30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20

Autor Téma: Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)  (Přečteno 326833 krát)

andy

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #165 kdy: 15 Února 2014, 15:39:06 »

Pořád mi nedává smysl, proč automaticky nutit úřad za osobu podezřelou z přestupku označovat někoho, koho uvedu, navíc, bude-li to osoba zemřelá a úřad od počátku ví, že se jedná o obstrukci ( stejně jako v případě Tuvalu apod. )

Nehledě na to, že takovém případě například stačí porovnat podobu řidiče na fotografii s fotografií zemřelého v CRO a v případě jasné neshody ( žádný znalec samozřejmě třeba není, jelikož k tomu žádných odborných znalostí netřeba..  ) úřad má v ruce důkaz, že vozidlo neřídil. To tedy musíme najít jak zemřelého, aby to odpovídalo datem, tak i podobou.

Pokud to v praxi funguje jak je vypsáno výše, ok, ale správní orgán má možnost, jak se s touto situací vyrovnat.

« Poslední změna: 15 Února 2014, 15:47:55 od andy »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #166 kdy: 15 Února 2014, 16:01:35 »

Pořád mi nedává smysl, proč automaticky nutit úřad za osobu podezřelou z přestupku označovat někoho, koho uvedu, navíc, bude-li to osoba zemřelá a úřad od počátku ví, že se jedná o obstrukci ( stejně jako v případě Tuvalu apod. )
Vy úřad k ničemu nenutíte. Úřad může člověka za podezřelého označit pouze na základě konkrétních skutečností zakládajících podezření. Takovou skutečností je např. podání vysvětlení. Na základě čeho může označit za podezřelého někoho jiného, než koho sdělí provozovatel, když platí, že totožnost řidiče vozidla není známa nebo není zřejmá z podkladu pro zahájení řízení o přestupku?

Co úřad ví nebo neví je naprosto irelevantní. Podstatné je jen to, co může nebo nemůže prokázat.

Nehledě na to, že takovém případě například stačí porovnat podobu řidiče na fotografii s fotografií zemřelého v CRO
Sice nevím, co je CRO, ale přístupem do žádné databáze, kde jsou uloženy fotografie obyvatel (např. evidence OP) úřad nedisponuje. Nemá tedy co porovnávat.

Pokud to v praxi funguje jak je vypsáno výše, ok, ale správní orgán má možnost, jak se s touto situací vyrovnat.
Má jisté možnosti, jak se to pokusit obejít, ale žádnou nepokládám za udržitelnou a vedoucí buď k prokázání přestupku nebo k zákonnému uplatnění SprDel.

Pokud s tím chcete polemizovat, pojďme si zahrát. Vy jste správní orgán a já provozovatel. Vy máte fotku vozidla, dejme tomu, že i řidiče (já jezdím v 90 % se sklopeným stínítkem, ale ať máte výhodu) a jsem provozovatel. Vyzval jste mě k zaplacení, já jsem sdělil, že vozidlo řídil Josef Novák, nar. 15.2.1950 (zemřel týden po spáchání přestupku - to Vám pochopitelně nesděluji), trvale bytem XY. Co dál?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #167 kdy: 15 Února 2014, 16:22:02 »

Tak se pan andy místo odpovědi odhlásil. Škoda. Mohli jsme se konečně dočkat fundovaného názoru, jak že se správní orgán s tou osobou zemřelou efektivně vypořádá. Takto holt budeme muset zůstat v nevědomosti a dál zastávat názor, že nijak  ;)
IP zaznamenána

Huntfilihunt

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #168 kdy: 15 Února 2014, 17:01:40 »

Jako by tu zavál odér kanceláří správních orgánů...
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #169 kdy: 15 Února 2014, 17:04:14 »

Taky jsem měl ten dojem  ;D
IP zaznamenána

bmp1

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #170 kdy: 15 Února 2014, 18:02:53 »

CRO bude centralni registr ovci obyvatel.
Kdo jiny nez statni urednik by vubec znal takovou zkratku, natoz aby ji bez ostychu pouzil na verejnosti? :D
IP zaznamenána

BobyD

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #171 kdy: 16 Února 2014, 12:06:03 »

Diky za odpovedi ...vsadim na strategii mrtveho brouka...uvidime jak se to vyvine.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #172 kdy: 17 Února 2014, 17:35:39 »

Diky za odpovedi ...vsadim na strategii mrtveho brouka...uvidime jak se to vyvine.
Jen připomenu, že mrtvého brouka je třeba použít jenom na dopisy pojmenované stejně jako tato diskuse, Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky.
Kdyby přišlo třeba rozhodnutí, příkaz a podobně, je naopak nutné reagovat (a to v první řadě tak, že se s někým zkušeným poradíte o dalším postupu).
(Mrtvý brouk je dobrá taktika jen u menšiny dopisů, je nutné se mít na pozoru.)

