30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Neoprávněné zastavení - služební vozidlo  (Přečteno 20067 krát)

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
[WIN] Neoprávněné zastavení - služební vozidlo
« kdy: 27 Listopadu 2014, 13:16:15 »

Kamarád mě požádal o pomoc. Čtu to tu pravidelně, samostatně jsem zatím žádnou kauzu neřešil, proto prosím místní crew o pomoc.

MP zanechala lísteček za sklem, byl pochopitelně někým ukraden.
Druhá fáze je výzva standardního formátu, doručená provozovateli vozidla (zaměstnavateli kamaráda, který má vůz v užívání).

Provozovatel/Zaměstnavatel předal kamarádovi a předpokládá, že uhradí.

Nelze očekávat žádnou spolupráci s provozovatelem/zaměstnavatelem.

Z načteného zde navrhuji výzvu ignorovat a počkat až přijde provozovateli něco smyslupnějšího (je to Praha, takže kdoví jestli vůbec) ... Pak zřejmě provozovatel napráší osobu, která měla v té době vozidlo v užívání.

Prosím poraďte někdo, jestli se k tomu stavím správně.

Jenom ještě dopřesním, se zaměstnavatelem/provozovatelem nelze počítat v žádném smyslu a vzhledem k povaze zaměstnaneckého poměru je třeba jej situací co nejméně zatížit, tedy nebude možné popotahovat SPRDEL, bude nutné po oznámení pokračovat standardní metodou správního řízení. Nebude možné se vyhýbat ve smyslu, že není prokázáno kdo tam zaparkoval. Čiže předpokládám, že bude stěžejní aktivní přístup k délce řízení, patřičné argumenty a požadavky ve správním řízení a úspěšné odvolání pokud bude rozhodnuto - tedy spíše tlačit do prekluze ... i když uvidíme co vlastně mají a jak to opičáci zdokumentovali.
« Poslední změna: 27 Listopadu 2014, 13:27:53 od RIK »
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné zastavení - služební vozidlo
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2014, 14:00:11 »

Osobně mám odignorované neoprávněné zastavení a půl roku se nic neděje (žádná další výzva atd.). Ale jednalo se o moje vozidlo, nikoliv o služební.

Za sebe bych tu výzvu ignoroval, ale nutno počítat s tím, že pokud úřad projeví zvýšenou aktivitu, tak firma řidiče udá a nastane klasické SŘ.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné zastavení - služební vozidlo
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2014, 14:04:53 »

Za sebe bych tu výzvu ignoroval, ale nutno počítat s tím, že pokud úřad projeví zvýšenou aktivitu, tak firma řidiče udá a nastane klasické SŘ.

Ano s tím počítám, jiná varianta bohužel není možná. Ale i tak bych rád věřil, že se podaří domnělý přestupek uhrát k prekluzi
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné zastavení - služební vozidlo
« Odpověď #3 kdy: 27 Listopadu 2014, 14:20:50 »

A co klasicky naprášit osobu zemřelou?
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné zastavení - služební vozidlo
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopadu 2014, 14:26:25 »

A co klasicky naprášit osobu zemřelou?

Jak říkám, provozovatel je firma, kamarád je zaměstnanec. Člověk co má ve firmě na starosti služební auta je čurák a není naprosto žádná šance na jakoukoli jeho spolupráci, naopak hrozí, že kamarádovi udělá dusno u jeho šéfa. (Více viz. Zmrdi a Vohnouti)

Na doklad toho jak velký je to idiot, byla tato pokutička se slevou poslána kamarádovi s textem ať ihned zaplatí a prokáže tomu člověku, že zaplatil. (Což samozřejmě nehrozí).
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné zastavení - služební vozidlo
« Odpověď #5 kdy: 27 Listopadu 2014, 17:15:50 »

No dobře, ale to mu furt přeci nebrání někoho napráskat, vždyť ten blb o tom ani nemusí vědět. Normálně bych napsal dopis s osobou zemřelou, podepsal se jako Johny Kovarovič, odpovědný zástupce firmy XY pro styk s úřady, okořenil to razítkem a hotovo.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné zastavení - služební vozidlo
« Odpověď #6 kdy: 27 Listopadu 2014, 18:03:34 »

No dobře, ale to mu furt přeci nebrání někoho napráskat, vždyť ten blb o tom ani nemusí vědět. Normálně bych napsal dopis s osobou zemřelou, podepsal se jako Johny Kovarovič, odpovědný zástupce firmy XY pro styk s úřady, okořenil to razítkem a hotovo.

