30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neoprávněný odtah  (Přečteno 12825 krát)

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný odtah
« Odpověď #15 kdy: 22 Října 2015, 10:56:36 »

Pokud to zajišťovala externí firma, můžete zkusit požádat TSK (prostřednictvím InfZ) o veškerou komunikaci mezi správcem komunikace (TSK) a touto firmou třeba za poslední měsíc.

Komunikací se rozumí zejména, ne však pouze, zejména faxy, dopisy, e-maily, objednávky, potvrzení objednávek, záznamy hovorů nebo alespoň jejich data a časy, pracovní výkazy, faktury.

Případně to můžete rozumně omezit na pracovní výkazy a faktury za práce provedené v daném měsíci.
Bez šance, musel byste uvést konkrétně v jaké věci měla komunikace proběhnout a stejně by Vám pak za vyhledávání naučtovali takovou pálku, že byste se stejně nedoplatil.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný odtah
« Odpověď #16 kdy: 22 Října 2015, 11:53:38 »

Pokud to zajišťovala externí firma, můžete zkusit požádat TSK (prostřednictvím InfZ) o veškerou komunikaci mezi správcem komunikace (TSK) a touto firmou třeba za poslední měsíc.

Komunikací se rozumí zejména, ne však pouze, zejména faxy, dopisy, e-maily, objednávky, potvrzení objednávek, záznamy hovorů nebo alespoň jejich data a časy, pracovní výkazy, faktury.

Případně to můžete rozumně omezit na pracovní výkazy a faktury za práce provedené v daném měsíci.
Bez šance, musel byste uvést konkrétně v jaké věci měla komunikace proběhnout a stejně by Vám pak za vyhledávání naučtovali takovou pálku, že byste se stejně nedoplatil.
Ale když to nezkusíte, tak se nic nedovíte určitě. Myslím, že osob oprávněných zadávat úkoly externí firmě nebude moc, takže z mého pohledu to nebude pro úřad nijak složité, což ale neznamená, že si nevymyslí nějakou pálku, aby žadatele odradili.

Obecně mi Kverulantův návrh (vyhledání stejně postižených) přijde jako lepší než ten můj, ale jistě není od věci zkusit paralelně i postup, který jsem navrhl já.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný odtah
« Odpověď #17 kdy: 22 Října 2015, 12:15:31 »

To se dělá tak že zaplatíte a máte auto. A pak začnete vymáhat bezdůvodné obohacení a rácení peněz. To už nikam nespěcháte.
To bezdůvodné obohacení (předpokládám, že po společnosti, která to odtáhla a je uvedena na dokladu o zaplacení, např. v Praze TSK a.s.) máte nějak vyzkoušené? Uplatňujete rovnou (výzva, civilní žaloba), nebo s nějakou veřejnoprávní předehrou (namířenou proti tomu nařízení odtahu)?

IMHO tudy cesta nevede. Poměr mezi vámi a odtahovkou je založen fikcí smlouvy (jako by tím, že někdo ten odtah nařídí, vznikla povinnost provozovatele a odtahovky uzavřít o tom odtahu smlouvu) a tu oni dodrželi. Tj. bezdůvodné obohacení to není. Pokud ale někomu vznikla škoda (jako např. provozovateli v případě, že ten odtah byl neoprávněný), může ji vymáhat v režimu zákona 82/1998 Sb. po příslušné organizační složce státu (obci, kraji).

Pokud na to má provozovatel nervy, tak může nezaplatit a správní žalobou řešit ten zásah. Pokud uspěje, tak mu to auto musí vydat i bez placení (na základě splnění restitutivní části výroku soudu). Tím ale zase vznikne škoda té odtahovce, což už je pro nás dog eat dog (patrně to mají ošetřeno smluvně, kdyby ne, tak taky 82/1998 Sb.).
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný odtah
« Odpověď #18 kdy: 22 Října 2015, 15:54:13 »

v mém případě odtah nařídila MP a provedla TSK. Magistrát mi potvrdil prekluzi a odkázala mě právě na TSK.

Takže bych měl napsat nějaký hezký dopis na TSK na začátek - doporučujete něco soft, po dobrém, nebo rovnou hodit nějaké paragrafy (tady bych pak uvítal dobrou radu)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný odtah
« Odpověď #19 kdy: 22 Října 2015, 15:59:26 »

To že nebyl prokázán přestupek konkrétní osobě ještě nemusí nutně znamenat, že odtah samotný nebyl ok.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný odtah
« Odpověď #20 kdy: 22 Října 2015, 17:03:59 »

jedná se o klasiku 5m od křižovatky - velice těžko by se jim dokazovalo, jestli to bylo skutečně víc než 5m, nebo spíš 4,8 třeba...

každopádně auto nikoho neblokovalo, průjezd byl neomezený

a i kdyby měly jasné důkazy, že auto stálo v zákazu nebo blokovalo místo pro invalidy, průjezd ulicí, nebo cokoliv, tak proč já z pozice provozovatele vozidla bych měl platit podobné srandičky. To si pak MP + TSK můžou udělat hezký business (a nedivil bych se tomu) z odtahování aut z normálních parkovišť. nechají to dojít do prekluze ale prachy za odtah už mají.

já to chápu následovně (opravte mě jestli se mýlim):

- auto někdo zaparkoval, MP mozkovým myšlením došla k závěru, že nesprávně
- nařídila TSK odtah
- já jako provozovatel, který z ničeho nebyl obviněn jsem si musel svůj vlastní majetek vykoupit, abych ho mohl užívat (nechme stranou nepoměr mezi hodnotou vozidla a sankcí za případný přestupek)
- Magistrát mě obeslal, abych udal řidiče, kdo tam zaparkoval
- jako správný občan, který udělá vše co úřadu na očích vidí jsem udal řidiče - cizince
- Magistrát se rok neozval (nejspíš vedl komunikaci s cizincem, zapojil Interpol, Europol i FBI), každopádně já jsem se po roku dozvěděl, že skutek dospěl do prekluze
- ok, nemají řidiče, nemají komu vyměřit pokutu. ten dotyčný by měl zaplatit i odtah že, když tam teda zaparkoval
- jenže odtah jsem platil já, takže znova - já nic neudělal, já musel platit
- nemám snad právo dostat svoje peníze zpět?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný odtah
« Odpověď #21 kdy: 23 Října 2015, 11:48:48 »

Zákon říká, že vozidlo se odtahuje na náklady provozovatele, nikoli řidiče.
Vy musíte prokázat, že nelze dokázat že byl odtah oprávněný a ne že přestupek nebyl prokázán.

Typicky: Auto se vám rozbije a zůstane trčet na přechodu pro chodce. Řidič nic nespáchal, přestupek se nestal a přesto je odtah na náklady provozovatele ok.

Naopak: Odtah během čištění ulic je žalovatelný, pokud provozovatel o čištění nemusel vědět (třeba pobyt v nemocnici nebo v cizině)

Vy musíte prokázat, že auto bylo zaparkované správně - například z fotografií zaparkovaného auta, které by vám měl poskytnout ten kdo odtah nařídil.
IP zaznamenána