30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zbytková marihuana  (Přečteno 9497 krát)

standak

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Zbytková marihuana
« kdy: 24 Června 2015, 17:09:43 »

Ahoj všem, prosímo radu... Cca před měsícem a půl jsem kouřil marihuanu cca v 22hod. večer, druhý den dopoledne cca 10 dop. mě chytla PČR. Provedli stěry z čela, nalezli THC, byl jsem odvezen na záchytnou stanici, kde mi byly provedeny testy krve a moči. Zatím mi přišlo pouze, že mám zaplatit 43,- Kč pokutu za "odvoz" PČR, z důvodu pozitivního testu. Žádný jiný dopis mi nepřišel. Dočetl, jsem se, že již zřejmě nebude THC aktivní... Je tomu opravdu tak? Za jak dlouho by měli případ vyřešit? Pokud bude test pozitivní, jaké jsou pokuty a odebrání řidičáku? Nevím na koho a kam se mám obrátit pro další informace. Děkuji předem a přeji hezký den. Standa
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Zbytková marihuana
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2015, 17:14:43 »

Ať prokážou ten pozitivní test. Dopis přišel doporučeně na dobírku? Pokud ano, pak LOL, to je dobrý kšeft, to se jim za těch 43 Kč fakt vyplatí…
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zbytková marihuana
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2015, 17:19:39 »

Řidičák na místě nezadrželi?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Zbytková marihuana
« Odpověď #3 kdy: 24 Června 2015, 17:20:42 »

Nikdy nevis, co si beres, jakou koncentraci, jak zrovna budes odouravat atd. Ale zpatky k problemu. V prvni rade si pozadej o vysledky testu tam, kde byly delany a pak se uvidi...  Byls "pod vlivem" nebo to dokazuje poziti jen nekdy v minulosti? Kdo psal ten dopis? Policie? Odberne misto? Pak si sam odpovez na otazku, jak k tomu "pozitivnimu" testu mohlo dojit... Nahoda? Meli na tebe z nejakeho jineho duvodu pifku? Udani?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Zbytková marihuana
« Odpověď #4 kdy: 24 Června 2015, 17:20:53 »

Pro mne je to pole neprobádané. Nehulím a nemám s tím zkušenosti, ale kdyby se mi stalo to co Vám předpokládal bych, že je to způsobeno tím že jsem ráno použil na obličej tuto mastičku http://masazni-pripravky.heureka.cz/canabis-konopna-mast-s-bylinkami-125-ml/specifikace/#section

IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Zbytková marihuana
« Odpověď #5 kdy: 24 Června 2015, 17:27:11 »

afty v ústech jsou taky hodně nepříjemné a konopná tinktura proti nim pomáhá: http://www.sativashop.cz/tinktury-a-oleje/konopna-tinktura/

No a zmíněná mastička od pk202 — to je učiněný zázrak proti ekzémům.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zbytková marihuana
« Odpověď #6 kdy: 24 Června 2015, 17:55:51 »

Některé odpovědi jsou zde :
http://www.policista.cz/clanky/reportaz/marihuana-a-rizeni-941/
Zkráceně - PČR měří orientační zkouškou přítomnost metabolitů (ty v mastičkách a tinkturách nebudou), což ovšem není důkaz, že jste pod vlivem. Takže důležitý bude až ten laboratorní výsledek. Na základě Vaší spotřeby by jste ten výsledek měl znát předem.
IP zaznamenána

standak

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zbytková marihuana
« Odpověď #7 kdy: 24 Června 2015, 18:12:03 »

Řidičák na místě nezadrželi?
ne nebyl, neměli důvod, stěry jsou pouze orientační...
IP zaznamenána

standak

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zbytková marihuana
« Odpověď #8 kdy: 24 Června 2015, 18:16:40 »

Ať prokážou ten pozitivní test. Dopis přišel doporučeně na dobírku? Pokud ano, pak LOL, to je dobrý kšeft, to se jim za těch 43 Kč fakt vyplatí…

ano dopis byl poslán na dobírku :D ....
IP zaznamenána

standak

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zbytková marihuana
« Odpověď #9 kdy: 24 Června 2015, 18:23:59 »

Nikdy nevis, co si beres, jakou koncentraci, jak zrovna budes odouravat atd. Ale zpatky k problemu. V prvni rade si pozadej o vysledky testu tam, kde byly delany a pak se uvidi...  Byls "pod vlivem" nebo to dokazuje poziti jen nekdy v minulosti? Kdo psal ten dopis? Policie? Odberne misto? Pak si sam odpovez na otazku, jak k tomu "pozitivnimu" testu mohlo dojit... Nahoda? Meli na tebe z nejakeho jineho duvodu pifku? Udani?

