30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vyjádřete se DNES!! Koncept mobility v Brně - víc MHD, zyklounů, méně aut, zóny  (Přečteno 7491 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

D-F objevil tuhle zrůdnost, zveřejnili to 12. a čas na vyjádření je dodnes. Doporučuju jim tam aspoň poslat mejla, to je tak asi všechno, co za pár hodin stihnete http://www.mobilitabrno.cz/data_files/koncept-navrhove-casti/plan-mobility-navrhova-cast-koncept.pdf

Jako obvykle o nás bez nás…se na tom že jako „pracuje“ už skoro dva roky, samozřejmě jako obvykle od samého začátku byly „vybrány“ pouze spřátelené „odborné“ organizace, zájmy IAD tam nezastupuje zřejmě NIKDO. Takže obvyklé sociální inženýrství kteraj nejlépe vyhnati auta z města a všechny poslat na socku nebo na kolo, zavádění zón stání atd. atd., no prolistujte si to aspoň v rychlosti.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil

Nakonec vybrali tuhle koncepci cyklistického zmrda Sperata: http://www.mobilitabrno.cz/data_files/vize/02-vize-zbynek-sperat.pdf

Námitky jsem odeslal, ale nedělám si iluze. Oni počítají jen souhlasné hlasy…
IP zaznamenána

hun

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

Dle aktuality na webu cykloušů byl termín pro vyjádření znepokojení prodloužen do 31.3.

Pokud se nejedná o dezinformaci ze strany Nepřítele, lze využít prodlouženého víkendu k posílání připomínek.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Super, protože já to nestíhám. Maximálně jsme hodili na OSBID info.

EDIT// už to vidím, jestlipak to není práce někoho z radních/úředníků, je tam hrstka normálních lidí, která sama potřebuje nabít kanón na zyklouny. Doufám.
« Poslední změna: 21 Března 2016, 18:27:59 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Camel

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Vyjádřete se DNES!!
« Odpověď #4 kdy: 21 Března 2016, 19:14:23 »

Menší inspirace pro ty co nemají zrovna čas něco sepisovat....

Dobrý den,

Prostřednictvím tohoto mailu bych se rád vyjádřil k navrhovanému plánu mobility, který bude předložen radě města k projednání.

Vyjadřuji se především k návrhu VIZE SUMP Brno, který RMB vybrala na svém jednání dne 22.12.2015, vize Zbyňka Sperata.

Bohužel tento návrh musím hodnotit velmi negativně, a jakožto občan města Brna proti němu musím velmi důrazně protestovat. Uvedený návrh de-facto počítá s tím, že slušný pracující občan, který používá osobní automobil k výkonu svého povolání, bude odsunut někam na okraj společnosti a stan se občanem druhé kategorie. Již současná dopravní situace v Brně je naprosto kritická a pro pracovní činnost velice obtížná, nicméně návrhy v této vizi hraničí s absolutním diletantismem a přesvědčením, že za všechno zlo světa mohou řidiči.

Daný návrh poukazuje na to, že je třeba automobilovou dopravu utlumit, regulovat a pokud možno automobilům do Brna nejlépe zakázat vjezd. Bohužel tento návrh už nepředkládá řešení, jak se budou desetitisíce lidí přepravovat...

Představa autora, že se občané budou nějakým zázrakem místo osobním automobilem přemisťovat po městě na kole nebo MHD poukazuje dle mého názoru na autorovu zaslepenost a hloupost. Neumím si představit, že v Brně kde je terén značně nepravidelný bude den co den, ať už v zimě při silných mrazech nebo v létě při největším parnu jezdit 20-30 tisíc lidí do práce na kole nebo chodit pěšky.

Už v současné chvíli kdy na kole jezdí možná pár desítek či stovek jedinců tyto osoby velmi často svým bezohledným chováním značně komplikují plynulost a bezpečnost silničního provozu.
Jediné čeho zavedením a výrazným preferováním cyklo dopravy bylo dosaženo je zkomplikování života tisícům slušných a pracovitých lidí kteří tvoří toto město, nevšiml jsem si, že by třeba cyklo pruhy na ulicích Úvoz nebo Kounicova měly jiný dopad než obrovské komplikace dopravy, nevidím zde prohánět se nadšené davy cyklistů a zlepšení průjezdnosti městem.

Autor jistě může namítat, že kdo nebude jezdit na kole, může jezdit pomocím MHD. Bohužel tento návrh je v mnoha případech naprosto nerealizovatelný.Ne každý v tomto městě je schopen takové zásadní změny, dovolil bych si tvrdit, že dokonce většina lidí se musí pružně přizpůsobit přání svých zákazníků a zaměstnavatelů a svobodná a ničím nerušená mobilita je pro jejich život základ. Nedovedu si představit, že hromadná doprava bude ve stavu, že člověk, který za den musí projet půlku Brna tohoto docílí pomocím MHD a nebude v dopravním prostředku trávit několik zbytečných hodin času, které jinak může věnovat produktivní činnosti nebo své rodině.