Pokud s tím chcete polemizovat, pojďme si zahrát. Vy jste správní orgán a já provozovatel. Vy máte fotku vozidla, dejme tomu, že i řidiče (já jezdím v 90 % se sklopeným stínítkem, ale ať máte výhodu) a jsem provozovatel. Vyzval jste mě k zaplacení, já jsem sdělil, že vozidlo řídil Josef Novák, nar. 15.2.1950 (zemřel týden po spáchání přestupku - to Vám pochopitelně nesděluji), trvale bytem XY. Co dál?
Tak zkusím si zahrát úředníka, který bude svině a bude Vás chtít dostat.

Pozval bych (tedy už v roli toho úředníka) si pozůstalé pana Nováka k podání vysvětlení. (Úředník může "k prověření došlého oznámení" pozvat kohokoliv a nemusí kvůli tomu zahajovat řízení.) Tam bych jim hezky ukázal Vaše auto a Vaši fotku (popřípadě neoficiálně Vaši adresu) s tím, že tvrdíte, že to je pan Novák.
S pravděpodobností hraničící s jistotou by z toho vyšlo, že to pan Novák není.
Pak bych Vám poslal příkaz na pokutu za nepravdivé vysvětlení a takticky počkal, co bude. Když podáte odpor, zkusil bych Vás dostat na úřad na téma toho nepravdivého vysvětlení a přimět Vás říct něco, čím byste se do toho zamotal, nebo přímo usvědčil.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #173 kdy: 17 Února 2014, 17:56:02 »

Diky za odpovedi ...vsadim na strategii mrtveho brouka...uvidime jak se to vyvine.
Jen připomenu, že mrtvého brouka je třeba použít jenom na dopisy pojmenované stejně jako tato diskuse, Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky.
Kdyby přišlo třeba rozhodnutí, příkaz a podobně, je naopak nutné reagovat (a to v první řadě tak, že se s někým zkušeným poradíte o dalším postupu).
(Mrtvý brouk je dobrá taktika jen u menšiny dopisů, je nutné se mít na pozoru.)

Pokud s tím chcete polemizovat, pojďme si zahrát. Vy jste správní orgán a já provozovatel. Vy máte fotku vozidla, dejme tomu, že i řidiče (já jezdím v 90 % se sklopeným stínítkem, ale ať máte výhodu) a jsem provozovatel. Vyzval jste mě k zaplacení, já jsem sdělil, že vozidlo řídil Josef Novák, nar. 15.2.1950 (zemřel týden po spáchání přestupku - to Vám pochopitelně nesděluji), trvale bytem XY. Co dál?
Tak zkusím si zahrát úředníka, který bude svině a bude Vás chtít dostat.

Pozval bych (tedy už v roli toho úředníka) si pozůstalé pana Nováka k podání vysvětlení. (Úředník může "k prověření došlého oznámení" pozvat kohokoliv a nemusí kvůli tomu zahajovat řízení.) Tam bych jim hezky ukázal Vaše auto a Vaši fotku (popřípadě neoficiálně Vaši adresu) s tím, že tvrdíte, že to je pan Novák.
S pravděpodobností hraničící s jistotou by z toho vyšlo, že to pan Novák není.
Pak bych Vám poslal příkaz na pokutu za nepravdivé vysvětlení a takticky počkal, co bude. Když podáte odpor, zkusil bych Vás dostat na úřad na téma toho nepravdivého vysvětlení a přimět Vás říct něco, čím byste se do toho zamotal, nebo přímo usvědčil.

