuže u nás být úkon, proti kterému by se nedalo bránit, i kdyby to nakonec byla přímo žaloba, pokud by to byl postup sui generis.
Nevím, zda se už někdy něco takového řešilo, zákon je poměrně čerstvý a nevím, zda jsou již nějaké judikáty - tolik jsem zase nehledal.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #35 kdy: 07 Října 2022, 10:09:59 »

Co se tyka predani zadosti o ochranu pred necinnosti z Ministerstva vnitra na UOOU, to ted asi nema v tomto pripade cenu resit, kdyz mi v mezidobi Policejni prezidium nejak odpovedelo. Samozrejme nebudu uredniky nijak rusit a necham je uradovat.

Druhou veci je samotna odpoved z Policejniho prezidia. Po vecne strance dekuji za nasmerovani, hodlal jsem to u tech prujezdu vozidel hned nevzdat. Jinak lejstro se jmenuje "Zpracování osobních údajů - sdělení" a veskere pouceni spociva v poslednim odstavci, navodu na dalsi zabavu je tam vice:

"Subjekt údajů má právo požádat o opravu, výmaz nebo omezení zpracování osobních údajů. Dále má právo se v souvislosti s vyřízením žádosti obrátit na Úřad pro ochranu osobních údajů, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7, www.uoou.cz, a požádat o ověření zákonnosti zpracování osobních údajů nebo podat stížnost. Současně může žádat o soudní ochranu."
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #36 kdy: 23 Března 2023, 20:38:22 »

Co se tyka predani zadosti o ochranu pred necinnosti z Ministerstva vnitra na UOOU, to ted asi nema v tomto pripade cenu resit, kdyz mi v mezidobi Policejni prezidium nejak odpovedelo. Samozrejme nebudu uredniky nijak rusit a necham je uradovat.

Nic nového už ohledně původní žádosti nebude, jen mám malý nečekaný procesní update. ÚOOÚ mi po 5 měsících poslal "Vyrozumění k postoupené žádosti", kde se omlouvají, že blablabla, vyžádali si od policejního prezidia informace potřebné k objasnění věci a o výsledku budu vyrozuměn...
IP zaznamenána