Jako občan tohoto města důrazně protestuji proti tomuto návrhu, pokud bude tento návrh schválen, stane se z Brna město absolutně nevhodné pro život. Místo nesmyslného regulování a slepého tlačení cyklo dopravy která nikdy nemůže nahradit kvalitní auto dopravu, bych si dovolil nasměřovat politickou reprezentaci tohoto města aby vyšla motoristům co nejvíce vstříc. Jako hlavní priorita by mělo být dostavění městského okruhu, které samo o sobě dá velice oddechnout městu, dále bych navrhoval zrušení všech cyklopruhů ve městě, které jsou v současné době naprosto nevyužívané a tudíž k ničemu a jako poslední bych navrhnul zrealizovat plány na zvýšení a výrazné zlevnění parkovacího stání v centru obce.

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Taky bych poukázal na dopravní výkon, zyklo nikdy, opakuju, NIKDY nemůže poskytnout možnosti pro nakupování, zejména když mimo Vaňkovku, Tesco a možná starej Spar na konci Vídeňské je naprostá většina obchoďáků dneska na hlavních tazích OKOLO města. A vona ta Vídeňská je vlastně taky hlavní tah. Dopravní obslužnost MHD je tam tragická a hlavně odtamtud nikdo nic neodveze. Takže vrací komfort z 21. století někam do dob KSČ a front v malejch sámoškách v ulici.

Taky by mě zajímalo, jak chtějí tou MHD lidi obsloužit, když na ni věčně nejsou peníze a co jsem zaznamenal naposled, tak došlo akorát k dalšímu zdražení a zmenšení počtu spojů. Ale to je možná stará informace, já už se tam skoro nepohybuju a když, tak autem.

Koncepce dopravy je dobrá pro pohyb po centru, několika páteřních rovných rychlých tratích (zejména šulina č. 8) a dovoz lidí do centra/z centra vlakem, protože tam je člověk i z daleka za dvacet minut. Ale jezdit kamkoli jinam, zejména některé periferie, ale i místa mezi většímy uzly je i na to, že Brno je oproti Praze výrazně menší, prostě mor, a auto tady v celkovém úhrnu vítězí na celé čáře. Pohyboval jsem se tam MHD skoro deset let denně, takže vím, o čem mluvím. Teď jezdím autem a vyjma parkování v samém centru kolem úřadů je to absolutně nesrovnatelné s MHD.

Zkoušel jsem si to dokonce před lety několikrát na kole, a to dokonce z té řitě 20 km od centra až přímo do samotnýho centra města. Krom toho, že bych byl pako kdybych to měl dělat denně, tam vyloženě problém nebyl, a to jsem se dopravoval i po poměrně frekventovaných silničních tazích. Když člověk jezdí slušně, nemá nejmenší problém, nepotřeboval jsem žádný extra pruhy ani nic. Akorát jaksi ta slavná podora zyklistiky dostává tvrdě na frak v tom, že minimálně tehdá byl zákaz vjezdu na kole do pěší zóny v centru. Podpora až na půdu. Jistě, magoři-závodníci co by tam jezdili 40 jako na Botanické tam určitě nepatří, ale normální lidi co se tam plíží rychlostí chodce jako já, proč ne.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hun

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

Mě spíš  napadlo poukázat na to, jak automobilová prohibice kurví život živnostníkům a řemeslníkům, kteří vhledem k nemalému počtu tvoří slušnou část přijmového koláče.
Konfort prostého dělnictva je zastupitelstvu putna, ale nad hrozbou snížení toku peněz by se mohli zamyslet.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil

Chcete aby město Brno nadále omezovalo automobilovou dopravu? Viz anketa na konci článku.
Prosím rozšiřte link dál a hlasujte! I když to nemá smysl, protože brněnská radnice vždy z vysoka srala na výsledek anket… ale ať si to menůžou požehnat, že většina hlasujících se vyjádřila pro…
Dík

http://brno.idnes.cz/v-brne-ubyvaji-parkoviste-a-ridici-si-stezuji-fa5-/brno-zpravy.aspx?c=A160329_2235353_brno-zpravy_lva
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Koukám, že se objevila nějaká iniciativa Brno autem, píšou o sobě že jsou neziskovka, ale nevim, to asi hned tak horký nebude (vzniklo to v lednu, tak nejspíš budou nejdřív někde v papírování). Neví o nich někdo něco? Zkusil bych se s nima spojit a aspoň pomoct s peticí o Štefánikově, případně celkově nějakou spoluprací s OSBIDem. Přece jenom Brno už moc nepokrývám když tam nejsem, a celkově asi je většina členů aktálně z Prahy a okolí, resp. celkově z Čech.

Zatím jsem našel akorát kontakt na petiční výbor.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil

Citace
Neví o nich někdo něco?

Facebook ... 
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Tam sem je viděl, ale to je tak asi všechno, tyhle jůbůky a fejsťůby nepoužívám…
« Poslední změna: 30 Března 2016, 09:37:54 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil

Citace
Tam se je viděl, ale to je tak asi všechno, tyhle jůbůky a fejsťůby nepoužívám…

Já taky ne, ale některé osoby si myslí, že internet = facebook. Tím ovšem přicházejí o podporu normálních a schopných lidí. Zároveň je to důkaz, že facebook lidi rozděluje :(
IP zaznamenána