Nepravdivé podání? To lze dokázat pouze tak, že se dotyčný přizná. Pokud byste získal fotku pana Nováka, klidně bych Vám na tom podání vysvětlení sdělil, že máte pravdu, že se fotografie neshoduje. Nicméně člověk, kterému jsem auto zapůjčil, mně ukázal občanku s těmito iniciály. Občanský průkaz se zdál pravý. Na určení toho, zda-li skutečně byl, nemám dostatek odborných znalostí.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #174 kdy: 17 Února 2014, 20:25:26 »

2M : ....."Pak bych Vám poslal příkaz na pokutu za nepravdivé vysvětlení...... "

Tu pokutičku za nepravdivé podání vysvětlení by jste vyměřil na základě čeho ? Já našel jenom toto :

§ 47a Přestupkového zákona
Přestupky křivého vysvětlení
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo jako osoba podávající vysvětlení o trestném činu spáchaném jiným před orgánem činným v trestním řízení úmyslně
a) uvede nepravdu o okolnosti, která má podstatný význam pro rozhodnutí, nebo
b) takovou okolnost zamlčí.
(2) Za přestupek podle odstavce 1 lze uložit pokutu do výše 50 000 Kč.
IP zaznamenána

xtala

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #175 kdy: 17 Února 2014, 21:26:59 »

Diky za odpovedi ...vsadim na strategii mrtveho brouka...uvidime jak se to vyvine.
Jen připomenu, že mrtvého brouka je třeba použít jenom na dopisy pojmenované stejně jako tato diskuse, Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky.
Kdyby přišlo třeba rozhodnutí, příkaz a podobně, je naopak nutné reagovat (a to v první řadě tak, že se s někým zkušeným poradíte o dalším postupu).
(Mrtvý brouk je dobrá taktika jen u menšiny dopisů, je nutné se mít na pozoru.)

Pokud s tím chcete polemizovat, pojďme si zahrát. Vy jste správní orgán a já provozovatel. Vy máte fotku vozidla, dejme tomu, že i řidiče (já jezdím v 90 % se sklopeným stínítkem, ale ať máte výhodu) a jsem provozovatel. Vyzval jste mě k zaplacení, já jsem sdělil, že vozidlo řídil Josef Novák, nar. 15.2.1950 (zemřel týden po spáchání přestupku - to Vám pochopitelně nesděluji), trvale bytem XY. Co dál?
Tak zkusím si zahrát úředníka, který bude svině a bude Vás chtít dostat.

Pozval bych (tedy už v roli toho úředníka) si pozůstalé pana Nováka k podání vysvětlení. (Úředník může "k prověření došlého oznámení" pozvat kohokoliv a nemusí kvůli tomu zahajovat řízení.) Tam bych jim hezky ukázal Vaše auto a Vaši fotku (popřípadě neoficiálně Vaši adresu) s tím, že tvrdíte, že to je pan Novák.
S pravděpodobností hraničící s jistotou by z toho vyšlo, že to pan Novák není.
Pak bych Vám poslal příkaz na pokutu za nepravdivé vysvětlení a takticky počkal, co bude. Když podáte odpor, zkusil bych Vás dostat na úřad na téma toho nepravdivého vysvětlení a přimět Vás říct něco, čím byste se do toho zamotal, nebo přímo usvědčil.

myslim,za jakekoliv pozivani potencialnich pozustalych,a jeste k podani vysvetleni, je totalne za hranici prostoru, ktery ma spravni organ vytycen v techto pripadech. Dokonce jsem presvecen, ze pokud by se toto nahodou stalo, tak bude mit konkretni urednik potize za prekroceni pravomoci, ci nespravny postup, ktery je jinak jasny. Urednik ma v takovem pripade jedinou volbu a to, pripad odlozit a sprdel nezahajit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #176 kdy: 18 Února 2014, 09:31:43 »

Tu pokutičku za nepravdivé podání vysvětlení by jste vyměřil na základě čeho ? Já našel jenom toto :
Spíš pořádkovou pokutu, kterou lze udělit za kdeco. Ale na méně zdatné potížisty by fungoval i ten §47a, osobně si je předvolat a pak zkusit věty typu: "Nechcete si to ještě rozmyslet? Víte, že za nepravdivé podání vysvětlení je až 50000 pokuty?"
Ani tak nejde o to, že by to bylo neprůstřelné. Jde o to ho nechat to nějak odůvodňovat a zkusit, jestli neudělá chybu. Případně doufat, že to je jen někdo, kdo si přečetl článek na webu, a tohle ho zastraší.