To mu sice nebrání, ale nelze vyloučit, že bude chtít úřad něco zaslat přímo firmě, což ho může stát místo, když se dozví co dělá bez jejich vědomí.

V tomhle případě, samozřejmě po ignoraci prví výzvy, bude lepší, aby ho napráskali a on pojede klasický přestupek. Práskací dopis může připravit sám a nechat ho jen orazítkovat a podepsat panem kktem. Eventuelně je přesvědčit, aby mu v této věci dali zmocnění firmu zastupovat.

Taky už jsem si v těchto případech, kde se nedá počítat se spoluprácí provozovatele, několikrát zahrával s myšlenkou zaplatit pod svým jménem, zaměstnavateli (provozovateli) ukázat doklad o zaplacení, ten bude spokojený a nechat to být do prekluze.

Úřady si spojí platbu s variabilním symbolem a odškrtnou si vyřešený případ. Po prekluzi bych si požádal o vrácení platby.
Zákon říká "provozovatel uhradí určenou částku", ale v tomhle případě platila nějaká fyzická osoba, která není provozovatel a nemá ani zmocnění jednat za firmu. Myslím, že se patřičným odůvodněním - pohádkou o omylu při placení by měli uhrazenou částku vrátit.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné zastavení - služební vozidlo
« Odpověď #7 kdy: 27 Listopadu 2014, 18:33:34 »

Taky už jsem si v těchto případech, kde se nedá počítat se spoluprácí provozovatele, několikrát zahrával s myšlenkou zaplatit pod svým jménem, zaměstnavateli (provozovateli) ukázat doklad o zaplacení, ten bude spokojený a nechat to být do prekluze.

Úřady si spojí platbu s variabilním symbolem a odškrtnou si vyřešený případ. Po prekluzi bych si požádal o vrácení platby.
Zákon říká "provozovatel uhradí určenou částku", ale v tomhle případě platila nějaká fyzická osoba, která není provozovatel a nemá ani zmocnění jednat za firmu. Myslím, že se patřičným odůvodněním - pohádkou o omylu při placení by měli uhrazenou částku vrátit.
To zní jako docela dobrej plán, někdy začátkem roku jsem skutečně takto zaplatil. Můžeme otestovat.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné zastavení - služební vozidlo
« Odpověď #8 kdy: 27 Listopadu 2014, 23:18:47 »

Taky už jsem si v těchto případech, kde se nedá počítat se spoluprácí provozovatele, několikrát zahrával s myšlenkou zaplatit pod svým jménem, zaměstnavateli (provozovateli) ukázat doklad o zaplacení, ten bude spokojený a nechat to být do prekluze.

Úřady si spojí platbu s variabilním symbolem a odškrtnou si vyřešený případ. Po prekluzi bych si požádal o vrácení platby.
Zákon říká "provozovatel uhradí určenou částku", ale v tomhle případě platila nějaká fyzická osoba, která není provozovatel a nemá ani zmocnění jednat za firmu. Myslím, že se patřičným odůvodněním - pohádkou o omylu při placení by měli uhrazenou částku vrátit.
To zní jako docela dobrej plán, někdy začátkem roku jsem skutečně takto zaplatil. Můžeme otestovat.

