30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Počet elektrokol roste, řada z nich má tuning, který není v provozu legální  (Přečteno 8495 krát)

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 235
    • Zobrazit profil

Elektrokolo není pro mě, kůň jako dopravní prostředek ve mně taky moc důvěru nebudí. Ale zcela upřímně, dopravního pštrosa bych si nejspíš na cesty do práce/z práce a na nákupy pořídil :)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil

Má to výhodu, že takového pštrosa člověk kromě cest do práce může očividně i vzít v neděli na okruh.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil

Čistě v duchu fora - Jak pozná opičák, že je kolo "s tuningem", resp. není způsobilé provozu na PK? Mozkovým myšlením? Odešle ho na STK..?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

V nemecku staci podezreni s merici stolice.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

jafo

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil

Hlavní problém je ten, že klasický cyklista je fyzicky zdatný a většinu situaci zvládne.
A uživatel elektrokola muže být nešikovný moula, který jezdit neumí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil

V nemecku staci podezreni s merici stolice.

Mohu poprosit o překlad ?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil

předpokládám že S a A jsou na klávesnici vedle sebe....
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil

Předpokládám, že řeč je především o 2000W hub motorech apod.
Na kole toho najezdím dost a za posledních několik let jsem viděl takovou přestavbu jednou - kde bylo zřejmé, že ten direct-drive motor rozhodně není 250W.

Řešit nějaký omezovač na 25km/h je naprostá pitomost.
I do mírného kopce elektrokolo těch 25km/h nedá.
Po rovině (bez omezovače) jede 40km/h, víc ne (250W (500W peak) mid-drive, ty motory mají konstrukční limit kolem 100-120rpm na šlapkách), ale to se dá ušlapat i bez motoru.
Z kopce motor netřeba a bez motoru to jede třeba 60km/h.

Ono je to o tom, že všemožné pěší existence se najednou musí dělit o životní prostor s cyklisty. Což je samozřejmě problém, když ve dvou pěších osobách jsou zvyklí využívat celou šířku 3m komunikace.



Jak funguje ta německá stolice?
Elektrokolo smí pomáhat pouze při příšlapu, to tedy jedna opice drží kolo zepředu, druhá zezadu, třetí šlape a čtvrtá kouká na dynamometr? Nebo zavelí "pane cyklisto, jménem zákona budete šlapat!"?
Pokud měří výkon motoru, musí z toho odečíst výkon šlapající opice.
Pokud měří omezovač rychlosti, musí opice včas přestat šlapat a to vypnutí motoru ucítí člověk především v nohách, ne že to kolo začne troubit, že už nepomáhá.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Pamatuji si video, ze sbirali neco jednostopeho - po postnuti jsem si uvedomil, ze to asi nebyly kola, ale spis mopedy(mozna emopedy) a kontrolovali maximalku, je to ~> 2 roky co jsem to videl a  mozna to nebylo nemecko - proste pamatovani si detailu nebylo v danou chvili pro mne podstatne.
Vypadalo to nejak takto https://bicycledutch.wordpress.com/2013/02/23/the-moped-menace-in-the-netherlands/
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Achtung kontrolle skútr:
https://www.youtube.com/watch?v=N5s8Qieeg2w
Bohužel jsem nenašel video z Německa, kde švestky odchytávaly děcka u školy na skútrech a na primitivním zařízení kontrolovali, jestli není skútr upravený.
Tohle už je profi zařízení:
https://www.youtube.com/watch?v=yR1Tygd11NE
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil

Elektrokolo není elektroskůtr. Snad i u nás platí, že jak to nemá šlapky, musí to mít RZ a vše kolem. A i ty elektroskůtry s dodělávanými šlapkami by neměly elektroskůtrovat bez příšlapu.

Co mě (ne)překvapuje, že měří maximální rychlost bez zátěže, to je přeci nesmysl. Chápu, že maximální rychlost se elektromotorem řeší snadno a přesně. Ale přeci u fichtla (AM 45km/h) též nikdo neměří maximálku bez zátěže, to by pak obvodová rychlost kola vyšla klidně 100km/h, přičemž za provozu toho fichtl schopný samozřejmě není. Ale měří se to snadno, výsledky jsou rychlé, i když o ničem nevypovídají, je to cajk - stejně jako u pralinkoměru.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Pokud je omezovač na rychlost, tak je jedno, jestli s/bez zátěže, ne? Hnané kolo se prostě rychleji točit nemá.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

@Medojed tím bych si nebyl tak jistý, možná to bylo zde na fóru, kde někdo řešil skútr se šlapkami - jak to dopadlo nevím, ale nějaká judikatura k tomu nejspíš vznikla.

A jinak má podle mě pravdu swenak, pokud je omezena rychlost, tak přeci omezovač nepustí kamion přes 90, plný nebo prázdný. Jinak by tomu bylo, pokud by bez zátěže stanovili výkon (?) potřebný pro dosažení nějaké rychlosti, ten bude v závislosti na hmotnosti proměnný.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Ty šlapky se řešily snad kvůli Bémovi a tomu, že byl odchycen na nějakém svém elektromopedu a neměl snad helmu.
IP zaznamenána