30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neuvěřitelný manévr hazardérky za volantem u Českého Těšína řeší policie  (Přečteno 11040 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil

U tohoto konkrétního případu tak jak to vidím je moje tolerance a chápání tohoto činu stejná, jako případné chápání jízdy s dvěma promilemi v krvi - takže nulové. A ano, ač zde aktivně vystupuji proti českému silničnímu fašismu, tak přesto s potrestáním podobného chování souhlasím.
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil

No ani já se nemůžu řidičky zastat. Dvojitá plná čára mě netrápí ale zatáčku+horizont+kamion+nevýkonné auto bych určitě ale neohodnotil jako běžnou chybu.
6 měsíců papíry a místo pokuty zaplatit cvičn jízdy by bylo zcela adekvátní.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil

Především její chování se nedá srovnat například s razantním překročením rychlosti v noci na přehledném úseku 50 m před tabulí konec obce. Ona hrubě ohrozila dvě auta a jen díky jejich pohotové reakci se nic nestalo.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Já myslím, že už takovou blbost nikdy neudělá i bez trestu. :-)
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil

Take jsem to video zahledl na FB. Cele to je pomerne obskurni.

Jedine vysvetleni, ktere mam je, ze dotycna si nevsimla dvojite cary a domnivala se, ze vjela na dalnici a i proto se vrhala nekam, kam nevidi. Auta proti ji velmi vydesily a proto volila uhybny manevr do protismeru.

Preci pokud vim, ze predjizdim pres plnou, navic kam nevidim a nekdo vyjede proti a jsem v prvni fazi predjizdeni, dupnu na brzdu a zaradim se zpatky ...

IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Take jsem to video zahledl na FB. Cele to je pomerne obskurni.
Jedine vysvetleni, ktere mam je, ze dotycna si nevsimla dvojite cary a domnivala se, ze vjela na dalnici a i proto se vrhala nekam, kam nevidi. Auta proti ji velmi vydesily a proto volila uhybny manevr do protismeru.
Preci pokud vim, ze predjizdim pres plnou, navic kam nevidim a nekdo vyjede proti a jsem v prvni fazi predjizdeni, dupnu na brzdu a zaradim se zpatky ...

Taky si myslím, že nezkušená řidička si myslela, že oba pruhy jsou "její". Čas zašlápnout to a zařadit se zpět měla. Zazmatkovala. To pochopitelně není dobře, ale mediální lynč si nezaslouží.

Podotek: kdybych něco podobného natočil, nikdy bych to nenapráskal fízlům + nemám potřebu podobná videa zveřejňovat na fb, youtube, nebo jinde.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil

zmatek a nevyježděnost
pirát by ten kamion vzal zprava - alespoň podle toho co je vidět na videu
místo jako takové neznám
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Te autoskole, pres kterou prosla, by meli vzit licenci.
Jasně, a základku, na kterou chodila, by měli taky zavřít. I jesle radši.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

pirát by ten kamion vzal zprava - alespoň podle toho co je vidět na videu

Já asi taky, místo tam bylo :-).
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Te autoskole, pres kterou prosla, by meli vzit licenci.
Jasně, a základku, na kterou chodila, by měli taky zavřít. I jesle radši.

Autoškoly jsou hlavně v Pze a větších městech fabriky na řidiče. Je to byznys a spousta instruktorů a komiařů je v tom zainteresovaná. Nakonec projde prakticky každý.... a vnucené kondiční jízdy jsou taky dobrý byznys....

I když... o tomhle klukovi mám pochyby:
https://www.youtube.com/watch?v=OLtiG4YbBok
https://www.youtube.com/watch?v=cV1hGLn-OOU

... ale předpokládám, že někde jinde to třeba nějak dal a nyní jezdí..... :-(
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 033
    • Zobrazit profil

"Ve správním řízení jí hrozí 10 tisíc pokuta a ztráta sedmi bodů."
(idnes)
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil

Nezlobte se na mě, ale za takovej manévr si ten mediální lynč tak trochu zaslouží. Stejně tak mastnej flastr

Zaprvé to byla poměrně dost vážná situace, ne nedání přednosti někde ve městě na křižovatce v rychlosti 20km/h. Vnitřně se děsím přesně takového myslitele/myslitelky, která mi v protisměru předvede něco podobného (dokud sedím v autě, tak budiž, na motorce už to bude problém).

A zadruhé alespoň se podobná věc dostane k širšímu publiku skrze média a kdyby si alespoň jeden řidič/řidička v podobné situaci na tohle video rozpomenul a přehodnotil takový pokus o předjetí, bude to úspěch. Neříkám, že stejné, ale de facto denně potkávám na silnicích manévry z podobné skupiny debilovin a ty lidi to zřejmě dělají vědomě. Krásně je to vidět ve vláčku za kamionem/traktorem/whatever s více auty za. Tam by se dalo sázet na to, komu první rupnou nervy a začne předjíždět jako idiot.Vždy někdo začne. Prostě často doufají, že jim to vyjde (předjíždění před zatáčkou, do horizontu, více aut s protijedoucím autem atd.).

To místní obhajování/omlouvání mě od některých tedy silně zaráží
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Fakt ta medializace pomůže? Každý týden nám média servírujou články o vybržďování (a třesou se na další) a stejně se pořád vybržďuje.

Sleduji případ pašeračky v Pakistánu a ty reakce lidí kdy mají radost z cizí smůly a přejou jí popravu je přesnej obrázek týhle společnosti, lidi chtějí vidět krev.

Osobně si myslím že řidička měla dostat od řidiče ze stříbrý oktávky jednu obyčejnou facku a tím by to mohlo být uzavřený. Pokud by se na místě omlouvala, uvědomila si že to zvorala a byla z toho špatná stačilo by jí slušně oznámit že je kráva.
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil

Osobně si myslím, že alespoň trochu ano. Jak říkám, alespoň jednomu kdyby to někdy v budoucnu seplo, bude to úspěch.

Stejně tak nemáte jistotu, že by se to vybržďování nedělo ještě častěji, kdyby se to tolik neobjevovalo na TV Nova. Tyhle věci se budou dít pořád, je jen otázkou, zda-li tohle zveřejňování alespoň trochu nepomáhá, třeba ne a třeba ano. Na tohle se odpověď asi jasná najít nedá. Minimálně se do povědomí širší společnosti dostal fakt, že spousta lidí má dnes v autech kameru a řešit něco ručně a stručně/debilně na silnici se může celkem vymstít.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 033
    • Zobrazit profil

Anorex> Flastr* (ani mastnej ani nemastnej) si rozhodně nezaslouží. Pokud madam tenhle zážitek nedonutí příště při předjíždění přemýšlet, tak už ji k tomu nedonutí nic. A pokuta (nebo i jiný trest) rozhodně ne. A případnou pokutu si zejména nezaslouží obec, aby se na tomhle neodůvodněně obohacovala.

*) Myšleno pokutu
IP zaznamenána