Super, těšim se na výsledek :)
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné zastavení - služební vozidlo
« Odpověď #9 kdy: 28 Listopadu 2014, 00:03:22 »

v první řadě by měl zaměstnavatel uvest řidiče toho kamaráda, toho pak znova obešlou ( možná že taky ne ) a přizná že vozidlo v dobu spáchání přestupku řídil a pak už jede klasický správní proti němu ...
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné zastavení - služební vozidlo
« Odpověď #10 kdy: 28 Listopadu 2014, 16:36:11 »

No já bych viděl dvě možnosti jak to v této prekérní situaci řešit
1) jak píše  Sadra17 napsat zmrdovi že takhle to nejde a že si netroufá to takto řešit blabla aby úřadu poslal jeho údaje
2) zaplatit 500 kč  :D teď mě asi sežerete, taky s tím nesouhlasím ale umím si představit že pán je na práci závislí a pak mě jednoznačně nepřijde rozumné dráždit šéfy když je jeho pozice očividně nejistá.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné zastavení - služební vozidlo
« Odpověď #11 kdy: 28 Listopadu 2014, 17:21:00 »

No já bych viděl dvě možnosti jak to v této prekérní situaci řešit
1) jak píše  Sadra17 napsat zmrdovi že takhle to nejde a že si netroufá to takto řešit blabla aby úřadu poslal jeho údaje
2) zaplatit 500 kč  :D teď mě asi sežerete, taky s tím nesouhlasím ale umím si představit že pán je na práci závislí a pak mě jednoznačně nepřijde rozumné dráždit šéfy když je jeho pozice očividně nejistá.

Ano v tom není problém. Zmrd v práci má smůlu, nic mu prokazovat nebude, zastává názor, že žádný přestupek neudělal a hodlá to prokázat ve správním řízení. Čiže až magistrát pošle výzvu provozovali k udání řidiče, tak ho žádá, ať udá jeho jméno

Zaplatit pokutičku se slevou nepřipadá v úvahu. Ten pán není jeho šéf, jenom mu může zkoušet dělat peklo u jeho šéfa, což je řešitelné. Jenom prostě nelze počítat s tím, že by Zmrd jakkoli pomohl ani nelze nechat řízení spadnout na SPRDEL.
« Poslední změna: 28 Listopadu 2014, 17:24:08 od RIK »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné zastavení - služební vozidlo
« Odpověď #12 kdy: 28 Listopadu 2014, 18:55:25 »

Jenom prostě nelze počítat s tím, že by Zmrd jakkoli pomohl ani nelze nechat řízení spadnout na SPRDEL.

Jenomže to reálně hrozí, protože on se bude snažit vyvinit ze spáchání přestupku a úřad se nebude snažit ho prokázat.
Buď si najdou důvod věc odložit nebo v případě zahájení řízení proti němu, v klidu řízení zastaví např. s odůvodněním, že mu nebyl přestupek prkázán (nikoliv se nestal) a vrátí se k provozovateli.
Oni nemají důvod lopotit se s dokazováním potížistovi, mnohem jednoduší je pro zahájit sprdel.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné zastavení - služební vozidlo
« Odpověď #13 kdy: 28 Listopadu 2014, 19:10:39 »

Jenomže to reálně hrozí, protože on se bude snažit vyvinit ze spáchání přestupku a úřad se nebude snažit ho prokázat.
Buď si najdou důvod věc odložit nebo v případě zahájení řízení proti němu, v klidu řízení zastaví např. s odůvodněním, že mu nebyl přestupek prkázán (nikoliv se nestal) a vrátí se k provozovateli.
Oni nemají důvod lopotit se s dokazováním potížistovi, mnohem jednoduší je pro zahájit sprdel.

Ano takové riziko existuje. Ale uvidíme, je možné, že po výzvě na pokutičku se slevou už nic nepřijde. V opačném případě bych šel cestou na zdržovanou a nechat je klidně rozhodnout a pak se odvolat v rámci správního řízení. Pokud není pochyb o tom, kdo domnělý přestupek spáchal, pak není důvod zahajovat SPRDEL. V rámci řízení s potížistou bude třeba prokázat, že se buď přestupek nestal tudíž není možné aplikovat SPRDEL, případně uzdržovat do prekluze ...
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné zastavení - služební vozidlo
« Odpověď #14 kdy: 02 Října 2015, 13:01:54 »

Od te doby se nic nestalo, takze bud se na to vykaslal urad, nebo uhradil provozovatel. Myslim, ze to tema muzeme archivovat.
IP zaznamenána