30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání na silniční vegetaci  (Přečteno 17616 krát)

Olda

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci
« Odpověď #15 kdy: 12 Dubna 2015, 09:11:05 »

Jak to zaonačit vám poradí zkušenější kolegové. Já jen rozlišuji dva jevy: "Zastavení" je uvedení vozidla do klidu z vůle řidiče. "Zastavení vozidla" je uvedení vozidla do klidu nezávislé na vůli řidiče (např. porucha, chcípne motor). Tak je to definováno v silničním zákonu.

Jelikož ve výzvě je řeč o "zastavení vozidla", snad by to šlo využít. Jestli je to reálné či předem prohrané vám poradí zkušenější.
IP zaznamenána

Olda

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci
« Odpověď #16 kdy: 12 Dubna 2015, 09:34:17 »

Jak bych postupoval:

1) Ignorace obou výzev
2) Pokud by to pokračovalo, tak se bránit tím, že nejde o vegetaci ani formálně (výpis z katastru) ani fakticky (udusaná hlína).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci
« Odpověď #17 kdy: 12 Dubna 2015, 11:57:36 »

To jsou ještě předčasné debaty.

Teď jsou dvě možnosti které dávají smysl.. zaplatit nebo ignorovat.
Já říkám ignorovat.
IP zaznamenána

Tomsk

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci
« Odpověď #18 kdy: 21 Dubna 2015, 11:43:41 »

Bohužel jsem majitelem podobnéhé výzvy za parkování. Pokud si pozorně přečtete skutkovou podstatu píše se, že došlo k zastavení a ne k zastavení vozidla.  Dle zákona o silničním provozu jsou to dva různé pojmy (zastavení a zastavit vozidlo) § 2 Vymezení základních pojmů o) a p). No a spíš bych se ptal proč nebyl zjištěn řidič, když došlo k neoprávněnému zastavení, že? otázkou je ale kdy... Protože v tuto chvíli nemáte šanci na obranu a musíte si zvolit, jak postupovat dále.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci
« Odpověď #19 kdy: 21 Dubna 2015, 15:44:17 »

Na druhou stranu co je ve výzvě je irelevantní, já můžu tvrdit, že došlo k zastavení vozidla, prostě se mi rozsvítila červená kontrolka, auto zhaslo a konec, šel jsem tedy do nedalekého automatu zavolat do servisu...
IP zaznamenána

VeronikaK

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci
« Odpověď #20 kdy: 27 Dubna 2015, 22:52:46 »

Bohužel jsem majitelem podobnéhé výzvy za parkování. Pokud si pozorně přečtete skutkovou podstatu píše se, že došlo k zastavení a ne k zastavení vozidla.  Dle zákona o silničním provozu jsou to dva různé pojmy (zastavení a zastavit vozidlo) § 2 Vymezení základních pojmů o) a p). No a spíš bych se ptal proč nebyl zjištěn řidič, když došlo k neoprávněnému zastavení, že? otázkou je ale kdy... Protože v tuto chvíli nemáte šanci na obranu a musíte si zvolit, jak postupovat dále.

ve výzvě mám uvedeno, že neoprávněně došlo k zastavení motorového vozidla. Proto předpokládám, že je to stejný pojem jako zastavení vozidla. Zatím sem výzvy ignorovala, tak uvidíme
IP zaznamenána