30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze  (Přečteno 28152 krát)

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« kdy: 30 Září 2014, 23:07:23 »

Dobrý den,
prostudoval jsem co se dalo. Vozidlo parkovalo dle přiložených foto. Když ve stejném místě řešili parkovaní u kolejí cca před rokem, tak strážník řekl jedné osobě při řešení přestupku, že to má postavit napůl na chodník, že to tolerují.
Potom byl rok klid a normálně se parkovalo u kolejí. Teď to zase začali řešit a chodí pravidelně každý den. Vozidlo se parkuje normálně jinde, ale nešlo jinak tak bylo pohozeno jak je vyfoceno. Když strážnici rozdávali lístečky dříve, tak takto zaparkované auto neřešili. Já jsme asi něčím provokol, tak jsem dostal listeček, který odnesl vítr.... Dneska dorazil pozdrav od magistratu...
Jedná se o služební vozidlo. Šéf je ochoten na magistrát poslat cokoli, co mu nachystám aby to jenom odeslal...

Jak přesně byste postupovali???
Mě se zdá vhodné ujasnit si podle jakého paragrafu vlasntně přestupek nastal. Nebo je lepší aby mě šéf prásknul a potom řešit, že se vlastně žádný přestupek nestal???

Děkuji všem za radu bude to mé první správní řízení takže se teprve učím...

EDIT:večer jsem nezkontoroloval nenahral se pozdrav z magistratu
« Poslední změna: 02 Října 2014, 22:40:25 od Foxik »
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2014, 00:06:59 »

je tam vůbec chodník ? nevidim bílou čáru která by oddělovala vozovku
http://cs.wikipedia.org/wiki/Chodn%C3%ADk

Z několika ustanovení je zřejmé, že krajnice částí vozovky není, protože je mnohokrát zmiňována jako protiklad vozovky. Vyhláška č. 30/2001 Sb. stanoví, že vodorovná dopravní značka vodicí čára vyznačuje okraj vozovky. Na rozdíl od dřívější verze vyhlášky se však již za součást vodicí čáry nepovažuje silná krátce přerušovaná čára, která na vodicí čáru navazuje v místech jejího přerušení
« Poslední změna: 01 Října 2014, 00:19:08 od Sadra17 »
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2014, 09:01:14 »

Bílá čára tam není. Ale norma ČSN 73 6110 uvádí, že stačí pouze zvýšený okraj(ten tu kvůli nájezdu nebyl) nebo by měl stačit jen odvodňovací proužek ten tam je.

Ještě mě napadá jedna myšlenka. V normě je určena minimální šířka chodníku 1,5m. Když jsem toto neporušil tak je materiální aspekt přestupku nulový, protože jsem neomezil ani neohrozil žádné chodce.

Ještě doplním že se mě tam včera nenahral pozdrav z magistratu co, kvůli tomu přišel. Už jsem ho doplnil.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #3 kdy: 01 Října 2014, 09:12:28 »

V průběhu řízení bych jim to samozřejmě nenaservíroval, ale do případného odvolání bych švihnul rozsudek NSS č.j. 2 As 48/2008 – 58 ze dne 31.7.2008 - správní orgán musí dokázat, že se jedná o chodník, nestačí, že to jako chodník vypadá nebo že se po tom chodí  :) Viz zde http://30kmh.cz/index.php?topic=370.msg4335#msg4335
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #4 kdy: 01 Října 2014, 11:24:11 »

Teď ještě zbývá vyřešit jedna otázka. Jak zareagovat na jejich výzvu. Napadají mě tři varianty:
    • ignorovat a počkat až pošlou sprdel, nevím alepodle mě to není nejlepší metoda
    • odpovědět, kdo řídil a potom přestupek zlikvidovat, že se vlastně nestal
    • odpovědět ve stylu jako kdo tady:http://30kmh.cz/index.php?topic=522.0

IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #5 kdy: 02 Října 2014, 14:41:17 »

Off topic: Tu anonymizaci PDF máte udělanou špatně. Takto anonymizovat můžete třeba JPG, nikoli PDF.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2014, 22:41:09 »

děkuji za upozornění napraveno
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #7 kdy: 26 Ledna 2015, 13:51:24 »

Zdravím tak před týdnem mě bylo hozeno do schránky pokračovaní.... Přišla mě výzva k podaní vysvětlení. Ve výzvě vyhrožují pokutou při nedostavení se.
Otázka zní je lepší tam dojít a odmítnout vypovídat nebo jim hodit na podatelnu papír že odmítám vypovídat a že je zbytečné se dostavovat??? Dostavit se na magistrát nemám problém mám to tam kousek....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #8 kdy: 26 Ledna 2015, 14:13:18 »

I tady by šel ping pong, napráskat kamaráda který je na chvíli zabaví a pak napráskat sám sebe.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #9 kdy: 26 Ledna 2015, 20:16:08 »

ping pong se mě dělat zatím nechce... to se dá nechat do druhého kola, teď bych je nechal rozhodnout, když určitě bude tolik bodů do odvolaní... Hlavně mě jde o to zjistit jak funguje správní řízení... Takže asi se na tu výzvu dostavím z učebních důvodů...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #10 kdy: 26 Ledna 2015, 21:13:49 »

ping pong se mě dělat zatím nechce... to se dá nechat do druhého kola

Druhé kolo nebude. Když nikoho nenapráskáte tak to přehodí na SPRDEL a tam už je jedno kdo řídil.
A ping pong by měl jít snadno.. první řidič to aspoň o dva měsíce (asi víc) zdrží a pak už nemají šanci.

Ale tohle je ještě s roční prekluzí i na SPRDEL tak i tak by to šlo, ale hrozí tam víc komplikací (třebas se budou snažit uplatnit delší prekluzi).
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #11 kdy: 26 Ledna 2015, 21:32:37 »

Omlouvám se řeším naráz milion věcí a špatně jsem to zformuloval.

Už jsem byl udán jako řidič. Auto je firemní a chci aby měl šéf klid má dost svých starostí...

Postup řešení přestupku vidím takto:
1. Přijdu podat vysvětlení využiju svého práva nevypovídat okopíruji spis a slíbím vyjádření do cca 14dní.
2. Do vyjádření napíšu jenom nějaký blbosti a nechám úřad rozhodnout.
3. Podle toho co jsem tu načetl tak by něměl bát problém rozhodnutí rosekat v odvolaní.
4. Když by náhodou hrozilo, že stihnou druhé rozhodnutí tak bude čas na omluvenky, podjatost možná i nějakého
zmocněnce atd.

Co vy na to nějaké připomínky k tomuto postupu???
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #12 kdy: 26 Ledna 2015, 23:27:05 »

Za mě máš jedničku, je vidět, že máš načteno :)
jestli jsem něco nepřehlídl, mělo by to takhle fungovat
« Poslední změna: 26 Ledna 2015, 23:28:51 od Mhzz »
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #13 kdy: 28 Ledna 2015, 10:59:48 »

Takže jsem se dnes dostavil na magistrát podat vysvětlení...
Paní se chovala normálně sama řekla,že jsou možnosti vyřešit na místě nebo poslat dále. Na otázku jak to bude probíhát dále mě bylo vysvětleno, že to předá vedoucímu, který to zadá některému z kolegů právníků... Následně proběhla otázka jestli jsem dané řídil v době přestupku? Po souhlasné odpovědi sepsala zápis, že jsem se dostavil a vypověděl, že jsem vozidlo řídil a že požaduji správní řízení.
Když pominu čekání, kvůli nešťastníkovi přede mnou tak jsem tam správil asi 10 minut.

Shrnutí od přestupku už uběhlo půl roku a aktálně má úřad vyníka, ale ještě nezahájil správní řízení.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku/vjezdu do garaze
« Odpověď #14 kdy: 09 Března 2015, 20:55:36 »

Tak na konci měsíce mám už druhé předvolaní... Vidím to tak, že přijdu vezmu spis a potom se vyjádřím... Mohl by si na mě někdo zkušený udělat chvilku času a pomoci mě s tím?? Hlavně zvažuji jestli bude lepší trochu ještě potahat.... nechat vyslechnout městský opičáky hodit jím tam podjatost atd... Nebo jestli je nechat rozhodnout a potom v druhém kolem jim tam hodit další omluvenku pozvat si opice na výslech a předtím hodit podjatost...

Trochu mimo otázka. Má smysl žádat o převod na svůj úřad, když je to úřad v malém městě a ten v Brně je pro mě výhodnější...
IP zaznamenána