30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013  (Přečteno 10145 krát)

Kometak27

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
[?] Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013
« kdy: 14 Července 2015, 18:35:24 »

Zdravím,

dne 17.9.2013 jsem dostal pokutu za parkování (stání před přechodem). Na výzvy jsem nereagoval a jakmile mi přišla od magistrátu složenka, tak jsem jako řidiče uvedl maminku. Jakmile maminka obdržela výzku k podání vysvětlení (měla se osobně dostavit na magistrát), napsali jsme na magistrát dopis, že se nemůže dostavit kvůli pracovnímu vytížení a jediné co k tomu může dodat je, že auto občasně využívá pro osobní účely, ale že si s odstupem času nemůže vzpomenout jestli v době přestupku vozidlo řídila.

Od té doby pokoj až do dnešního dne kdy přišel příkaz na 1500 Kč + 1000 Kč. Všechny zmíněné postupy jsem prováděl na rady známého, moc se v této věci neorientuji. Chtěl bych se tedy Vás zkušených zeptat jak dále postupovat, abych se vyhnul platbě. Nevím jestli je to důležité, ale mám živnostenský list, nicméně auto není pro živnost využíváno.

Zde je ofocený příkaz.

http://leteckaposta.cz/406072848

Děkuji za jakékoliv rady  ;)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013
« Odpověď #1 kdy: 14 Července 2015, 21:28:20 »

V prvé řadě podat do 8 dnů odpor proti příkazu!
IP zaznamenána

Kometak27

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013
« Odpověď #2 kdy: 14 Července 2015, 23:13:31 »

Prošel jsem pár příspěvků a pochopil jsem, že většina lidí podávala odpor hlavně z důvodu, aby se řízení natáhlo a tím se promlčelo...myslel jsem, že je to promlčené do roka. V záři to budou dva roky od spáchání přestupku, jak dlouho bych to tedy měl ještě natahovat?

A co můžu očekávat po zaslání odporu?

Díky
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013
« Odpověď #3 kdy: 15 Července 2015, 00:30:52 »

Ten odpor podáváte především proto, aby pokuta nevstoupila v platnost a Vy mohl namítnout tu prekluzi, ať už přímo v odporu, nebo dodatečně písemně nebo na ústním jednání. Pak by měli svěsit ocasy a ukončit.
Jsou to svině, teď se mi známý svěřil, že byl právě odevzdat řidičák, protože mu přičetli body za přestupek před 3 roky, teprve když bylo nyní zamítnuto odvolání. Každý má jen tolik práv, kolik má moci. (Spinoza) . A tím se i míní moci se ubránit.
IP zaznamenána

Kometak27

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013
« Odpověď #4 kdy: 15 Července 2015, 12:53:54 »

Tady na foru jsem našel šablonu odporu, kterou tedy vyplním a zašlu na magistrát. Co přesně bych měl do této šablony napsat ohledně té prekluze? Ocením když napíšete přesné znění  ;)

Ještě jednou děkuji za pomoc
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013
« Odpověď #5 kdy: 15 Července 2015, 13:36:45 »

Posli blanketny odpor a mas minimalne par tyzdnov k dobru spravne napisat dovody.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Kometak27

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013
« Odpověď #6 kdy: 15 Července 2015, 13:50:01 »

Pod slovem blanketní mám chápat odpor bez údání důvodu? Jinak já nepotřebuji získávat týdny k dobru, jak jsem psal, od přestupku uběhly téměř dva roky. A co jsou podle Vás správné důvody?

Další co mě zajímá, tak jaká je pravděpodobnost, že to po podání odporu budou nadále semnou řešit. Nebudu mít čas navštěvovat osobně magistrát apod. a také nechci aby to dospělu k tomu, že bych ve finále platil více než aktuálních 2500 Kč.

Děkuji

 
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013
« Odpověď #7 kdy: 15 Července 2015, 13:54:38 »

Pokud vím, u odporu není potřeba uvádět důvod.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013
« Odpověď #8 kdy: 15 Července 2015, 14:08:11 »

LOL, ten příkaz nemá vůbec žádné odůvodnění, jen je tam Hanička opsala pár ustanovení ze zákona.  ;D

Zatím jenom podat odpor proti příkazu ze dne 10. 7. 2015 pod čj. xxxxxx. Nic víc neuvádět.

Edit: osobně nikam nebudete muset, vše se dá vyřídit poštou. Víc než 2500 Kč reálně nehrozí, ani kdyby se Hanča pokusila sesmolit rozhodnutí.
« Poslední změna: 15 Července 2015, 14:12:01 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013
« Odpověď #9 kdy: 15 Července 2015, 14:26:47 »

Napiště a zašlete doporučeně nebo podejte na podatelně :

Odpor proti příkazu ze dne ..... č.j. ......

Podávám odpor proti uvedenému příkazu k úhradě.

na Vašem zvážení je zda ještě připojíte větu (může to zkrátit řízení, ale zase se nic nepřiučíte) :
Odpor podávám z důvodu promlčení uvedeného přestupku. 
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013
« Odpověď #10 kdy: 15 Července 2015, 14:51:46 »

Smutne je, ze prosvihnutim lhuty by i tenhle v podstate nelegalni prikaz nabyl pravni moci a clovek by skutecne musel zaplatit.
IP zaznamenána

Kometak27

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013
« Odpověď #11 kdy: 15 Července 2015, 17:44:31 »

Odešlu tedy odpor bez udání důvodů. Pokuď bude magistrát reagovat a pošle mi něco zpět, budu se zde opět informovat co dál.

Zatím všem moc děkuji za ochotu.
IP zaznamenána

Kometak27

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013
« Odpověď #12 kdy: 25 Září 2015, 13:46:14 »

Zdravím,

tak jsem po dvou měsích od magistrátu obdržel výzvu k seznámení a vyjádření se k podkladům rozhodnutí. Již teď, že uvedené datum mi nevyhovuje a vlastně ani žádný jiný pracovní den nepříchází v úvahu, takže vše s němi budu nadále řešit poštou.

Takže co ted? Měl bych ji napsat mé vyjádření a tam namítnout prekluzi? A jakou by takové vyjádření mělo mít formu a podobu?

Přikládám ještě odkaz na příkaz a výzvu k seznámení

Příkaz: http://leteckaposta.cz/903984275
Výzva: http://leteckaposta.cz/350241188

Díky  ;)
« Poslední změna: 25 Září 2015, 13:49:44 od Kometak27 »
IP zaznamenána

root

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013
« Odpověď #13 kdy: 25 Září 2015, 14:07:18 »

Nic nenamitejte, odeprete vypoved proti sobe, nechte je vydat rozhodnuti a preklusi jim omlatte o hlavu az v odvolani, hlavne at to buzeraparat jeste stoji nejakou praci a penize. A jestli mate velky smysl pro humor, tak si dnes nebo v utery zridte datovou schranku, at ma pani take nejakou radost ze zivota.
IP zaznamenána

Kometak27

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Přišel příkaz - pokuta za parkování z 17.9.2013
« Odpověď #14 kdy: 28 Září 2015, 19:32:22 »

Děkuji za odpověď.

Jen bych chtěl připomenout, že ten příkaz na úhradu pokuty byl udělen kvůli tomu, že jsem se podle nich dopustil správního deliktu. A popravdě bych to chtěl mít už vše za sebou a vyřízené, proto si datovou schránku zřizovat nejspíš nebudu  ;) :D.

Takže jak v tuto chvíli co nejdříve ukončit tenhle nesmysl.

Děkuji
IP zaznamenána