30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz reformationis in peius a blokové/správní řízení  (Přečteno 4989 krát)

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil

Vždy mně to přišlo tak samozřejmé, že jsem o tom ani nepřemýšlel, ale nedalo by se tímhle argumentovat v případě, že ve správním řízení dostanu vyšší pokutu, než jakou jsem odmítl v blokovém řízení? Zkoušel to někdo? Jsou už nějaká rozhodnutí?

Mělo-li to případně fungovat, bylo by vhodné dostat do záznamu přestupku od policie i navrhovanou výši blokové pokuty...
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz reformationis in peius a blokové/správní řízení
« Odpověď #1 kdy: 18 Června 2015, 08:49:36 »

Vzhledem k tomu, že sankce ve správní řízení má jasně dané rozmezí, tak asi těžko. Blokové řízení nemá se správním řízení absolutně nic společného, pokud souhlasíte s přestupkem tak prostě dostanete do 2000 kč, pokud ne jde to do správního kde je sankce stanovená podle druhu přestupku, argumentovat se tím podle mě nedá.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz reformationis in peius a blokové/správní řízení
« Odpověď #2 kdy: 18 Června 2015, 09:46:09 »

no, já to teď v jednom řízení použil, protože ta disproporce je občas zarážející... v mém konkrétním případě byla nabídnuta blokovka 200,- a úředník to vosolil na 3000,-. Zákaz reformationis in peius jsem použil analogicky, protože sice ta dvě řízení nemají nic společného, ale sledují stejný skutek a stejného obviněného. jako sólo argument to samozřejmě nestačí, ale dvoustránkové pojednání na toto téma dokáže ouřadovi zamotat tu dutou palici
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz reformationis in peius a blokové/správní řízení
« Odpověď #3 kdy: 18 Června 2015, 10:42:16 »

Jde o to že ve správním prostě nejde jít níž než je stanovené rozmezí, šlo by argumentovat maximálně tím že to bylo třeba na horní hranici a přitom blokovka byla jen za pár šupů. V blokovém řízení je to nižší hlavně proto, že se k tomu ten dotyčný přiznal, takže se to bere že už nízká sankce je dostačující pro "nápravu" :) Ve správním už je vše jinak.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz reformationis in peius a blokové/správní řízení
« Odpověď #4 kdy: 18 Června 2015, 10:58:55 »

No a jak to je v pripade castky nabidnute v odpustkovem dopise? Kdyz pak dojde na samotne rizeni a urednik castku zvedne treba na petinasobek?
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz reformationis in peius a blokové/správní řízení
« Odpověď #5 kdy: 18 Června 2015, 12:28:10 »

Tam je to přece taky jasně daný, částka se stanoví ve stejné výši jako pokuta v blokovém řízení, tudíž můžou zase až do 2000. Je to jakoby blokové řízení pro provozovtele :D

Výzva je pouze úkonem před zahájením řízení, se správkem tedy nemá opět nic společného. Výzvou se s nadsázkou pouze rozhodne jestli bude řízení s přestupcem, provozovatelem nebo se věc odloží.
« Poslední změna: 18 Června 2015, 12:35:10 od Tacecek »
IP zaznamenána