30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz vjezdu k baráku?  (Přečteno 5449 krát)

setty

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Zákaz vjezdu k baráku?
« kdy: 03 Srpna 2016, 10:47:57 »

Dobrý den,

ve městě se pořádá rozsáhlá rekonstrukce (všechno rozkopali a nikde nikdo). Bohužel rozkopali i jednu cestu směřující ven z města a pokud tedy chci jet tím směrem, musí se to objet cca 15km. Z tohoto důvodu někteří začali objíždět tento rozkopaný úsek po staré panelové cestě vedoucí vedle. Ta cesta vede k barákům a poté se znova napojuje na silnici, která je rozkopaná, ale už za rozkopanou části, takže slouží jak objížďka.

Zřejmě z důvodu, že je úzká a dvě auta se těžko vyhýbají, tam dali průjezd zakázán. To by nebyl problém. Ale cca před týdnem tam dali ceduli zákaz vjezdu s dodatkovou tabulí: "Mimo dopravní obsluhy".

Chtěl bych se zeptat, zda je nějaká mezera v zákoně, to stejně projet? Tvrdit, že jsem tam třeba hledal barák? Jsou vůbec majitelé domů oprávnění teď jezdit autem domů?

Myslím, že šance, že tam budou policajti je téměř nulová, i proto se mi to moc nechce objíždět, ale zase jednou týdně se to dá vydržet.

Mockrát děkuji za rady.
Hezký den.

EDIT: Obrázek, černá je původní silnice, teď uzavřená. Červená je alternativní trasa.
« Poslední změna: 03 Srpna 2016, 10:50:27 od setty »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu k baráku?
« Odpověď #1 kdy: 03 Srpna 2016, 10:59:33 »

Citace: Vyhláška č. 294/2015 Sb.
Je-li na dodatkové tabulce použit text s výrazem „dopravní obsluha“, rozumí se tím vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby, vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, vozidla taxislužby a vozidla, jejichž řidiči, provozovatelé nebo přepravované osoby mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

setty

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu k baráku?
« Odpověď #2 kdy: 03 Srpna 2016, 13:17:29 »

Děkuji. Majitelé jsou tedy v klidu. Co já? Když jim řeknu, že jsem byl na návštěvě je to ok? Musel bych u správního dokazovat, že tam fakt mám známé?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu k baráku?
« Odpověď #3 kdy: 03 Srpna 2016, 13:43:31 »

Jejda. Trochu invence, ne? Tak si vymyslíte pohádku třeba o tom, jak jste tam vezl a vysadil překrásnou stopařku – ale hoši, to vám povím, ta byla – která přísahala, že tam bydlí.  :)
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

setty

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu k baráku?
« Odpověď #4 kdy: 03 Srpna 2016, 14:43:22 »

No to radši vezmu tu pokutu, jezdím to s přítelkyní.  :D Ale děkuji.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu k baráku?
« Odpověď #5 kdy: 04 Srpna 2016, 08:38:13 »

a nebudete náhodou ty "podobné služby"? prostě jste tam měl pracovní cestu kvůli "podobným službám" a víc bych se s nima nebavil  ;)
IP zaznamenána

setty

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu k baráku?
« Odpověď #6 kdy: 04 Srpna 2016, 12:35:26 »

Může se stát, že mi opicajt nebude věřit a pošle mě do správního? Víc se mi zamlouvá, že jsem tam někoho vezl, jelikož snadno dokáží, že jsem tam podobné služby nedělal. Když se tím neživím, a programovat můžu snad jinde.

K té osobě co jsem tam vezl: asi nekomentovat, proč jsem neodjedl tím směrem co jsem tam vjel, ale pokračuji dále?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu k baráku?
« Odpověď #7 kdy: 04 Srpna 2016, 12:42:09 »

S fizlem se nebavíme, nevysvětlujeme. Je to zbytečný. Jen ať to do správního pošle, buďte rád.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu k baráku?
« Odpověď #8 kdy: 04 Srpna 2016, 12:54:43 »

Pokud si chlupáč myslí, že se stal přestupek, nechť to pošle do správního. Kdyby zastavil a ptal se na účel cesty, tak "účel cesty splňuje definici dopravní obsluhy dle platné legislativy".
IP zaznamenána