30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Soud osvobodil expolicistu, který zastřelil dívku v ujíždějícím voze  (Přečteno 10305 krát)

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil

Já si dobře pamatuji přednášku JUDr. Jančíka, že pokud zastřelím útočníka v rámci NO a ta kulka projde tělem a zabije babičku venku na ulici, tak je to můj TČ.
Ta holka neřídila ani fízla neohrožovala, proto nechápu, že jí mohl zastřelit.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Nejhorsi hnus je ve videu http://video.idnes.cz/?idvideo=V160331_132300_zpravodaj_iri , policista vinu neciti, za vse muze ridic tim, ze ohrozoval ostatni, nicmene , kdo skutecne zabil, byl pripraven na to, ze pri sluzbe nekoho nechtene zabije.

Diky, nez takovou policii, tak radej zadnou.  :x
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

Doufám, že se státní zástupce odvolá.
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil

Kdyby švestka zastřelila řidiče, tak mu snad i zatleskám, že eliminoval ze společnosti takový odpad, jakým bezpochyby Hlinovský dle jeho "životopisu" je.
Ale kam pořádně nevidím, tam snad nestřílím (lze použít analogie kam nevidím, tam neletím /auto,moto). U podobných případů by si snad měl být 100% jist, že v autě nikdo jiný nesedí, teda za předpokladu, že po mě spolujezdec nepálí.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil

Švestka je totálně vypatlaná, pokud za podobné situace střílí. I kdyby ten vůl sejmul jen řidiče, tak ono to auto jaksi následně nezastaví na fleku. Tj. vytváří tam jednoznačně situaci podstatně nebezpečnější než je ta, kterou se snaží řešit.

Holt mozkové myšlení, no...
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

kolegove, narovinu, ja se klanim na stranu toho policisty. ackoliv je nemam rad. melo by jasne platit, ze kdo svym konanim zapricini smrt nekoho jineho (jako v tomto pripade), tak se sam za to bude zodpovidat. tzn baby je mi lito, ale ona sama vlezla s dotycnym pri vedomi do auta. a on s vedomim toho, ze ji muze ohrozit a zabit jel jako ... neridic. to, ze byl pod drogama anebo s vypadkem racionalniho uvazovani je mi sumak.

ad Anorex: v tom pripade nemuzes nikdy pouzit zbran. protoze staci mala skrys a uz nemas 100% jistotu. a to uz vubec nemluvim o odrazenych kulkach.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Vždyť to platí: opicajt je pako a svým jednáním zavinil její smrt.

Podle vaší zkriplené logiky je spolupachatel terorismu i babka, co čmoudům prodává kebab. Kdyby jim nikdo neprodal kebab, tak umřeli hladem a nemohli by tělal terorýzmuz!
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil

Policajt by měl po někom střílet jen pokud je v bezprostředním ohrožení a situaci nelze vyřešit jinak. I potom by ovšem měl střílet jen pokud střelbou neohrozí nezúčastněné lidi. Takže pokud by například za padouchem byl zástup lidí, policajt by střílet neměl ani pokud by to znamenalo, že ho padouch zraní nebo i sejme. Mají pořád plnou hubu nasazování životů, tak by se podle toho mohli občas zachovat a nasadit ten vlastní.

A to vůbec nemluvím o tom, že ve většině případů je důvodem k použití zbraně (jakož i jiných projevů agresivity vůči plebsu) pouze uražená ješitnost. „Já mám uniformu, ten hajzl jeden si dovolí neuposlechnout mojí výzvu, tak co se diví, že do něj (resp. přibližně jeho směrem) vysypu zásobník. A že jsem přitom sejmul bábu, co šla náhodou okolo. Sama si za to může, kráva jedna, nemá bejt na ulici, když zasahuju, to je přece jasný, ne?“
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

hele, ja se nechci hadat a obhajovat globalne policii. stejne tak beru to, ze u nas je zakon potazmo jeho protezovani nasmerovano k tomu, aby lide meli neustalou represi a bic nad ohnutym hrbetem.