Testy byly provedeny na záchytné stanice a následně poslány do fakultní nemocnice, kde dělali rozbor... kam se teda mám obrátit? ... Pod "vlivem" jsem nebyl, spíše zbytkový... Dopis byl odeslán Krajským ředitelství PČR. Náhoda to byla, začalo to běžnou kontrolou a na dotaz podle čeho si mě vybrali na test drogy - náhodně....
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zbytková marihuana
« Odpověď #10 kdy: 24 Června 2015, 18:52:25 »

ano dopis byl poslán na dobírku :D ....
Na dobírku nebo doručenku? Pokud doručenku, tak modrý či červený pruh? Pokud na dobírku, proč jsi ji platil - objednal jsi si něco s tímto způsobem doručení?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Zbytková marihuana
« Odpověď #11 kdy: 24 Června 2015, 20:22:53 »

 ;D
eh — na dobírku — omlouvám se, můj překlep, samozřejmě jsem tím myslel na doručenku.  ;)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Zbytková marihuana
« Odpověď #12 kdy: 24 Června 2015, 21:23:39 »

Zatím mi přišlo pouze, že mám zaplatit 43,- Kč pokutu za "odvoz" PČR, z důvodu pozitivního testu.

Můžeš sem dát alespoň nějaké výňatky z toho dopisu. Zajímalo by mne jak přesně zdůvodňují těch 43Kč.

Nemohu se zbavit dojmu že dokud není pravomocně rozhodnuto že jsi řídil pod vlivem, pak bys neměl platit nic - přece jim nebudem platit za to že nás buzerujou.
IP zaznamenána

standak

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zbytková marihuana
« Odpověď #13 kdy: 24 Června 2015, 23:20:06 »

Zatím mi přišlo pouze, že mám zaplatit 43,- Kč pokutu za "odvoz" PČR, z důvodu pozitivního testu.

Můžeš sem dát alespoň nějaké výňatky z toho dopisu. Zajímalo by mne jak přesně zdůvodňují těch 43Kč.

Nemohu se zbavit dojmu že dokud není pravomocně rozhodnuto že jsi řídil pod vlivem, pak bys neměl platit nic - přece jim nebudem platit za to že nás buzerujou.

Dne 9.5. bylo na základě podezření z vašeho protiprávního jednání, Policií ČR v souladu s ust. par 67 odst. 1, písm. c) zák. č. 273/2008 sb v platném zbnění a par. 16 zák. č. 379/2005 sb platném znění, vyžádáno vaše lékařské vyšetření ( včetně odběru biologického materiálu ke zjištění alkoholu nebo jiné návykové látky).
V příčinné souvislosti s tímto vyšetřením vznikly ČR - krajskému ředitelství policie Královehradeckého kraje v HK náklady spojené s dopravou do zdravotnického zařízení v celkové výši 43,- Kč.
Ve vašem případě bylo vyšetření na zjištění přítomnosti alkoholu nebo jiné návykové látky pozitivní. Krajskému ředitelství policie Královehradeckého kraje v HK tak vznikla pohledávka, kterou ste povinen zaplati, nebot je zde zákonné právo na její náhradu . viz par. 16 odst. 8 zák. č. 379/2005 sb. v platném znění ... pak už jen bankovní spojení... tot celý dopis od výzva k uhrazení pohledávky... podepsán vedoucí odboru krajské ředitelství kraje...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zbytková marihuana
« Odpověď #14 kdy: 25 Června 2015, 00:09:36 »

citace jmenovaného zákona :  (8) Vyšetření biologického materiálu a dopravu do zdravotnického zařízení za účelem provedení odborného lékařského vyšetření hradí v případě, že se prokáže přítomnost alkoholu nebo jiné návykové látky než alkoholu, vyšetřovaná osoba. Neprokáže-li se přítomnost alkoholu nebo jiné návykové látky, náklady podle věty první nese osoba, která podle odstavce 4 k vyšetření vyzvala, s výjimkou případů diferenciální diagnózy hrazené z veřejného zdravotního pojištění podle zvláštního právního předpisů10).

Já bych s tím placením nespěchal. Zatím žádný obsah návykové látky neprokázali, neboť neměřili THC, ale metabolity, které nejsou látky ovlivňující schopnosti atd.... Je to stejné jako kdyby tvrdili, že máte TBC nebo tetanus ..., protože máte v krvi protilátky díky očkování.
P.S.:  Jak daleko Vás vezli a vzali Vás i nazpátek ?

IP zaznamenána