30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Chlapi, já vás mám rád  (Přečteno 3856 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #15 kdy: 09 Října 2020, 20:55:26 »

No, v každém případku se ten řidič k tomu postavil jako chlap a jako bonus navic se vyznal z lásky k nadtřídě opicajtů. Úředníci to s ním budou mít velmi lehké… …a sedřou z něj kůži.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #16 kdy: 09 Října 2020, 21:02:07 »

Zase je to o úhlu pohledu - já v mladých letech podnapilý "středně" z akce vezl přes město kamarády na disko a sebe domu. Ano, autem cesta na 5 minut. Ale o to, že jsem pil jsem jel pomaleji, snažil se koukat 2x tolik a obecně lze říct (i s ohledem na nynější věk a "zkušenosti") že jsem jel velmi bezpečně. Zasloužím trest? :-)
Nikdo vás nechytil, nikoho jste nesrazil - buďte rád.

Já tu nemám touhu nikoho trestat a každej má tu hranici někde jinde. Pro mě jsou drogy a alkohol za volantem jedny z mála dopravních přestupků, který považuju za špatný a skutečně ostatní ohrožující. Navíc, vzhledem k tomu, že téměř nepiju alkohol a drogy jsem nikdy neviděl, předpokládám, že toto já řešit ani nikdy muset nebudu. I když bůh ví, co nám život přinese, že? :D

Já třeba znám člověka, co kvůli své práci jezdí po celé ČR každý den, často ho staví, sere ho to ačkoliv v 80% odejde buď bez nalezeného přestupku, nebo s domluvou. A když jsem mu nabízel, že v případě přestupku bych mu zkusil aspoň nějak pomoct, tak mi řekl, že to je přeci nemorální, že když těch 56 kmh jel, tak se přeci nebude vymlouvat, že ne.

To, že každý má tu hranici "morálnosti" jinde je v pořádku a je to věc vašeho/vašich názorů.
« Poslední změna: 09 Října 2020, 21:10:38 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #17 kdy: 09 Října 2020, 21:58:07 »

To, že každý má tu hranici "morálnosti" jinde je v pořádku a je to věc vašeho/vašich názorů.
Většina lidí do tý problematiky nevidí a nezajímají se o to, je to asi jako se všim. A když nemají argumenty tak použijou tyhle žvásty o morálce a o tom co je a co neni normální.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #18 kdy: 09 Října 2020, 23:01:01 »

v daném případě nevidím rozdíl mezi 3,2 a 0,23
nečetl jsem to, neznám okolnosti

jezdím do vesnice, kde za kolejemi je hospoda
před kolejemi polňačka a na ní běžně pár aut
vesnice je fakt dlouhá
čí myslíte, že ta auta jsou  8)
nikdy nikdo nikoho nepřejel ani nespadl s autem do škarpy, ani nikoho nepřejel vlak

máme tu samozřejmě i příklady z míst nepostižitelných, kdy pod vlivem zbořil celou ulici, ale pokud vím, matkám s kočárky se nic nestalo

a nikdy se nedozvíme, zda ten, koho honili skrz město, by bez honění dojel "bezpečně" domů nebo naopak vyvraždil několik nástupních ostrůvků
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 740
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #19 kdy: 10 Října 2020, 17:01:16 »

K morálnosti přihodím i svůj pohled. Uvedený norek by fakt na silnici být nemusel, stejně jako těch pár fetek a kořalů (kterých ale je méně, než jak káže mediální obraz). Osobně mám problém s rychlostmi a banalitami typu parkování, vesměs jde vždy o kasírku, nikoliv bezpečnost. S chlastem a drogami problémy nemám a snad mít nebudu (leda že by detektor pralinek někdy hlásil "alternativní pravdu").

Na druhou stranu, když si uvědomíme, jak se ždímou nařízení směr dolu, ale nahoře panuje nedotknutelnost (hrabiš krade jak straka, ohýbá si co chce, kořala si vytírá prdel ústavou a vším možným, socani serou na pravomocný rozsudek, každou chvíli se osvobodí symbolicky nějaký fízl z nějaké prasárny, šmelení s Čínou kvalifikuje na ministerské posty, soudy drží basu se systémem atd), tak se mi tu popravdě nechce dodržovat vůbec nic, resp. jediné, co mně vždy bude zajímat, jak se vyzout z trestu. Tedy snažím se chovat tak, abych nikomu neublížil, ale je mi zcela volné, zda systém utře. Protože ten systém vč.jeho reprezentantů je tak prohnilý, že jakýkoliv ústupek a podvolení ničemu neprospěje. Jak říkal jeden známý, radši dám prachy za právníka než je hodit těm zmrdům (to se zrovna netýkalo dopravy, byť na soudy rovněž není spolehnutí, nezaujatost a nestrannost se nenosí)
« Poslední změna: 10 Října 2020, 17:02:50 od lc81 »
IP zaznamenána