30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Vyzva - udani ridice  (Přečteno 30811 krát)

sniper

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #45 kdy: 28 Dubna 2015, 12:25:15 »

Workaround nefunguje. >:(
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #46 kdy: 28 Dubna 2015, 18:11:35 »

Takže opět stížnost a znova žádost o informace rozšířená o informaci, že

"žadatel(ka) nepatří mezi osoby vyjmenované v § 38 (1) a (2) Správního řádu a žádá a poskytnutí kopie spisu v maximálním možném rozsahu dle InfZ, tedy bude-li spis obsahovat osobní údaje, je nutné je v poskytnuté kopii znečitelnit (anonymizovat). Toto však není důvod neposkytnout zbylou část v původním znění (neobsahuje-li např. obchodní tajemství či utajované informace)."

Více na http://www.mvcr.cz/clanek/poskytnuti-informaci-ziskani-metodickych-materialu.aspx (Green 01, str. 14).

A ještě bych přidal opět stížnost nadřízenému orgánu a podnět na MVČR (i když v tomto nemá MVČR žádnou pravomoc).

Taky mě napadlo podat žádosti o informaci "jakým způsobem formulovat žádost o kopii spisu, tak aby byla vyřízena podle InfZ."
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #47 kdy: 30 Dubna 2015, 22:14:51 »

.......Taky mě napadlo podat žádosti o informaci "jakým způsobem formulovat žádost o kopii spisu, tak aby byla vyřízena podle InfZ."
To je pěkný nápad, ale obávám se, že informací je míněno něco co už úřad ve svých evidencích má a nikoli co by musel vymýšlet. Ale možná by se to dalo adresovat Metodickému oddělení MV.
IP zaznamenána

sniper

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #48 kdy: 26 Května 2015, 13:00:43 »

Správně.. žádost o spis a odpor.

Žádost o spis hned (je tu vzor) a odpor na konci lhůty (taky je tu vzor, ale stačí napsat že podáváte odpor a proti čemu).
Lhůta je v kalendářních dnech a první den je následující den po doručení dopisu.
Když poslední den je víkend nebo státní svátek tak se počítá i podání následující pracovní den.
Když posíláte poštou tak se počítá den podání na poštu (ne doručení na úřad).

Když by třebas dopis byl doručený dneska 27. února tak 1. den lhůty je zítra a 8. den lhůty příští sobotu. A když je poslední den sobota tak je platný i dopis podaný na poštu v pondělí.
Pro dopis doručený včera bude 8. den lhůty příští pátek.

Prislo mi to do schranky 24.2., poslal jsem jim odpor 4.3. a dnes mi prisla odpoved, ze jsem to mel podat nejpozdeji 3.3. a ze puvodni prikaz je tedy porad platny... Tak kua, kde je pravda a co ted s tim??
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #49 kdy: 26 Května 2015, 14:00:16 »

Pro doručení 24.2. je 4.3. správně. Ale mohla fikce doručení nastat už den předtím.
IP zaznamenána

sniper

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #50 kdy: 26 Května 2015, 14:06:04 »

Pro doručení 24.2. je 4.3. správně. Ale mohla fikce doručení nastat už den předtím.

To, ze mi to 24.2. hodi do schranky znamena, ze mi to bylo uz 23.2. prokazatelne doruceno? To se mi nejak nezda.

Rekneme tedy, ze jsem to poslal pozde, co ted? Muzu to jenom zaplatit a veskera moje snaha mne vysla na 2000 + asi 6x postovne navic oproti puvodnimu vypalnemu? To mi ten boj se silnicnim (parkovacim) fasismem moc nevoni... :(
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #51 kdy: 26 Května 2015, 14:17:24 »

Nezáleží kdy to hodí do schránky, ale kdy proběhl první pokus o doručení.
Fikce doručení nastane 10. den od prvního pokusu doručení.

Musel byste dokazovat že jste se prokazatelně nemohl s dopisem seznámit dříve (pobyt v zahraničí a podobně).

Ale jestli někde neudělali chybu a nejde zpochybnit fikce doručení tak s tím už moc dělat nejde. Ale tak chybami se člověk učí.. v příští bitvě může jít o víc než jen 2000..
IP zaznamenána

sniper

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #52 kdy: 26 Května 2015, 15:37:33 »

Tj, ale kdy tedy ten prikaz nabira pravni moci? Vzhledem k tomu pozdnimu odporu to zacalo platit toho 4.3. a mel jsem to zaplatit do 4.4.? To mi jeste za par let prijde od zmrdu upominka na pul milionu, ze jsem to zaplatil pozde?
IP zaznamenána

bierbitzch

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #53 kdy: 26 Května 2015, 15:56:32 »

Prislo mi to do schranky 24.2., poslal jsem jim odpor 4.3. a dnes mi prisla odpoved, ze jsem to mel podat nejpozdeji 3.3. a ze puvodni prikaz je tedy porad platny... Tak kua, kde je pravda a co ted s tim??

bacha na oznamenia od posty - stalo sa mi, ze posta na oznameni napise posledny mozny datum vyzdvihnutia 15 dni od pokusu dorucenia (aj ked SpR hovori o 10 dnoch). Tiez som cakal az do toho datumu a potom bol nemilo prekvapeny z premeskanej lehoty
IP zaznamenána