30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neoprávnný odtah v Brně - jen jak to prokázat?  (Přečteno 5429 krát)

bacman

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Neoprávnný odtah v Brně - jen jak to prokázat?
« kdy: 17 Června 2015, 18:59:45 »

Ahoj, mám to tu pročtené, jen, jak jsem vytočenej, mi to nemyslí.
Odtáhli mi auto... údajně čištění silnice.

Když to shrnu:

Plná ulice aut, včetně těch, co tam stojí, jak je rok dlouhý.
Silnice není čistá, je špinavá od hlíny úplně stejně, jako byla včera!
Teď jsem zjistil, že tam značka je, ale jen z jedné strany ulice. Přičemž ulice je průjezdná s povolením z obou stran. Rozuměj je rozkopaná křižovatka, je tam "zákaz vjezdu mimo vozidla s povolením" - povolení mám.


Než půjdu do správního řízení, poraďte mi prosím, jak řešit odtahovku?
Argumentují tím, že auto vydají, až zaplatím, nebo převezmu složenku - lze se pak domoci peněz? Resp. co dělat v případě, že pak půjdu do správního řízení?

Vzpomínám na nějaký judikát, že auto musí dovézt tam, kde ho odtáhli. Odtahovka za to chce zaplatit dalších 1900Kč - oprávněně?


Veškeré informace v anonymní podobě zde budu uvěřejňovat, abych pomohl ostatním!
IP zaznamenána

bacman

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávnný odtah v Brně - jen jak to prokázat?
« Odpověď #1 kdy: 22 Června 2015, 12:20:59 »

Přidávám fotku zmíněné dopravní značky.
- Je otočená proti směru jízdy, resp. informuje o čistění při výjezdu z ulice.
- Z jedné strany zábradlí a výkop, z druhé strany popelnice. Je tak dobře schovaná, že ji tam i zapomněli.
- Dodatková tabulka takto určitě nemá vypadat.
- Z druhé strany ulice značka není, dle nich tam být nemusí, protože je tam rozkopaná silnice a byť se tam dá projet, je to pro ně slepá ulice.

Lze nějak jít proti tvrzení úřadu, že před čištěním byla značka otočena správně? ... nebyla.

http://s1.postimg.org/6yn9zvidb/znacka.jpg

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávnný odtah v Brně - jen jak to prokázat?
« Odpověď #2 kdy: 22 Června 2015, 13:48:28 »

Něco podobného je řešeno už zde : http://30kmh.cz/index.php?topic=1554.0

IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávnný odtah v Brně - jen jak to prokázat?
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2015, 14:13:35 »

Pokud byla otocena spravne, meli by ji mit policiste vyfocenou a meli by ji pridat do spisu.
IP zaznamenána

bacman

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávnný odtah v Brně - jen jak to prokázat?
« Odpověď #4 kdy: 22 Června 2015, 14:34:13 »

Co jsem se ptal odtahovky, tak tam ani žádní pomáhači nebyli, o odtažení rozhodl místní úřad.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Neoprávnný odtah v Brně - jen jak to prokázat?
« Odpověď #5 kdy: 08 Července 2015, 23:37:30 »

Přidávám fotku zmíněné dopravní značky.
- Je otočená proti směru jízdy, resp. informuje o čistění při výjezdu z ulice.
- Z jedné strany zábradlí a výkop, z druhé strany popelnice. Je tak dobře schovaná, že ji tam i zapomněli.
- Dodatková tabulka takto určitě nemá vypadat.
- Z druhé strany ulice značka není, dle nich tam být nemusí, protože je tam rozkopaná silnice a byť se tam dá projet, je to pro ně slepá ulice.

Lze nějak jít proti tvrzení úřadu, že před čištěním byla značka otočena správně? ... nebyla.

http://s1.postimg.org/6yn9zvidb/znacka.jpg
Jak slepá ulice, je tam značka slepá? Není? Tak nasrat.

Značka tam nebyla, ta co je na druhé straně je neplatná (pidi papírky na jakési ceduli nejsou platným provedením dle technických norem), takže nemohlo dojít k žádnému přestupku.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávnný odtah v Brně - jen jak to prokázat?
« Odpověď #6 kdy: 09 Července 2015, 12:09:41 »

Pokud je značka neplatná, tak jen ta dodatková tabulka. Zákaz stání je vyhovující, dočasné značení má mimo jiné jisté vyjímky s ohledem na technické podmínky. Přesněji řečeno nemusí splňovat všechny parametry stálých dopravních značek. Jde však rozporovat její umístění a vyžádat si rozhodnutí o umístění této značky.

Mimochodem u značek zakazujících stání či zastavení, ani nemusí být dodatková tabulka a čas může být umistěn v její spodní části. Na neplatnost dodatkové tabulky bych radši nesázel, je to jen podpůrný argument který zcela jistě sám o sobě neprojde.
IP zaznamenána