30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: PREKLUZE plati na: prestupek neodhlaseni voz. na noveho majitele pred 10 lety ?  (Přečteno 3451 krát)

Jiri 70

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Dobry den,

mam problem : pred 10 lety jsem ulozil vozidlo do depozitu a po par mesich jsem ho prodal novemu majiteli a
neodhlasil jsem to v OTP .V kupni smlouve je zahrnuto,ze vozidlo je v depozitu a nema uhrazeno povin.ruceni
a ze novy majitel okamzikem prodeje prebira za vozidlo zodpovednost za vznikle skody timto vozem.
RZ nikdy nebyly od te doby vyzvednuty a ofic. vozidlo nemohlo uzivat verejnou komunikaci.
Vozidlo bylo kupovano kvuli motoru,jako nahradniho dilu.
Problem je ten,ze bych rad vozidlo trvale vyradil z registru,ale nemam jiz moznost -vozidlo jiz fyzicky neexistuje a
noveho majitele asi k prevodu na 99% nedonutim ?
Odhlasit ho dodatecne na kupujiciho bez jeho overeneho souhlasu nemohu,ekolog. likvidaci provezt bez vozu take
nemohu,tak NEVIM,JAK CELOU ZALEZITOST VYRESIT ???

Obracim se timto na vas s prosbou oradu,jak tuto situaci vyresit ?

V roce 2005 jsem se dopustil chyby - prestupku,tak nevim zda je mozno pouzit PREKLUZI pri pripadnem rizeni ?

Mam v registu ohlasit zmenu majitele pred 10 lety ?do OTP bez overeneho podpisu to nelze,tak kde to nahlasit ?

Nebo mam cekat do konce roku a sepsat v registru ucel vyuziti vozu a misto stani,kdyz ho jiz nevlastnim ?

Nebo pockat na zanik vozidla v roce 2016 a cekat na spravni rizeni ve kterem bych se snazil uplatnit PREKLUZI ?
ale nevim zda opravnene ??

Dekuji za vsechny rozumne rady .

Jirka

ps :jinak dnes jsem cetl,ze v pripade prodeje vozu a i pri splneni vsech ukonu ze strany prodavajiciho a pochybeni
kupujiciho -neregistrovani vozidla kupujicim odnese prodavajici,ktery udelal vse aby naplnil literu zakona ???
Opravdu si pripadam jak v Absurdistanu !!! Ktery hov.do tohle mohlo schvalit ??
Rekl bych,ze to je ucelove vytvareni prace pro exekutory - nezaplatis pokutu az 50 t. protoze nemas a nechces a
exekutori budou mit opet kde lidi likvidovat cilene vytvorenymi pripady !?
Myslim,ze by nebylo od veci petici odvolat chore mo.ky,ktere mohou za absurdni zakony + lobbovani pro pravniky kteri tezi z malych chyb obcanu CR + exekutory,kterym nejde o napraveni ,,hrisnika",ale o likvidaci obcanu CR a jejich majetku generacne vydreny a predavany potomkum.
Nechame si moc libit jako narod !

Dekuji za rady

Jirka

 
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil

Myslim si, ze by to melo jit bez problemu vyresit stejnym zpusobem, jako jsem to pred mesicem udelal ja. Vozidlo jsem mel prihlasene na sebe a nevidel jsem ho od roku 2004.. Magicka formulka zni: "odhlaseni do zahranici". Je ovsem potreba vybrat zemi mimo EU. Ja jsem kuprikladu zvolil Ruskou federaci.

http://30kmh.cz/index.php?topic=1404.msg11053#msg11053
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil

dle té slavné novely, ktará příští týden omladí registr o pár set let, stačí počkat do konce roku a oni to zruší sami

protože pro úřad je stále v depozitu a od 1.1.2016 prostě zanikne
když tedy neduděláte to, že tam teď poběžíte a budete s nimi na tohle téma diskutovat
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil

Je pravda, ze depozit zrejme nevygeneruje ani zadne spravni rizeni narozdil od poloprevodu..
IP zaznamenána