30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Vyzva - udani ridice  (Přečteno 30812 krát)

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #15 kdy: 12 Března 2015, 14:30:12 »

můžeš jim napsat něco jako:

vážená službo veřejnosti,

děkuji za váš milý dopis, ale vzhledem k tomu, že to není informace o kterou jsem žádal ani rozhodnutí o odmítnutí včetně zdůvodnění, proti kterému by se bylo lze odvolat, podávám dle příslušného paragrafu stížnost... + judikáty atd.

s pozdravem, váš nedobrovolný živitel
IP zaznamenána

sniper

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #16 kdy: 12 Března 2015, 14:34:50 »

zase "sdělení" ach jo, ty hovada se to nenaučí. obratem podat stížnost

tu stiznost muzu podat hned nebo radeji pockat az ubehne tech 15 dni od doruceni me puvodni zadosti?
IP zaznamenána

sniper

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #17 kdy: 12 Března 2015, 14:41:00 »

Pak tam jeste je toto:

Žádostí ze dne 01.01.2014 (povinnému subjektu doručeno 03.01.2014) jsem v souladu s ust. § 14 InfZ žádal o pořízení kompletní kopie spisu vedeného povinným subjektem pod sp. zn. XY. Žádost je obsažena ve spisovém materiálu.
2) Povinný subjekt mi měl požadovanou informaci poskytnout v zákonné lhůtě 15 dnů, tj. nejpozději do 16.01.2014 včetně.

Znamena to, ze mi to museji poslat do 15 dnu ode dne, kdy jsem to ja odevzdal na poste? Nebo je v tom chyba a melo tam byt az 18.01.2015?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #18 kdy: 12 Března 2015, 14:48:35 »

15 od doručení, ale to je bezpředmětné, bo ti poslali zamítavé stanovisko. stížnost poslat obratem, jak jsem už psal výše
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #19 kdy: 12 Března 2015, 14:52:09 »

Nesledoval jsem toto vlákno, takže přesně nevím, o co se jedná, ale:

15 dnů se počítá ode dne, kdy to jim bylo doručeno, ne kdy to žadatel poslal.

Pokud jim bylo doručeno 3.1., měli čas 15 dní, ale jelikož to byla neděle 18.1., pokud poslední den lhůty připadne na víkend nebo státní svátek, počítá se první následující pracovní den, takže poslední den, kdy měli info poskytnout, bylo pondělí 19.1. V úterý 20.1. tedy bylo možné podat stížnost (pokud nebylo vydáno rozhodnutí o neposkytnutí info - v takovém případě lze podat odvolání hned, není potřeba na cokoliv čekat).
IP zaznamenána

sniper

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #20 kdy: 12 Března 2015, 14:58:17 »

Nesledoval jsem toto vlákno, takže přesně nevím, o co se jedná, ale:

15 dnů se počítá ode dne, kdy to jim bylo doručeno, ne kdy to žadatel poslal.

Pokud jim bylo doručeno 3.1., měli čas 15 dní, ale jelikož to byla neděle 18.1., pokud poslední den lhůty připadne na víkend nebo státní svátek, počítá se první následující pracovní den, takže poslední den, kdy měli info poskytnout, bylo pondělí 19.1. V úterý 20.1. tedy bylo možné podat stížnost (pokud nebylo vydáno rozhodnutí o neposkytnutí info - v takovém případě lze podat odvolání hned, není potřeba na cokoliv čekat).

Děkuji. Ta data jsou ze vzorové stížnosti. ;)

Poslali mi sdělení, že mi nic nepošlou, že na to nemám nárok, bla bla bla. Pošlu stížnost hned, z jejich strany je to evidentně uzavřeno.
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #21 kdy: 12 Března 2015, 19:46:11 »

Tahle arogance moci mě už fakt vytáčí, i když mě poslali kopii spisu do datovky bez problému ve lhůtě. Co takhle vytvořit nějakou interni databázi kam bychom zadávali jak se jednotlive úřady staví k poskytování spisu podle InfZ? Pak by to šlo využít proč nevyřizují žádosti stejně.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #22 kdy: 12 Března 2015, 21:05:08 »

Úřad aplikoval následující část rozsudku NSS, na který se v textu odkazuje:

Význam nemá ani to, že podání bylo nazváno jako žádost o informaci podle zákona o svobodném přístupu k informacím; podání se totiž v souladu s § 37 odst. 1 správního řádu posuzuje podle svého skutečného obsahu a bez ohledu na to, jak je označeno. PČR, Správa hlavního města Prahy, která měla požadovaný spis k dispozici, tak měla pouze povinnost vyzvat žalobce k součinnosti a dohodnout sním způsob a další podrobnosti nahlížení do spisu. Vzhledem k výše řečenému tak neexistuje žádné fiktivní rozhodnutí vydané tímto orgánem (§ 15 odst. 4 zákona o svobodném přístupu k informacím) ani fiktivní rozhodnutí.

