30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dálnice bez známky  (Přečteno 12969 krát)

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Dálnice bez známky
« kdy: 21 Února 2015, 01:58:46 »

občas se ráno potřebuji přesunout rychle do školy, tak jedu po dálnici asi 10km, protože přes vesnice je to samej trouba co jede 35km/h a abych se dostal na okraj prahy, tak mi to zabere třikrát víc času než po dálnici, ale protože jezdím po těch tankodromech jen takovej kousek a to ještě nepravidelně, celkem dost odmítám platit 1500,- za roční a jiná možnost tu prakticky není. dálnice mě jinak nebaví, takže raději jezdím po vesnicích a tak, navíc je to kratší.

ale dá se nějak vyhnout "předplacení dálnice na x let", pokud by mě chytli bez známky? napadá někoho jak to uhrát?

kdybych jezdil po dálnici denně stovky kilometrů, tak samozřejmě není problém, ale abych za 1-3 jízdy po 10km týdně dával takový peníze za to, že můžu rychle trefit díru nebo hrbol se mi opravdu nechce  :x navíc je to promě jako studenta celkem pálka, vyhozená..

« Poslední změna: 21 Února 2015, 10:20:58 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice bez známky
« Odpověď #1 kdy: 21 Února 2015, 07:10:04 »

Jsem na tom stejně, tak jednou za měsíc jedu asi 60km po tankodromu D5, pak jednou za kvartál tak 60km po konkurenci se jménem D1, známku jsem vždy měl, ale před 2mi lety jsem si řekl, že se zkusím pobavit. Známku jsem měl, ale nenalepil, jen vypsal a dal do přihrádky. Zatím jsem byl zastaven 2x. Jednou na výjezdu z Prahy směr Brno, kdy jsem jel dost rychle a bez nalepené známky. Zastavili mně a já si blbec myslel, že jde o rychlost. Ale osazenstvo starého Passatu trápila známka. Stačilo ji ukázat a odkývat, že si ji nalepím, což jsem neudělal. Nějaký čas na to zase zastavení, číhali před tunelem na obchvatu pánové od celníků. Jet rychle, tak mně po výjezdu už ani nenajdou, ale byl jsem asi v dobrém rozmaru, takže na mně zablikali a chtěli, abych zastavil, to už jsem věděl, o co jim jde a než stihli u mně zastavit, tak jsem jim přes okno ukazoval s úsměvem, že známku mám. Tak s úsměvem pán říká "sakra, chlape, teď to budeme muset hlásit, že jsme Vás zastavili" a já opět potvrdil, že si ji nalepím a jelikož byli v pohodě a já taky, tak jsem to pak i udělal. Minulý rok jsem ji neměl vůbec a žádné zastavení, tento rok zatím taky a to jsem neplánovaně byl na dálnici již více krát. Ale co bych dělal, kdyby mně zastavili, budu řešit, až se to stane. Platit pokutu nebudu chtít a bavit se s nima taky ne. Po nájezdu na dálnici se často do záznamu onboard kamer spletu ala "sakra, já nechtěl po dálnici", ale jestli by to šlo použít jako důkaz, že se nejednalo o úmysl, to nevím.
« Poslední změna: 21 Února 2015, 07:12:16 od swenak »
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice bez známky
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2015, 08:14:11 »

Vyhnout se předplatnému z logiky věci nejde. Možná zkusit případnou buzerkontrolu odvést tématicky jinam, ale tím porušíme zásadu, že se s nima nebavíme.
Jinak mi to připomnělo mé začátky s vlastním autem - tenkrát ještě na převozkách jsem potřeboval jet z Prahy do Jihlavy. Přestože jsem měl zaplaceno(!),  jsem známku nevylepil (a jel po okreskách, obzvlášť okolo Prahy je to přes ty prdele zážitek), protože bych pak musel stát frontu na poště a zaplatit poplatek za výměnu, jakmile bych dostal SPZ. Fakt nad sebou dneska kroutím hlavou :-) Mimochodem po dálnicích jezdím 60% všech jízd a nikdy mě tam nestavili, natož aby kontrolovali známku.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice bez známky
« Odpověď #3 kdy: 21 Února 2015, 11:24:25 »

Tak pokud je známka vylepena, není důvod zastavovat vůz, to je vidět dalekohledem:) Takže nekontrolování (nezastavení) nemusí značit, že to nikdo na dálnici nehlídal:)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice bez známky
« Odpověď #4 kdy: 21 Února 2015, 12:42:17 »

Celníci se dokonce chlubí detektorem známek.
Prý zastavují jen ty u koho to známku nerozpozná.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice bez známky
« Odpověď #5 kdy: 21 Února 2015, 14:22:47 »

Tak to jsem netušil, ale zatím jepředjíždím a nechávají mně tak. Možná tím není vybavena každá hlídka.
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice bez známky
« Odpověď #6 kdy: 21 Února 2015, 16:19:25 »

Od minuleho cervna (cca) jezdim kazdych 14 dni (nekdy i casteji) z Prahy do Ml. Boleslavi, bez znamky, rychle, a nikdy se nikdo neobtezoval mne zastavovat. Celniky zcela bezne predjizdim, davam si pozor jen na Passaty.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice bez známky
« Odpověď #7 kdy: 21 Února 2015, 17:15:57 »

já sem jezdil bez známky takhle dva roky, ale poslední půlrok sem známku měl, koupil sem jí za dvě kila od kamaráda z bazaru kde maj celá firma známky z aut co se vykoupí :D
akorát, nemůžu na to spoléhat pořád no, tak sem se chtěl poradit, jestli to jde nějak ukecat...třeba materiální aspekt  ;D
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice bez známky
« Odpověď #8 kdy: 22 Února 2015, 15:21:40 »

osobně jsem koupil desetidenní a jezdim na ní furt  ;D na dálnici sem hlídku nepotkal a když kouknou dalekohledem tak známku vidí  ;)
IP zaznamenána

M8

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice bez známky
« Odpověď #9 kdy: 22 Února 2015, 22:26:02 »

osobně jsem koupil desetidenní a jezdim na ní furt  ;D na dálnici sem hlídku nepotkal a když kouknou dalekohledem tak známku vidí  ;)

To je dvousečná zbraň. Za neplatnou známku na skle můžeš dostat flastr kdykoliv i mimo dálnici.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice bez známky
« Odpověď #10 kdy: 22 Února 2015, 22:46:10 »

to těžko, neprokážou materiální aspekt…
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice bez známky
« Odpověď #11 kdy: 22 Února 2015, 23:18:41 »

osobně jsem koupil desetidenní a jezdim na ní furt  ;D na dálnici sem hlídku nepotkal a když kouknou dalekohledem tak známku vidí  ;)

To je dvousečná zbraň. Za neplatnou známku na skle můžeš dostat flastr kdykoliv i mimo dálnici.
za poslední rok mě zastavili JEDNOU to risknu  ;D
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice bez známky
« Odpověď #12 kdy: 23 Února 2015, 00:35:48 »

Sadra17: No joo, ale s tebou se policajti smějou a nedělaj problémy, pokud si Tě nepletu s někým jiným tady z fóra  ;D
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice bez známky
« Odpověď #13 kdy: 23 Února 2015, 18:07:44 »

pleteš  ;) ale i tak s policajtama nemam problém ale s městkýma poloopicema
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice bez známky
« Odpověď #14 kdy: 23 Února 2015, 18:48:34 »

tak pardon:)
IP zaznamenána
In dubio pro reo