30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] parkování na lesním pozemku  (Přečteno 3204 krát)

muchoš

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] parkování na lesním pozemku
« kdy: 20 Prosince 2016, 21:58:29 »

Zdravím,

dostal jsem předvolání k podání vysvětlení (podle § 137 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb., o správním řízení)  ve věci parkování na lesním pozemku (na základě § 47 odst. 1 písm. a) zákona č. 289/ 1995 Sb., o lesích) s důvodným podezřením, že jsem měl automobil v období spáchání přestupku v užívání já. Já jsem automobil v této době neužíval a nechci uvést totožnost osoby, která automobil řídila. Chtěl bych Vás poprosit, na který paragraf se mám odvolat v souvislosti s osobou blízkou, zda je to možné nebo zda je nějaký vhodnější postup.

Budu velmi rád za každou radu
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:parkování na lesním pozemku
« Odpověď #1 kdy: 20 Prosince 2016, 23:00:49 »

Na paragrafy se vykašlete. Napište jim třeba něco na tento způsob: Vážení, omlouvám se, že se nemohu dne XY dostavit k podání vysvětlení z důvodu [cokoliv]. Vzhledem k tomu, že v dané věci se na mě vztahuje právo podání vysvětlení odepřít a tohoto práva využívám, domnívám se, že postačí, sdělím-li vám to touto formou. V Kocourkově, datum, podpis

Omluva z jakéhokoliv důvodu (klidně obligatorní pracovní, studijní či jiné běžné povinnosti) je tam kvůli tomu, že to znemožní strašit pořádkovou pokutou (která je vždy podmíněná tím, že něco uděláte bez omluvy, ale už se neřeší případná kvalita takové omluvy). Pokud navíc v tom předvolání je malými písmenky nějaké poučení včetně toho o možnosti odepřít podání vysvětlení, tak na to poučení klidně odkažte, orgán bude mít jistě radost, že to lidi čtou: Dle poučení, které je součástí vašeho předvolání, se v dané věci na mě vztahuje právo podání vysvětlení odepřít ...

Tím to buď skončí, nebo při existenci nějakého lepšího podkladu to úřad zkusí a zahájí přestupkové řízení, pak platí obvyklý postup - zjistit ze spisu, čeho jste se podle úřadu dopustil a na základě čeho to hodlají prokázat, a tomu pak přizpůsobit další postup. Není to sprdelizovatelné, takže není-li nade vší pochybnost prokázáno, kdo řídil, nemůže SO vyhrát.
IP zaznamenána

muchoš

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:parkování na lesním pozemku
« Odpověď #2 kdy: 21 Prosince 2016, 09:59:06 »

Zdravím, velice děkuji za radu.

Mám v plánu napsat vesměs, co jste mi radil, jen se ještě odkázat na Listinu základních práv a svobod článek 37, kde se uvádí, že každý má právo odepřít výpověď jestliže by jí způsobil nebezpečí trestního stíhání sobě nebo osobě sobě blízké. A to z toho důvodu, že má uživatel vozidla povinnost vědět, kdo auto v danou dobu řídí, ale odmítám sdělit jeho totožnost. Snad to je takhle dostačující.

Děkuji a přeji příjemný den
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:parkování na lesním pozemku
« Odpověď #3 kdy: 21 Prosince 2016, 10:24:10 »

Na čl. 37 Listiny můžete odkázat, ale už to nijak víc nekomentujte. Obecně je při primární komunikaci s úřady vhodné odkazovat na konkrétní zákonná ustanovení jen je-li to opravdu nutné.
IP zaznamenána