30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dokonalý příběh  (Přečteno 3529 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil
Dokonalý příběh
« kdy: 21 Prosince 2018, 10:04:20 »

Náhodou jsem přečetl blog - viz https://luciemannova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=692930

Dokonalá ukázka fungování systému. Pár banálních pochybení poměrně sympatické slečny, živě si představuji interakci s fízlem, kdy se slečna v dobré víře v rozum a přiměřenost "drze přiznala", spojených s nenahlášeným bydlištěm... Následovala řada fikcí, správní trest, zákaz činnosti, maření, rozsudek s dalším zákazem činnosti, zápis v rejstříku trestu, slušně dlouhá doba celkového zákazu činnosti.  Třešnička na dortu je pak zkušenost s absolvováním nové autoškoly a odůvodnění neprospění...

Bohužel slečna "uvnitř cítí, že trest byl oprávněný"  a vnímá to úplně blbě. Možná prozře příště, možná nikoliv...

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Dokonalý příběh
« Odpověď #1 kdy: 21 Prosince 2018, 10:22:20 »

Nedocetl jsem to za prvni odstavec.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Dokonalý příběh
« Odpověď #2 kdy: 21 Prosince 2018, 10:54:05 »

Náhodou jsem přečetl blog - viz https://luciemannova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=692930

Dokonalá ukázka fungování systému. Pár banálních pochybení poměrně sympatické slečny, živě si představuji interakci s fízlem, kdy se slečna v dobré víře v rozum a přiměřenost "drze přiznala", spojených s nenahlášeným bydlištěm... Následovala řada fikcí, správní trest, zákaz činnosti, maření, rozsudek s dalším zákazem činnosti, zápis v rejstříku trestu, slušně dlouhá doba celkového zákazu činnosti.  Třešnička na dortu je pak zkušenost s absolvováním nové autoškoly a odůvodnění neprospění...

Bohužel slečna "uvnitř cítí, že trest byl oprávněný"  a vnímá to úplně blbě. Možná prozře příště, možná nikoliv...

Slečna má asi dost věcí na salámu, tedy i právní povědomí, takže ji systém snadno semele. Poměrně běžné u většinové populace. Škola a noviny melou o svobodné společnosti, policajti maj na dveřích pomáhat a chránit a spousta lidí v to i věří a procitají až pozdě.
Jak vnímá zkoušku (ne)absolvent a jak komisař je asi jen mezi nimi. Mohlo to být tak jak píše nebo taky úplně jinak.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Dokonalý příběh
« Odpověď #3 kdy: 21 Prosince 2018, 12:28:01 »

Já si z přečtení článku odnáším obnovené a posílené přesvědčení, že když mi někdy půjde o řidičák, udělám všechno co půjde pro to, abych o něj nepřišel. Z představy, co všechno bych musel absolvovat pro znovuzískání ŘP, aby mi to nakonec podělal nějakej rádobydůležitej panák, kterýmu se zdálo, že blinkr netikal dost dlouho, se mi navaluje. Nemůžu napsat, že autorky je mi líto, protože z jejího projevu mám pocit, že dle ní je systém OK, jen se v jeho rámci stala chyba. Nad dopisy jí podobných, píšících z gulagů o chybách jinak skvělého sovětského systému, nehnul údajně s. Stalin ani brvou...
« Poslední změna: 21 Prosince 2018, 13:59:17 od sepp »
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Dokonalý příběh
« Odpověď #4 kdy: 21 Prosince 2018, 13:10:49 »

Náhodou jsem přečetl blog - viz https://luciemannova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=692930

Ano, presne pro takove ovce je tento system nastaven...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Dokonalý příběh
« Odpověď #5 kdy: 21 Prosince 2018, 13:19:41 »

...mám pocit, že dle ní je systém OK, jen se v jeho rámci stala chyba.

Mně přišlo, že chybu nevidí v systému, ale v sobě.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Dokonalý příběh
« Odpověď #6 kdy: 21 Prosince 2018, 13:37:31 »

...mám pocit, že dle ní je systém OK, jen se v jeho rámci stala chyba.

Mně přišlo, že chybu nevidí v systému, ale v sobě.
To je ale svatá pravda, jen jiným způsobem.
1. chyba - neměla datovou schránku
2. chyba - vybavovala se s fízelm a ani nenahrávala
3. chyba - měla nepodložené očekávání, že systém je rozumný a zhodnotí činy dle jejich nebezpečností, případně strpí banální opomenutí
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Dokonalý příběh
« Odpověď #7 kdy: 23 Prosince 2018, 16:05:11 »

Proč by měla být chyba nemít datovou schránku? Chyba je si nepřebírat poštu
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Dokonalý příběh
« Odpověď #8 kdy: 23 Prosince 2018, 16:39:13 »

Naivita, nic víc se na to nedá říct. Žijeme ve krásné svobodné zemi, ve které jsme si vybojovali demokracii a všechno je to super květinové, pokud však člověk nehledá v tom systému lidskost.. což evidentně dotyčná dáma udělala a doplatila na to. Bohužel je to jedna z mnoha nepoučitelných, nevzdělaných (ve smyslu aspoň základního povědomí)... tak třeba příště...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Dokonalý příběh
« Odpověď #9 kdy: 23 Prosince 2018, 17:28:35 »

Proč by měla být chyba nemít datovou schránku? Chyba je si nepřebírat poštu
Protože bez datovky je člověk vydán napospas ruznym úředním/soudním/exekutorskym/postovnim lemplum. Za existence prasarny fikce nahradniho doručení, visí pruser ve vzduchu trvale, zejmena pro lidi, co casto meni bydliste.

Odesilatel posle dopis na trvale bydliste namisto uvedene nebo korespondencni adresy, dorucovatel to stopi, nekdo novy na te adrese to vyhodi, protoze uz nevi kdo tam bydlel driv atd. Pokud bychom zili v pravnim state, pak by byla datovka jen pro pohodli a zalezelo by na skutecnem doruceni.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Dokonalý příběh
« Odpověď #10 kdy: 23 Prosince 2018, 23:49:37 »

Navíc pokud nemáte po jistou dobu současnou kontrolu nad starou i novou poštovní schránkou tak bez DS prakticky neexistuje bezpečný způsob jak se bez problémů přestěhovat.
IP zaznamenána