30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....  (Přečteno 5589 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....
« kdy: 26 Března 2019, 23:48:58 »

Toto mi dnes přišlo do datovky. Čestné pionýrské- nejsem uředník ani fízl. Samozřejmě jsem provedl anonymizaci. Kdo nevěří, klidně pošlu do kuchyně originál.  Možná, že to patří asi do sekce vzory podání nebo možná do sekce vtipy a žertíky.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2019, 08:43:14 »

A už jste tu nehoráznou pokutu zaplatil?? Tenhle případ skýtá značný fun factor a myslím, že zrovna teď by stálo zato tu kačku pustit.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....
« Odpověď #2 kdy: 27 Března 2019, 09:01:02 »

Má to značný fun faktor, právě šef zmrdal mechanika,  protože  pirátil s jeho Q7  30.února :-) Ve vzteku  si nevšiml , že na výzvě stojí  jeho číslo účtu. :-)  Naschvál jsem tam nechal původní tel.číslo  na tu úřednici a původní číslo jednací. Museli jsme ho zabrzdit a kápnout božskou, protože už ji chtěl  volat. Teď si zase říkám, že mohla být docela sranda.
Myslím, že na 1.4. to bude mít velký fun faktor.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....
« Odpověď #3 kdy: 27 Března 2019, 14:00:09 »

Nějak tomu nerozumím, to jako jste potřebovali výzvu v rtf abyste si udělali podobnou falešnou ?  "pouhým" opsáním z PDF byste toho nedosáhli ? Uff.... nebo mi něco uniká ?
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....
« Odpověď #4 kdy: 27 Března 2019, 14:22:13 »

Ta úřednice to poslala datovkou jako nechráněný dokument *. rtf, který jde snadno přepisovat. Všiměte si že jsem pouhým přepsáním původní výzvy změnil jen některé údaje abych se anonymizoval.  Veškeré měnitelné údaje byly v šedých rámečcích a některé jsem ponechal. Rozhodně nemám čas jen tak z plezíru přepisovat nějaké pdf do rtf.  No prostě mi ta výzva přišla poněkud podivná a docela mě pobavila.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....
« Odpověď #5 kdy: 27 Března 2019, 14:39:48 »

I pokud by bylo to bylo PDF a chráněno, dnes i mobil zvládne převod do editovatelné podoby z fotky, to samé scaner.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....
« Odpověď #6 kdy: 27 Března 2019, 15:01:47 »

No jasně, ale ještě jsem žádnou takovou výzvu neviděl, abych ji mohl okamžitě  editovat. Obvykle jsem dostával dokumenty v pdf a neměl jsem potřebu je editovat.  První, co mě po otevření zaujalo, že na mě svítí kurzor.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....
« Odpověď #7 kdy: 27 Března 2019, 15:23:15 »

Ta úřednice to poslala datovkou jako nechráněný dokument *. rtf, který jde snadno přepisovat.

PDF taky můžete upravit.. ale když vytáhnete upravený dokument tak je triviální dokázat že to není ten který vám poslali.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....
« Odpověď #8 kdy: 27 Března 2019, 21:35:50 »

Ivančice to taky posílají v tomto formátu. Nebo mě to od nich vždy takhle do DS přišlo..
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....
« Odpověď #9 kdy: 27 Března 2019, 22:54:44 »

jasně, že jako lidé dokážeme upravit cokoliv, ale můj kocour mezitím , co jsem seděl na hajzlu se dokáže celkem dobře projít po klávesnici a změnit výši určené částky nebo číslo účtu a nemusí o tom nijak přemýšlet.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....
« Odpověď #10 kdy: 28 Března 2019, 02:49:12 »

To je pravda, ovšem nemyslím si, že by soud nakonec k tomu bral ohled, protože ouředník snadno dokáže že soubor prošel systémem ISDS v původní podobě a ještě Vás budou popotahovat za pozměňování veřejné listiny nebo tak nějak.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....
« Odpověď #11 kdy: 28 Března 2019, 03:39:28 »

Zdravím, jednu malou výhodu, čisté technicky, RTF má - dost obtížné se soubory šíří viry. AFAIK tam není žádná možnost interaktivního obsahu a skriptování.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 212
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....
« Odpověď #12 kdy: 28 Března 2019, 04:33:19 »

Pokud jde o bezpecnost, a predpokladam, ze je cilem, pak zamerovat se dnes jen na viry a makra je ponekud unahlene.
https://www.zscaler.com/blogs/research/cve-2017-8570-and-cve-2018-0802-exploits-being-used-spread-lokibot
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....
« Odpověď #13 kdy: 28 Března 2019, 05:01:48 »

Jojo, pokud bude načítat data nějaký software, vždy to půjde. Jeden stupidní fór říká, že v každém sw je alespoň 1 chyba.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Vytvoř si svoji vlastní výzvu k....
« Odpověď #14 kdy: 28 Března 2019, 09:11:16 »

I v RTFku se dá mít vložený OLE objekt, který může zapouzdřovat rozličné svinstvo - pravda, funguje to pořádně jen ve Wordpadu a ve starších Office.
Nicméně už nevím odkud - achjo ta skleróza, myslím že Milevsko, ale ruku do ohně za to nedám - mi v klidu poslali DOCX, to mě pobavilo o kousek víc.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita