30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování na zákazu stání  (Přečteno 16142 krát)

CoolLamer

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] Parkování na zákazu stání
« kdy: 12 Května 2015, 13:15:31 »

Zdravím všechny,

nedávno jsem v Praze našel za oknem auta pokutu za stání na zákazu stání, cedule je za rohem a já jsem do konce jednosmerky zacouval, klasické parkovací místo kde nikomu nepřekážím.
(Stál jsem Zde předkem na přerusované čáře a zbytkem v té jednosměrce, foto jsem prilozil).

Podle rad zde na fóru jsem lísteček za stěračem ignoroval a čekal na výzvu.
Nyní provozovateli vozidla dorazila Výzva provozovateli k uhrazení určené částky.

Nyní se chci zeptat jak dále postupovat, jsem v tomhle nový a chci jsi vyzkoušet jak to funguje.
Pokuta je jen na 300Kč, provozovatel vozidla má ale strach. Proto předpokládám že bude nejlepší aby mě naprášil a dál to s nimi budu řešit přímo já?

Jak by jste postupovali ?

Předem díky za rady.
« Poslední změna: 12 Května 2015, 15:00:06 od CoolLamer »
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu stání
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2015, 14:43:10 »

Vyzva k uhrade urcene castky se v Praze zahazuje. Pokud ma ovsem provozovatel strach, doporucuji zaplatit 300Kc. Pokud to budete resit primo vy jakozto napraskany a nedopadne to, tezko dostanete nizsi pokutu a nasledne muze dostat provozovatel dostat jeste pokutu za SPRDEL + 1000Kc nahradu rizeni.
Takze vase volba zrejme bude zaviset na tom, jak moc se provozovatel boji.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu stání
« Odpověď #2 kdy: 12 Května 2015, 23:57:17 »

Jestli naprášit, tak až 60tý den od doby, kdy se správní orgán dozvěděl o přestupku, dřív to nemá cenu.
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu stání
« Odpověď #3 kdy: 13 Května 2015, 13:16:05 »

Ahoj,

mozna nesmysl. Ale neslo by rict, ze osoba blizka (jakkoli proflaknute to oznaceni je) do jednosmerky zacouvala a tudiz nemohla videt znacku. Je to prestupek, ale nereknu vam kdo ridil. SPRDEL na to neusiji a mohl by to byt konec.

Ci ne?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu stání
« Odpověď #4 kdy: 13 Května 2015, 13:30:40 »

Ahoj,

mozna nesmysl. Ale neslo by rict, ze osoba blizka (jakkoli proflaknute to oznaceni je) do jednosmerky zacouvala a tudiz nemohla videt znacku. Je to prestupek, ale nereknu vam kdo ridil. SPRDEL na to neusiji a mohl by to byt konec.

Ci ne?

Podel mě to nepomůže, potom budou řešit dva přestupky, couvání odloží a stání pošlou do SprDele.
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu stání
« Odpověď #5 kdy: 15 Května 2015, 13:33:43 »


Podel mě to nepomůže, potom budou řešit dva přestupky, couvání odloží a stání pošlou do SprDele.

O to prave jde, vjezd odlozit a SPRDEL by nemela projit, protoze pri vjezdu z opacne strany ridic znacku nemohl videt.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu stání
« Odpověď #6 kdy: 15 Května 2015, 22:00:00 »

Zajímavá myšlenka. Ale myslím si, že jedním protiprávním jednáním se nejde vyvinit z druhého protiprávního jednání, notabene s objektivní odpovědností.
Něco na způsob - řídilo dítě (s odkazem na Ústavu neřeknu čí) a ten spratek si klidně zaparkuje kde chce. Tak co já s tím.   
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu stání
« Odpověď #7 kdy: 18 Května 2015, 14:14:38 »

Zajímavá myšlenka. Ale myslím si, že jedním protiprávním jednáním se nejde vyvinit z druhého protiprávního jednání, notabene s objektivní odpovědností.
Něco na způsob - řídilo dítě (s odkazem na Ústavu neřeknu čí) a ten spratek si klidně zaparkuje kde chce. Tak co já s tím.

Diky za nazor (vazim si ho o to vic, co jste nas pobavil na besede v Beroune:-)). Nicmene porad mi prijde, ze vjezdem ze druhe strany, kde znacka neni prvni prestupek neexistuje. Preci, kdyz by tam ta znacka nebyla vubec, neni stani zadny prestupek. Tohle je to same. Stejne tak se resila myslim zona, ze kdyz clovek nastoupi uvnitr (autem tam prijel nekdo jiny), nemuze byt popotahovan za to, ze nevi, ze tam je zona omezene rychlosti.

