30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak má probíhat silniční kontrola? Řidiči i policisté chybují  (Přečteno 2758 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

https://www.autozive.cz/silnicni-kontrola-chyby/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Dokonalé....

"V poslední době se hodně rozmáhá trend, kdy řidič policistu při výkonu služby natáčí a vyloženě ho provokuje a dobírá si ho, snaží se ho za každou cenu ztrapnit. Chápeme to v případech, kdy policista vyloženě jedná protiprávně – ale pokud zastavíte na zákazu zastavení nebo překročíte rychlost, opravdu je špatné, že vám chce policista udělit pokutu? Než abyste tasili telefon a začali dělat machra, raději spolkněte svoji „hrdost“, uznejte chybu a zaplaťte pětistovku na místě."


a

"Policista vám sdělí, proč vám ukládá pokutu, ale nemá povinnost vám předčítat znění zákonu, od toho je případně přestupkové řízení. A pokud policista opomenul své povinnosti, ano, máte reálnou šanci, že u přestupkového řízení uspějete. Vzhledem k investovanému času s vidinou ušetřené pětistovky je ovšem na zvážení, jestli do toho opravdu jít…
"
 ;D :P :x
« Poslední změna: 28 Ledna 2019, 23:37:55 od Otto »
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Jak má probíhat silniční kontrola? Řidiči i policisté chybují
« Odpověď #1 kdy: 29 Ledna 2019, 00:24:39 »

A takhle se vychovávají ovečky  ;D
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 033
    • Zobrazit profil
Re:Jak má probíhat silniční kontrola? Řidiči i policisté chybují
« Odpověď #2 kdy: 29 Ledna 2019, 00:39:50 »

To je ovšem kvalitní článek:

Občas se stane, že překročíte rychlost nebo zastavíte na zákazu zastavení, abyste „vyhodili kolegu“, a najednou na vás bliká Policie ČR, abyste zastavili. Ujíždět pochopitelně nemá smysl, a pokuta je v podstatě nevyhnutelná.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Jak má probíhat silniční kontrola? Řidiči i policisté chybují
« Odpověď #3 kdy: 29 Ledna 2019, 00:49:23 »

To je ovšem kvalitní článek:

Občas se stane, že překročíte rychlost nebo zastavíte na zákazu zastavení, abyste „vyhodili kolegu“, a najednou na vás bliká Policie ČR, abyste zastavili. Ujíždět pochopitelně nemá smysl, a pokuta je v podstatě nevyhnutelná.

No, článek je velmi devótní směrem k PČR a ouřadům.....koukej zaplatit, nemá smysl se bránit!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 033
    • Zobrazit profil
Re:Jak má probíhat silniční kontrola? Řidiči i policisté chybují
« Odpověď #4 kdy: 29 Ledna 2019, 01:27:02 »

Rozdávat pokuty řidičům, kteří nedodržují pravidla, plně schvalujeme.

Pan autor Jan Veselovský je ovšem kreativní i v jiných výtvorech.

Dostali jste pokutu za parkování? Nemusíte za ni platit:

Žijeme v právním státě, a v takovém může o vině či trestu rozhodnout jen soud. Dokud o vaší vině nerozhodne soud, jste nevinný, maximálně můžete být považován za podezřelého. Tento princip je pro úspěšné vyhnutí se pokutě klíčový, a později se k němu vrátíme.
Všechny ostatní formy rozhodnutí, které v přestupkových řízeních přicházejí v úvahu (policista na místě, úřad ve správním řízení) jsou podmíněny tím, že v nějakém okamžiku jejich právní výklad občan akceptuje a sám přizná svou vinu.
...
Větší problém nastane, když přicházíte k vozu, u něhož policista nebo strážník MP právě stojí a chce po vás peníze i podepsání Příkazu na místě.
...
U radaru pak ověření měřidla, kdo měřidlo obsluhoval, zda to byl vůbec policista.