myslim,za jakekoliv pozivani potencialnich pozustalych,a jeste k podani vysvetleni, je totalne za hranici prostoru, ktery ma spravni organ vytycen v techto pripadech.
Proč?
Některé úřady když jim nějaký blbec řekl, že řídila "osoba blízká", se pokoušely předvolávat osoby blízké. Nejspíš s cílem se mstít domnělému řidiči terorizováním jeho blízkých.
Tohle by případně úředník odůvodnil, že měl podezření na nepravdivou výpověď a chtěl si ověřit, jestli to opravdu je či není ten dotyčný.
Stěžovat by si asi šlo, nicméně: Člověk, který očividně využil mrtvolu aby se vyhnul přestupku si stěžuje na úředníka, který se mu to pokusil rozstřelit.
Na čí straně myslíte, že budou úřady a soudy stát?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #177 kdy: 18 Února 2014, 12:44:08 »

Pozval bych (tedy už v roli toho úředníka) si pozůstalé pana Nováka k podání vysvětlení. (Úředník může "k prověření došlého oznámení" pozvat kohokoliv a nemusí kvůli tomu zahajovat řízení.) Tam bych jim hezky ukázal Vaše auto a Vaši fotku (popřípadě neoficiálně Vaši adresu) s tím, že tvrdíte, že to je pan Novák.
S pravděpodobností hraničící s jistotou by z toho vyšlo, že to pan Novák není.
Žádná má fotka by s největší pravděpodobností neexistovala, jelikož na rizikových úsecích jezdím se sklopeným stínítkem. Tímto se ale dostanete nanejvýš do roviny tvrzení proti tvrzení. Nezapomínejte, že příbuzní pana Nováka mají důvod o jeho přestupku lhát právě z důvodu spřízněnosti, to za prvé. Za druhé, kdyby se neřešila pouze totožnost, ale to, zda vůbec pan Novák mohl či nemohl řídit, je téměř vyloučené, aby příbuzní dokázali s jistotou tvrdit, co pan Novák dělal před X měsíci přesně v den a čas Y.

Navíc to pokládám za jednoznačné porušení postupu stanoveného zákonem o přestupcích, ale judikatura na to není, takže na to můžeme mít každý svůj názor.

Pak bych Vám poslal příkaz na pokutu za nepravdivé vysvětlení a takticky počkal, co bude. ... Spíš pořádkovou pokutu, kterou lze udělit za kdeco. Ale na méně zdatné potížisty by fungoval i ten §47a, osobně si je předvolat a pak zkusit věty typu: "Nechcete si to ještě rozmyslet? Víte, že za nepravdivé podání vysvětlení je až 50000 pokuty?" Když podáte odpor, zkusil bych Vás dostat na úřad na téma toho nepravdivého vysvětlení a přimět Vás říct něco, čím byste se do toho zamotal, nebo přímo usvědčil.
1) Pořádková pokuta se neuděluje příkazem, ale rozhodnutím. Podmínky pro ni splněné nejsou. Samozřejmě bych se odvolal. Důkazní břemeno leží na Vás, skutečně si neumím představit, jak byste ho chtěl unést.
2) Že byste mě dostal na úřad, na to můžete rovnou zapomenout.
« Poslední změna: 18 Února 2014, 12:52:13 od jkraus222 »
IP zaznamenána

xtala

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #178 kdy: 18 Února 2014, 13:05:20 »

Že byste mě dostal na úřad, na to můžete rovnou zapomenout.

přesně tak :)

mimochodem dnes velice happy story. pri bezne silnicni kontrole me ogran zastavil a zacal chtit doklady atd...odpoved byla ze chci videt jeho sluzebni prukaz abych si overil ze je pravy...po 5vterinach ticha mi popral hezky zbytek cesty  ;D ;D ;D
« Poslední změna: 18 Února 2014, 13:45:56 od jkraus222 »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #179 kdy: 18 Února 2014, 20:33:59 »

Parkování v Praze na automatu, lísteček zakoupen, dávno vyhozen. Možná byla o pár minut přetažená zaplacená doba. Po 2 měsících od údajného skutku dorazila výzva k uhrazení určené částky.

Co momentálně doporučujete? Mrtvého brouka? Japonce/Tuvalu? Mrtvolu? Zaplatit pětikorunu? Pokud z by z toho udělali SPRDEL, myslíte, že mají fotku či podobný důkaz, nebo se s tím ani neobtěžují a stačí jim ostříhat ovce, které radostně platí automaticky?
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20