30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ještě větší blbec, než jsme doufali aneb tupí pisálci z Idnes opět perlí...  (Přečteno 4109 krát)

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil

Zakladnim predpokladem pro praci novinare (asi nejen) v Idnes je zrejme totalni blbost:

Vyber z clanku "Závod od zásuvky k zásuvce. Nadšenci s elektroauty objeli Švýcarsko"

"Tesla X samotná váží 2,5 tuny. Díky vysoké hmotnosti však auto získává při brzdění velkou porci energie zpět do baterií."   ---    No vida, takze si poridime tezka auta a jezdime skoro bez ztraty energie, hned jdu dat do auta par pytlu cementu at se mi zvedne dojezd...  ;) Energii pro rozjezd decentne zanedbame, nehodi se nam do kramu...

„Vyjeli jsme nahoru průsmykem San Bernardino, poté jsme sjeli dolů a máme stejně elektřiny jako na začátku dnešní trasy,“  --- tak tito borci sli jeste dal a vyresili problem s energii navzdy, pisalek se ani nepozastavil nad revolucnosti reseni, sice jim to zatim funguje jen v horach, ale doufejme, ze casem pokori i roviny  ;)

masirka holt jede na plne obratky, cele zde: http://auto.idnes.cz/zavod-svycarsko-elektromobil-wave-dts-/automoto.aspx?c=A170620_091701_automoto_fdv

Svou porci do mlyna pridal dalsi pisalek ze stejne staje v pojednani na tema "Dieseloví zabijáci škodí dál. Hon na auta bez filtru zůstal na papíře"

http://ekonomika.idnes.cz/filtry-pevnych-castic-auta-test-dnw-/ekonomika.aspx?c=A170627_2335326_ekonomika_rts

jeden uz nevi, zda to mysli vazne, ale asi ano:
...
Do tlaku na policii a ministerstva se přitom už zapojily i některé radnice. Například starosta Prahy 7 Jan Čizinský chce prosadit, aby v tomto obvodě kontrovali policisté jen metodou, kdy bílým ubrouskem udělají stěr z výfuku. Už to je totiž většinou jasný signál, že filtr není v pořádku. Pak by auto muselo jet na emisní kontrolu. „Chceme vyslat jasný signál, že takové vozy na našem území nechceme,“ řekl Čižinský.
 ...
Pak zablesk nadeje z necekane strany:
Podle náměstka ministra životního prostředí Vladislava Smrže není ani špinavá koncovka výfuku po stěru bílým ubrouskem pro policii jistotou, že auto nesplňuje předpisy.

Vida, metoda prsteni bilou rukavici je zrejme prilis nakladna, balik ubrousku vyjde levneji....
Jinak ti co se smali naftakum a maji "novy" turbobenzin - uz se chystaji prstit i ty...

den pre tim vyslo:
"Saze ve výfuku znamenají problém s filtrem pevných částic"

 http://auto.idnes.cz/fap-dpf-filtr-pevnych-castic-d1q-/automoto.aspx?c=A170626_181638_automoto_fdv

My Vas do tech aut na baterky proste narvem at chcete nebo ne!
« Poslední změna: 28 Června 2017, 12:40:33 od MS02 »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Teoreticky, pokud to byl malý kopec a pak dlouhý sjezd, díky rekuperaci energie se to stát mohlo. Na rovině to umí taky, jen ji trochu nakloní.

Elektromobily jsou určitě super věc, jen při průměrném stáří vozového parku v ČR 15+ let je trochu komické ukazovat na zabijáky bez DPF filtru. Jo .. a muj diesel plní Euro 2, asi brzo umřu.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Teoreticky, pokud to byl malý kopec a pak dlouhý sjezd, díky rekuperaci energie se to stát mohlo. Na rovině to umí taky, jen ji trochu nakloní.
To je na nobelovku... tedt o jen prokazte
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil

Já bych do nějakého elektromobilu klidně šel. A dokonce bych se spokojil s dojezdem kolem 100km - to by mi stačilo na 50% ročního nájezdu - a pokud bych se smířil s jednou rychlonabíjecí přestávkou, tak na 90% nájezdu. Ale zabíjí to pořizovací cena a chybějící infrastruktura. A pořád je ještě otevřená otázka životnosti baterií.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Hlavně se tam v několika článcích angažuje píčus od Fordu: Technický školitel českého zastoupení značky Ford, Jan Karnolt. Si nalepím na kufr nápis TDI, nechám si vyprstit černej vejfuck a zjistí, že mám benzin Euro6  ;D
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Teoreticky, pokud to byl malý kopec a pak dlouhý sjezd, díky rekuperaci energie se to stát mohlo.
To je na nobelovku... tedt o jen prokazte

Není, je to fyzika. Nikde není psáno, že nadmořská výška na počátku a na konci byla stejná. Analogicky, když pošlu sáně z kopce za kterým bude následovat další kopec, tak mi kousek toho dalšího kopce taky vyjedou. Takže když budu mít nabitou baterku, kterou využiju na rozjezd nebo vyjetí malého kopce a pak pojedu několik desítek km jen z kopce (v případě hor asi pochopitelné, pokud někde u vrchu mám nabito), nevidím nikde problém.

Vtip je právě v tom, že na konci skončim sice s nabitým autem, ale pod kopcem, o hodně níž než jsem startoval. Nebo takhle jsem to aspoň myslel já.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Vtip je právě v tom, že na konci skončim sice s nabitým autem, ale pod kopcem, o hodně níž než jsem startoval. Nebo takhle jsem to aspoň myslel já.
Tak to je fajn, to asi v ramci treninku vyslapete na kole a auto budete tahnout za sebou...

a pokud bych se smířil s jednou rychlonabíjecí přestávkou, tak na 90% nájezdu. Ale zabíjí to pořizovací cena a chybějící infrastruktura. A pořád je ještě otevřená otázka životnosti baterií.

Je to spis problem do silnych dratu k te nabijecce.
Tesla ma 85 kWh na 426km a toto se brzo nezlepsi a auto bude stat porad v nabijecce a ne v te Vasi, takze Vas nekdo pekne natahne.

Ted si predstavte:
- auto co ridi samo, tezko Vam pristi nepozornost, protoze se to brzo zlepsi zasadne
- nemuzou kontrolovat vyfuk, protoze to zadny nema
- auto bude prakticky bezudrzbove, krome koroze a kontroly clanku a pneumatik vas nebudou mit za co buzerovat - fizlove nebudou treba
- STK mozna zanikne, pokud nebude umele udrzovano
- nebude dan za bezin, takze bude dan za zasuvku, nebo vymysli jinou, aby ty zmrdy nahore nekdo zivil


« Poslední změna: 29 Června 2017, 00:39:07 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Tak to je fajn, to asi v ramci treninku vyslapete na kole a auto budete tahnout za sebou...

Kolo nemám neboť nejsem cyklozmrd, chtěl jsem vyvrátit ms02ho domněnku, že ti lidé popírají fyzikální zákony.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil

Dokud nebudou e-cars poháněny vlastním jaderným reaktorem, nejdu do toho mr. Musku  ;)
IP zaznamenána