30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doživotí za telefon za volantem? Británie zvažuje drastické tresty .............  (Přečteno 4281 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Doživotí za telefon za volantem? Británie zvažuje drastické tresty pro nebezpečné řidiče.
http://www.info.cz/svet/dozivoti-za-telefon-za-volantem-britanie-zvazuje-drasticke-tresty-pro-nebezpecne-ridice-1335.html

Tak jsem zvědav kdy to z kolébky demokracie dorazí k nám. To se bude Ťokovi líbit.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil

Panebože četli jste to....to je jenom zbulvarizovanej titulek u článku o ničem....
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil

Původní článek je pravděpodobně na http://www.bbc.com/news/uk-38199720
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil

No já tady bydlím a máme tady lepší pecky. Třeba to, že magistrát zaměstnává speciální špehy, který se vám tajně hrabou v popelnici a když zjistěj, že netřídíte odpad, tak vám magistrát pošle složenku na 100 liber pokuty. Pro porovnání, když vás ostraha obchodu chytne, jak kradete, tak vám přivolaný konstábl může udělit maximální pokutu 30 liber.
IP zaznamenána

hun

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

O odpadkovém gestapu v GB jsem slyšel, ale jak prokáží, že netříděné odpadky tam skutečně hodil majitel popelnice, nebo to tam nehodil onen bufeťák, aby si prokázal úspěšnost? BTW, jak se správně třídí tetrapack - to mám seškrabávat od sebe vrtstvy papíru, plastu a alobal? Je v GB trestné vyhodit lahváče do skla bez odstranění papírové etikety?
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil

O odpadkovém gestapu v GB jsem slyšel, ale jak prokáží, že netříděné odpadky tam skutečně hodil majitel popelnice, nebo to tam nehodil onen bufeťák, aby si prokázal úspěšnost? BTW, jak se správně třídí tetrapack - to mám seškrabávat od sebe vrtstvy papíru, plastu a alobal? Je v GB trestné vyhodit lahváče do skla bez odstranění papírové etikety?

No dělá se to tak, že každá domácnost má popelnice a každá domácnost má majitele. Takže nejprve přijde gestapo a to se vám snaží vysvětlit, že být eko bio a třídit má jenom pozitiva a potom, když jejich ideologii nepřijmete, vás k ní donutí pokutou, protože obyvatel té domácnosti se jim právě tou rozprávkou jaksi přizná že ten bordel tam hází sám a nerecykluje.

Tady si dokonce úředník stěžuje a to musím ocitovat:

"No my jim to vždycky dojdeme říct, vysvětlíme jim, že to je důležité, ale oni prostě řeknou Ne a zavřou dveře. A proto bysme měli zavést pokuty, abychom k tomu mohli ty lidi donutit."

Citace
http://www.bbc.co.uk/news/uk-wales-33986530

Jako samá paráda, třeba pojistky na auta jsou tady supr. V Česku máte pojištění na auto, takže sednete do auta a víte, že je pojištěný, ale musíte je pojistit všechny. V USA jste pojištěnej sám, takže víte, že můžete sednout do čehokoliv a pojistku máte, a když máte víc aut, tak platíte pořád jen jednou. V UK jsou chytří a udělali kombinaci obojího. Jeden člověk je pojištěn na řízení toho jednoho auta. Já jako nově příchozí mám nejlevnější nabídku asi 12.000 liber ročně (to není chyba), ale normální částka pro Brita s čistým skóre ve věku 28 let je asi 400 liber ročně za starší Mercedes A-Klasse, nebo do 700 liber ročně za Tiguan a podobně. Pokud byste chtěl třeba Touareg V10, tak pro domorodce asi 1500 liber když paní na sluchátku ukecáte. Proč tak draho? No protože Britové přišli na to, že po jakékoliv nahlášené nehodě mohou prohlásit, že je bolí záda. Jdou k doktorovi, ten je vošahá, ale samozřejmě do hlavy jim nevidí a nezbyde mu než říct ok, má někde v háji nerv, trvalka, a přiřkne mu odškodnění od pojišťovny ve výši třeba 5000 liber. To ohromně a skokem před lety zvýšilo ceny za pojistky, protože to dělali a dělají úplně všichni.

Já třeba v práci musím každej rok vyplňovat speciální lejstro od úředníka, kde se mě ptají jestli jsem vzal nebo dal úplatek a musím podepsat tabulku, kde se píše v jaké situaci a kolik peněz je v pořádku a kdy už to je úplatek. Že třeba když mě šéf dá 30 liber jakože zaplatí večer účet v restauraci tak je to dobrý, ale kdyby mě dal 35 liber do ruky tak musím jít za účetním, nebo tak nějak - nevím už přesně, je to vždycky v Lednu.

Na druhou stranu tohle jsou zákony, které upravují hygienu ve vaší restauraci:

Citace
https://www.gov.uk/food-safety-your-responsibilities

Prostě povšechné rady. Kontrola přijde, ukážete jim že tak nějak máte kuchyň v cajku a v pohodě. U nás zrovna naši zařizujou novou kavárnu a když tady v UK domorodcům vyprávím čím u nás musí projít padesátiletá žena, která se rozhodla prodávat kávu tak kroutěj hlavou a říkaj si kdo u nás může podnikat. Tak jim ukazuju Babiše a vyprávím o EET a taky nechápou.

No a taky musíte započítat fakt, že Londýn není součástí Velké Británie. Málo se to ví, ale Londýn je městský stát a není součástí zbytku země, jestli se to tak dá říct. Dejte si do googlu London Corporation a na wiki si můžete přečíst detaily. Výsledkem je, že Londýn je legislativně, hlavně co se týče daní pro velké firmy, hodně odlišný od zbytku země. A pak je třeba Skotsko, které je součástí UK, ale má jistou úroveň autonomie, takže každý skot má nad sebou svůj vlastní parlament, pak vládu UK a pak ještě parlament EU, takže Skotsko si platí tři vlády, které jim nezávisle na sobě vymýšlejí nové regulace a vůbec jim to nevadí.
« Poslední změna: 06 Prosince 2016, 17:12:12 od mcsoap »
IP zaznamenána

hun

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

No dělá se to tak, že každá domácnost má popelnice a každá domácnost má majitele. Takže nejprve přijde gestapo a to se vám snaží vysvětlit, že být eko bio a třídit má jenom pozitiva a potom, když jejich ideologii nepřijmete, vás k ní donutí pokutou, protože obyvatel té domácnosti se jim právě tou rozprávkou jaksi přizná že ten bordel tam hází sám a nerecykluje.

Tady si dokonce úředník stěžuje a to musím ocitovat:

"No my jim to vždycky dojdeme říct, vysvětlíme jim, že to je důležité, ale oni prostě řeknou Ne a zavřou dveře. A proto bysme měli zavést pokuty, abychom k tomu mohli ty lidi donutit."

Takže si stačí nacvičit větu „Uvědomuji si důležitost recyklace a tu také praktikuji. Všiml jsem si lidí, kteří vyhazují své odpadky do cizích popelnic, očividně včetně té mojí.“ a rozhovor si nahrát. Pak neprokáží nic, pokud nemají objektivní odpovědnost za popelnice. V GB je veselo. Žeprý tam jistá mařka dostala flastra za „offensive dress“, bo měla sice obyčejné triko, ovšem s potiskem, kde byla pistole. Nechcu vědět, co by tam způsobilo triko s Brejvikem.
http://1gr.cz/fotky/idnes/12/122/cl6/KOL47cc43_BreivikBIG.jpg


IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil

No dělá se to tak, že každá domácnost má popelnice a každá domácnost má majitele. Takže nejprve přijde gestapo a to se vám snaží vysvětlit, že být eko bio a třídit má jenom pozitiva a potom, když jejich ideologii nepřijmete, vás k ní donutí pokutou, protože obyvatel té domácnosti se jim právě tou rozprávkou jaksi přizná že ten bordel tam hází sám a nerecykluje.

Tady si dokonce úředník stěžuje a to musím ocitovat:

"No my jim to vždycky dojdeme říct, vysvětlíme jim, že to je důležité, ale oni prostě řeknou Ne a zavřou dveře. A proto bysme měli zavést pokuty, abychom k tomu mohli ty lidi donutit."

Takže si stačí nacvičit větu „Uvědomuji si důležitost recyklace a tu také praktikuji. Všiml jsem si lidí, kteří vyhazují své odpadky do cizích popelnic, očividně včetně té mojí.“ a rozhovor si nahrát. Pak neprokáží nic, pokud nemají objektivní odpovědnost za popelnice. V GB je veselo. Žeprý tam jistá mařka dostala flastra za „offensive dress“, bo měla sice obyčejné triko, ovšem s potiskem, kde byla pistole. Nechcu vědět, co by tam způsobilo triko s Brejvikem.
http://1gr.cz/fotky/idnes/12/122/cl6/KOL47cc43_BreivikBIG.jpg

Jo to je klidně možný, byl tady případ chlapa co na fejsbuk policejní stanice napsal, že přistěhovalci by se měli buď přizpůsobit pravidlům, nebo odejít. Dostal 180 hodin nebo dní, teď nevím, veřejných prací. Hate speech. Mám někde fotku z Londýna, tam občas narazíte na ulici na cedulku Free Speech Area, a "policie je tam schovívavější", ale samozřejmě to Free Speech neznamená. No a pak si pustíte televizi a tam posloucháte nějakou krávu ve sněmovně lordů "svoboda projevu je fundamentální součást svobody v naší zemi..."

Já to zdejší dění obvykle v práci nekomentuju, ale naposledy mě vytočilo když si tady jeden blbec bral do huby československo, jaký nejsme totalitní burani. Nejvíc mě zaráží, že s těma lidma prostě nejde mluvit. Já mu řikám ale my můžeme jít na ulici a nesouhlasit s přistěhovaleckejma kvótama. A on vám ten člověk odpoví "a co máte proti uprchlíkům?! vy Češi ste rasisti." a já mu říkám však mě je jedno co si kdo myslí, my máme právo projevovat všechny naše názory a oni vám budou dál nadávat do postsovětskejch buranů, protože ve vyspělé Británii jsou takové zpátečnické názory dávno zakázané.

No zkrátim to, na pivo lítám do Čech, protože na něj tady nemám s kým chodit.
IP zaznamenána