30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování v modré zóně  (Přečteno 7927 krát)

xixao

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Parkování v modré zóně
« kdy: 09 Června 2015, 21:21:20 »

Měl bych dotaz do tohoto fóra.
Zaparkoval jsem v modré zóně v jedné příměstské části, samozřejmě bez residenční karty opravňující v dané periférii k parkování v modré. Kdyby se jednalo o Prahu 1 nebo 2, tak bych to i akceptoval, ale fakt že nějaká tovární periferie Prahy má modrou zónu, tak to vynaložim veškeré úsilí k tomu abych měšťáckýmu ksindlu nic nezaplatil. Návíc ve zmíněné ulici kde byla modrá po obou stranách parkovalo všehovšudy 5-7 aut... vážně enormě využito...
V každém případě po dvou hodinách parkování se objevil za stěračem obvyklý lístek od městského ksindlu, který se víc stará o parkování než o dealery a vágusy na Václavaku s poznámkou, že fotodokumentace byla pořízena. Můj dotaz je následovný:

Vůz je firemní, ale vlastníkem je moje blízká osoba (opravdu). Chci to udělat takto, kdyz me ty defky zkrátili na právech dle Listiny zák. práv a svobod, jakmile přijde Výzva k úhradě určené částky, tak vlastník vozidla na to nebude reagovat (ale na to moc nemá koule) a/nebo pokud by to přilezlo přes datovou schránku, označí řidiče mně ve lhůtě pro uhrazení částky. Do SPRDELe to poslat úřad nemůže protože vlastník vozidla označí jakožto řidiče prokazatelně mně. V okamžiku kdy mně orgán vyzve k podání vysvětlení ze spáchání přestupku, tak se nebudu vyhýbat podání vysvětlení, ale uvedu, že krátce před tím než byl vůz zaparkován v modré zoně vznikla na vozidlě drobná škoda a jal jsem se to řešit s vlastníkem vozidla, čímž jsem musel opustit vozidlo a ponechat jej zaparkované v modré. Díky tomu, že vznikla na vozidle škoda, nemůže orgán trvat na spáchání přestupku a bude to muset zastavit a ukončit. Chápu to takto správně nebo máte lepší doporučení? :-)
Díky za rady předem.

IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně
« Odpověď #1 kdy: 09 Června 2015, 21:42:35 »

Je to :

"porušení pravidel nemá za následek dopravní nehodu."


Takze sprdel takto projednat mohou.

Lepsi je helmut, japonec či romales. ;)
IP zaznamenána

xixao

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně
« Odpověď #2 kdy: 10 Června 2015, 01:05:24 »

Je to :

"porušení pravidel nemá za následek dopravní nehodu."


Takze sprdel takto projednat mohou.

Lepsi je helmut, japonec či romales. ;)


Díky mnohokrát za radu, hodlám těm dobytkům měštáckejm, když mají čas na kokotiny, poslat mrtvýho Helmuta.  ;D
Snad něco nekiksne, když tak se podělím a průběh taškařice.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně
« Odpověď #3 kdy: 10 Června 2015, 08:52:45 »

V Praze bych byl úplně v klidu, na výzvu bych nereagoval (pokud tam teda není někde dopsáno, že je to bráno už jako šetření přestupku nebo podobný canc, čímž se z toho snaží udělat turbo model) a pak dle situce i klidně napráskat sebe, pokud by to bylo dostatečně blízko prekluze nebo řešit Helmutem. Mě napřílkad napráskala firma někdy v lednu, že jsem řídil firemní auto a dosud nic nedošlo a to tam už mám tři život ohrožující přestupky.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně
« Odpověď #4 kdy: 10 Června 2015, 09:30:25 »

jak je to ale teď s tou prekluzí - nevztahuje se na tyhle případy (parkování, automat. radary apod.) ta prodloužená prekluze? to by pak to napráskání sebe nemuselo fungovat
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně
« Odpověď #5 kdy: 10 Června 2015, 10:46:49 »

jak je to ale teď s tou prekluzí - nevztahuje se na tyhle případy (parkování, automat. radary apod.) ta prodloužená prekluze? to by pak to napráskání sebe nemuselo fungovat

Kdyz napraskate sam sebe tak je to porad prestupek = prekluze 1 rok.
Zahajeny SPRDEL = tak platí promlčecí lhůta podle § 125e odst. (3), tedy 4 roky, případně 2 roky, pokud orgán řízení vůbec nezahájil.
IP zaznamenána

xixao

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně
« Odpověď #6 kdy: 28 Září 2015, 21:48:48 »

V Praze bych byl úplně v klidu, na výzvu bych nereagoval (pokud tam teda není někde dopsáno, že je to bráno už jako šetření přestupku nebo podobný canc, čímž se z toho snaží udělat turbo model) a pak dle situce i klidně napráskat sebe, pokud by to bylo dostatečně blízko prekluze nebo řešit Helmutem. Mě napřílkad napráskala firma někdy v lednu, že jsem řídil firemní auto a dosud nic nedošlo a to tam už mám tři život ohrožující přestupky.

Zatím jsou v této věci neaktivní. Tak uvidíme.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně
« Odpověď #7 kdy: 28 Září 2015, 23:42:53 »

Vůz je firemní, ale vlastníkem je moje blízká osoba ..............nebo pokud by to přilezlo přes datovou schránku..............
Pokud s.r.o., tak vše jde do DS, pokud FO s DS, tak by mělo také. Někdy je rozlišováno mezi FO a FO s IČ.
IP zaznamenána