mluvim o tomto konkretnim pripade. tzn ne policista, ale ten magor za volantem vyprovokoval tu situaci. a bohuzel pak prijde situace, kdy ohrozi trebas prave me svou specifickou jizdou.

ad JJ za autem toho magora dav nebyl, pokud je mi znamo.
tedy prosim, pane Behemote, nechte sve utocne invektivy. vsak se muzeme bavit jako lide, byt s rozdilnymi nazory.

tzn jit na reseni situace pokazde s tim, ze uniforma na me pusobi jako cerveny hadr na byka je nesmysl. protoze v tom pripade je to stejne jako jednani urciteho typu policistu. jen na sobe nemame uniformu.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil

Nevím, proč, ale tak nějak jsem si vzpomněl na tento případ: http://zpravy.idnes.cz/smrt-zlodeje-je-vrazda-0bg-/krimi.aspx?c=A110308_131843_krimi_zep
„Pokud okrádaný člověk usmrtí zloděje, jde stále o vraždu, a nikoliv o mírněji trestané zabití. V novém sjednocujícím stanovisku o tom rozhodlo trestní kolegium Nejvyššího soudu. Dokument je pro české soudy závazný…
…Nejvyšší soud vydává sjednocující stanoviska v okamžiku, kdy české soudy v obdobných případech nerozhodují jednotně. Podnětem byl pro soudce Nejvyššího soudu případ Karla Bašty, jenž předloni v Ivančicích na Brněnsku použil brokovnici proti skupince mladých lidí, z nichž někteří se vloupali do jeho sběrny surovin.
    Mladou ženu tehdy výstřel z brokovnice připravil o zrak. Krajský soud v Brně nejprve Baštu potrestal za pokus o vraždu šesti roky vězení. Vrchní soud poté rozsudek překvalifikoval na pokus o zabití a muži uložil trest tři roky vězení s podmíněným odkladem na pět let…“


Aneb stále platí — není tu rovnost před zákonem, aneb „co je dovoleno pánu, není povoleno kmánu“!
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Přesně tyhle případy se mi vybavují taky. Něco jinýho by možná bylo střílet na někoho, kdo jede proti, ale kdo odjíždí, asi dost těžko. Co odražené střely? Co takhle kdyby zastřelil řidiče a ten pak někoho sundal čelně? Tohle obhajuje vopravdu jenom blázen. Já se taky dívám na televizu, ale ještě pořád chápu, že to je jenom pohádka.

Jako obvykel platí: nemaj smetáci vysílačku nebo co?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

mohu se tedy zeptat na, dle vas, spravne reseni tohoto pripadu? vysilacka je fajn. ale tou dotycneho nezastavim. tedy, pokud se z toho nestane nahanecka. tedy, jak? abych nebyl blazen a byl pro priste poucen?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Ne, zastaví ho další hlídky, co maj vysílačku taky.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil

mohu se tedy zeptat na, dle vas, spravne reseni tohoto pripadu? vysilacka je fajn. ale tou dotycneho nezastavim. tedy, pokud se z toho nestane nahanecka. tedy, jak? abych nebyl blazen a byl pro priste poucen?
Třeba zavolat o pomoc vrtulník - (když lze toto : http://ostrava.idnes.cz/ridice-kontroloval-i-vrtulnik-trinact-z-nich-asi-prijde-o-ridicak-pyz-/ostrava-zpravy.aspx?c=A140515_115934_ostrava-zpravy_dar tak lze jistě sledovat i nebezpečného řidiče) aby je naváděl a nenápadně z povzdálí pachatele sledovat až do místa kde zastaví nebo kde ho lze bezpečně zastavit násilím.
Ono totiž pokud někoho nehoníte tak neutíká a tím pádem neohrožuje ostatní.
IP zaznamenána