Takze, kdyz reknu, ze jsem s nekym prijel, on porusil predpisy, vjel do jednosmerky z opacneho smeru za zastavil tam, mel by byt jen jeden prestupek - vjezd do jednosmerky z druhe strany, neb pri parkovani zadnou ceduli o stani nemohli videt.

Neprudim, jen me osobne to dava smysl, tak bych rad nejakou konkretni namitku proc to nejde;-)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu stání
« Odpověď #8 kdy: 18 Května 2015, 14:45:59 »

Trocha toho pesimismu (či snad realismu ?) :
zlovolný úředník - jednou tady máme hentu objektivnú zodpovědnost, tak nás vůbec nezajímá, jak a kde se tam to auto vzalo, kdo ho tam dovalil, sestavil z donesených dílů nebo se vynořilo z hyperprostoru nebo ho tam odložil odtahovák, my řešíme, že tam stálo a že máme koho skásnout.
To by jste taky pane mohl tvrdit, že před značkou zákaz stání stál volajaký čahúň a myslíte si, že bychom Vám to uznali ?
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu stání
« Odpověď #9 kdy: 20 Května 2015, 11:23:21 »

Tak to ano. Z tohoto pohledu se takova strategie neda uplatnit. Ale kdyby clovek nasel poctiveho urednika, ktery rozumi predpisum (jasne, chapu, je to jako najit cerstve dinosauri vejce), pak by to davalo smysl. No nic. Zase trocha optimismu v prdeli. ;)

Toz alespon pekny den :)
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu stání
« Odpověď #10 kdy: 22 Května 2015, 10:58:58 »

Tak to ano. Z tohoto pohledu se takova strategie neda uplatnit. Ale kdyby clovek nasel poctiveho urednika, ktery rozumi predpisum (jasne, chapu, je to jako najit cerstve dinosauri vejce), pak by to davalo smysl. No nic. Zase trocha optimismu v prdeli. ;)

Toz alespon pekny den :)

Martine, kdyby existovali poctivi urednici, kteri rozumi predpisum, toto forum by bidne zhynulo na ubyte.
IP zaznamenána

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu stání
« Odpověď #11 kdy: 14 Června 2015, 22:59:51 »

To je krásné místo na hádání s úřady :D.
Docela zajímavým způsobem je tam povoleno parkování v křižovatce.
Pokud auto opravdu stálo alespoň předkem v parkovacím pruhu (přerušovaná čára), točil bych to na nejasném značení, nejednoznačnosti začátku tohoto pruhu, nečistotou na vozovce apod.
Záměrem značení jednoznačně bylo povolit stání v křižovatce (proto ten parkovací pruh), ale čistě formálně tam není svislá značka, která jediná ukončuje značku zákaz stání. Rozporoval bych výklad zákona/vyhlášky a místní úpravu a chybějící jednoznačné ohraničení plochy parkovacího pruhu.

K té lhůtě 60 dnů od okamžiku, kdy se orgán o přestupku dozvěděl - to už jsem jednou také napadal. Vtipné na tom je, že ve výzvě se nedočtete kdy se orgán o přestupku dozvěděl. Dostal jsem např. výzvu o výpalné cca 4 měsíce po údajném spáchání přestupku a k tomu poučení o 60 dnech (takže by se dalo předpokládat, že tato lhůta už uplynula), ale kdy se o tom dozvěděli, to už vám neřeknou.
IP zaznamenána

Cheriko

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu stání
« Odpověď #12 kdy: 15 Června 2015, 14:23:02 »

Nejsem si jistý zda o tuto informaci nemáte právo zažádat, každopádně by mělo platit, že městští a státní monocajti mají povinnost oznámit přestupek do 5-ti dnů příslušnému úřadu. Avšak nevím co se stane, pokud tak neučiní. Poprosím někoho o odborný výklad.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu stání
« Odpověď #13 kdy: 15 Června 2015, 17:15:39 »

Co já vím, tak ta lhůta je jenom administrační a nelze na jejím promeškání nic stavět.
IP zaznamenána

Cheriko

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu stání
« Odpověď #14 kdy: 15 Června 2015, 17:43:20 »

Ani v případě, že místo 5-ti dnů je to např 20?

Každopádně, pokud bych potřeboval vědět, kdy se úřad o dané věci dozvěděl, zavolal bych si na příslušné oddělení monocajtů, kde byl přestupek spáchán a přímo bych se jich na to zeptal. V Praze jsem řešil parkování a bez jakýchkoliv dalších dotazů mi na to (kdy předaly věc magistrátu) monacjtka po telefonu odpověděla.
IP zaznamenána