Nový způsob potrestá v ČR překročení rychlosti okamžitě:

Překročení o 10km v hodině nikoho nezabije, ale jet 150 na 90ce, to už trestuhodné je.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 654
    • Zobrazit profil
Re:Jak má probíhat silniční kontrola? Řidiči i policisté chybují
« Odpověď #5 kdy: 29 Ledna 2019, 09:21:15 »

"Vezmeme-li to úplně striktně, měl by policista ještě dříve, než se řidiče na cokoliv zeptá, upozornit, že může výpověď odmítnout. V praxi se to ale příliš často nestává. Policistovi každopádně „nemá cenu“ něco vytýkat, protože je to v závěru právě on, kdo rozhoduje o průběhu silniční kontroly. Pokud byste ho přeci jenom poučili, můžete se na místě zdržet o dost déle, než bylo potřeba – policista má totiž právo provést prohlídku technického stavu vozidla, ačkoliv ji původně nezamýšlel."

Zajímavý výklad - po fízlovi nemůžeme spravedlivě požadovat, aby snad dodržoval nějaký předpis a upozorňoval na možnost odmítnutí výpovědi. Zejména, když existují odpovědi, na základě kterých lze přijít o papíry (pane řidič, jste si vědom, že vám chybí registrační značka?).  Ovšem vytýkat mu takové jednání také nemůžeme - mohl by se klidně nasrat a dále nás potrestat - například původně nezamýšlenou ( a tedy nejspíše zjevně bezdůvodnou) kontrolou technického stavu, případně by mohl prohledávat kufr (řidič byl arogantní, tedy jsem se důvodně domníval, že převáží omamné látky).
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Jak má probíhat silniční kontrola? Řidiči i policisté chybují
« Odpověď #6 kdy: 29 Ledna 2019, 09:36:14 »

Pan Veselovský vychází z mylného předpokladu, že nikdo nemá zájem strávit policejní kontrolou více času, než je nezbytně nutné.  Můj osobní rekord je bez pár minut 2 hod. na dálnici D1 (včetně přivolání druhé hlídky poté, co ta první odmítla adekvátně reagovat na moji výzvu ve smyslu "Jednáte protiprávně, zatkněte se."). Nemám na kontroly poslední dobou vůbec štěstí, takže když už nějaká bude, hodlám si ji jako řádný občan a daňový poplatník opravdu užít. A ano, jsem si vědom toho, jaký jsem sobec, protože na ostatní řidiče se pak kvůli mně nedostane...
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil
Re:Jak má probíhat silniční kontrola? Řidiči i policisté chybují
« Odpověď #7 kdy: 29 Ledna 2019, 13:54:09 »

Patrim mezi ty, co nemaji s policii chut travit cas idealne zadny. Ale pokud se nespokoji s "nesouhlasim a chci to projednat ve spravnim rizeni", co mi zbyva? A protoze (jak pise pan Veselovsky) zijeme v pravnim state, jako obcan mam pravo vyuzit vsechny moznosti na svou obranu.

Pokutu za rychlost jsem dostal jen jednou. Je to asi 9-10 let zpet a dodneska si vycitam, ze jsem se nebranil. Sice papirove v obci (realne na uplne prazdne silnici mezi dvema obcemi) jsem predjizdel vozidlo jedouci 40 km/h. MP Lazne Bohdanec mi udajne namerila 63 km/h (jaka nahoda). Ja vul jim to tenkrat podepsal, ale podle me jsem vic jak rekneme 57 nejel. Navic to bylo pri predjizdeni a z blbeho uhlu. A jak uz dnes vim, takove mereni se dela velmi obtizne, aby bylo spravne...

Od te doby jsem mel na hlidky stesti. Ale je jen otazkou casu, kdy se zas "postesti" jinak. A pak to tak zadarmo jako tenkrat mit nebudou.

IP zaznamenána