Jednoduše řečeno, nevydali rozhodnutí, protože žádost není žádostí informace. Je to zajímavý názor jednoho senátu NSS, který asi bude v budoucnu revidován, na výsledek stížnosti k odvolacímu úřadu je ale klidně možné si vsadit už teď.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #23 kdy: 12 Března 2015, 22:27:15 »

mohu poskytnout novou zkušenost - magistrát města Liberce poskytuje naprosto bez problémů. dokonce i papírovou formou i s cd kde je případné video od PČR. A tuším, že za to nich nechtěli, poskytli zdarma.
anonymizuji rozhodnutí o poskytnutí a vystavím.

a včera jsem byl na "jednání" v jiné cause :-) a rovnou jsem tam paní vysekl poklonu, že jako úřad nedělají herečku, jako jiné - třeba Teplice, nebo Kupčík v Brně  8)

P.S. součástí jednání byl i výslech měšťáků, mám to nahrané, dva byli celkem průměrní až na dotaz jedné strážnice, proč jako ona tam je, vo co úřadu jde, když já jsem obviněný, tak proč vyslýchají jí  :D. Nejlepší soudruh byl ale na závěr a zrovna jako na potvoru obsluha Rameru 10 C v Oktávce. Nic nevěděl, návod četl tak možná jednou kdysi a skoro všechno udělal blbě při instalaci a zaměření radaru na místě. Dával jsem mu i návodné otázky, ale on vždy že to neví, že takhle to nedělá ... radil jsem mu z vytištěného manuálu na obsluhu radaru, ale i tak se nechytal. IˇQ skutečně tak kolem 50-60. Víc bych nevsadil. Ale nebyl zlý ani zákeřný, spíš moula. Musel jsem se držet (i úřednice) abychom mu nedali deset korun na zmrzku a neposlali ho pryč. Plus normálka u všech - "bylo to dávno", "nepamatujeme se" případně jeden lhal jak když tiskne a když jsem mu tu lež na místě odhalil, tak zrudnul, ztuhnul a přestal se bavit. Ještě že jsem nahrával .... jsou to teda radosti  :)

tož tak na světě
IP zaznamenána
Concorde

sniper

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #24 kdy: 17 Března 2015, 10:15:32 »

Nascanoval, upravil a prilozil jsem prikaz (proti kteremu jsem podaval odpor). Ted bych potreboval vedet, co s tim dal, jak se bude pokracovat a pripadne kdo (z vas) mi s tim dal muze pomoci? Nejsem zadny pravnik...

Btw: Z casti o materialni strance sprdelu se mi chtelo zvracet...  :x Ja teda nejsem a nikdy nechci byt soucasti takove spolecnosti...

Diky!
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #25 kdy: 17 Března 2015, 10:29:59 »

... aby bylo veškeré protiprávní jednání náležitě potrestáno...  :x :x :x
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #26 kdy: 17 Března 2015, 11:09:31 »

popisem materiálního aspektu dle svého ouřednického (ne)pochopení de facto popsali naprostý opak materiálního pojetí práva...
« Poslední změna: 17 Března 2015, 11:26:36 od burtonbell »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #27 kdy: 17 Března 2015, 11:13:39 »

rozhodně požadujte svědeckou výpověď společnosti! Myslím si, že na tu společnost budete mít jistě mnoho zajímavých otázek…
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #28 kdy: 17 Března 2015, 11:14:01 »

popisem materiálního aspektu dle svého ouředniského (ne)pochopení de facto popsali naprostý opak materiálního pojetí práva...
A ještě neumí gramatiku, ichtylové.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - udani ridice
« Odpověď #29 kdy: 18 Března 2015, 12:58:24 »

Tusi nekdo, co se snazil urad sdelit tou vetou, kde rika, ze se prestupek stal vecer v miste, kde je pres den spousta chodcu? (posledni veta na treti strane) :)
IP zaznamenána