30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Za vybržďování u supermarketu v Liberci hrozí muži osmiletý trest  (Přečteno 3500 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

https://www.novinky.cz/krimi/436096-za-vybrzdovani-u-supermarketu-v-liberci-hrozi-muzi-osmilety-trest.html

Můj komentář: moje stále ještě manželka taky občas ukazovala fakáče a rozčilovala se, když měla dojem, že ona jela dle předpisů a někdo ji oprasil. Bohužel v těch případech, kdy jsem byl spolujezdec, musím konstatovat, že vina byla vždy na její straně. Opakovaně nedala přednost z pravé strany, např. Pak se divila, že ji nekdo vytroubil a fakáčovala jej. Taky nerada pouští chodce na přechodu, atd. Kulturní odlišnost, v zemi jejího původu chodec přednost nikde nemá.

Jinak článek hodně tendenční, důležité je počáteční sdělění, že šlo o těhuli s manželem a ročním synem. Řidič dodávky málem 4násobný vrah. Kdyby nejela jako píča a následně nefakovala, nikdo by ji neškolil pls stejně muselo jít o "vybrždění" v minimální rychlosti, vzhledem k tomu, že se to stalo u parkoviště.

P.S.: diskuse pod článkem naštěstí celkem příčetná:

Matyáš Bern, Praha 5
Zdenek Hrubý, Hodslavice

Pokud někdo neudrží nervy na uzdě při neslušném gestu, tak nemá za volantem co dělat, je nebezpečný i sám sobě.
===
Pokud někdo neudrží nervy na uzdě a po své závažné chybě, jakou je nedání přednosti v jízdě při vyjíždění od obchodního centra, namísto omluvy, ukáže fakáče, nemá za volantem co dělat, je nebezpečný i sám sobě.

Matyáš Bern, Praha 5

Chápu to správně, že mu to tam buchta, při vyjíždění z vedlejší (od obchodního centra) na prase poslala a když jí normálně a po právu, protroubil, tak mu, místo aby se výstražkama nebo gestem omluvila, ukázala fakáče? Bych asi taky vypěnil.
« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 21:58:59 od Otto »
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Za vybržďování u supermarketu v Liberci hrozí muži osmiletý trest
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2017, 22:39:35 »

Já bych nevypěnil a proto mám řidičské oprávnění. Jestli vypěníte z čehokoliv běžně viditelného na našich silnicích, je něco špatně a nebylo by od věci na tom zapracovat.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Za vybržďování u supermarketu v Liberci hrozí muži osmiletý trest
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2017, 22:51:04 »

Já bych nevypěnil a proto mám řidičské oprávnění. Jestli vypěníte z čehokoliv běžně viditelného na našich silnicích, je něco špatně a nebylo by od věci na tom zapracovat.

O mé osobě se nebavíme, pando. Nevybržďuji, povětšinou neprasím, mám rád sebe a taky svoje auto. Ale lidsky naprosto chápu, že někomu v podobné situaci saze bouchnou. Pokud někdo nechápe, kdy má dát přednost (tj. nejde o omyl, který si daný(á) ihned uvědomí, ale o přesvědčení, že je vše OK), pak si přinejmenším vytroubení zaslouží. Pokud pochopí, kde se stala chyba, zamyslí se a příště si dá majzla. Pokud ne, fakuje, píčuje ... atd.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Za vybržďování u supermarketu v Liberci hrozí muži osmiletý trest
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2017, 22:52:57 »

Takze jednou ho skoro sejme a kdyz na ni zatroubi a zastavi, tak marka ho fakacuje  (misto rizeni) a nakouri to primo do nej (ale jen lehce) LOL

Vyšetřovatel ho obvinil z vydírání se zbraní a pokusu ublížení na zdraví

Nejak mi z toho clanku neni jasne, kde se tam vzala ta zbran, co to bylo za zbran, jakym zpusobem ji bylo pouzito, nebo proc vubec na "zenskou" tahal "zbran" + Kategorie zbrane? "A"? :)

Jakoze vytahl AK74 fullauto ze skryteho noseni z vnitrni Dasty v rezimu nabito, nezajisteno, bleskurychle zapichl na jeji celo a s prstem na spousti rekl : "Okamzite se omluv,  ty stara korculo, zes me skoro sejmula a ted jsi mi rozsekala auto!" Hovinka, hovinka...

Nebo je to jen dalsi podprahova masaz, ze zbrane, drogy, bmv a agresivni pyrati jsou spatni, ze aaano?

S tim "vybrzdovanim" uz me taky serou. Jaky je vlastne rozdil mezi "vybrzdenim" a "nedodrzenim bezpecne vzdalenosti" vozidla jedouciho za mnou. Kdo to posuzuje? Kristalova koule? Nebo mozkove mysleni? Kdy je to chyba toho vpredu a kdy toho vzadu?


« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 23:04:47 od papros »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Za vybržďování u supermarketu v Liberci hrozí muži osmiletý trest
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2017, 00:21:01 »

S tim "vybrzdovanim" uz me taky serou. Jaky je vlastne rozdil mezi "vybrzdenim" a "nedodrzenim bezpecne vzdalenosti" vozidla jedouciho za mnou. Kdo to posuzuje? Kristalova koule? Nebo mozkove mysleni? Kdy je to chyba toho vpredu a kdy toho vzadu?

Pokud někdo jede před vámi a zabrzdí tak je to nedodržení bezpečné vzdálenosti (ikdyž si třeba spletl pedály). Pokud vás někdo předjede a pošle vám to s nohou na brzdě těsně před čumák, jedná se o vybrždění (ikdyž třeba neúmyslné / např. při závadě) protože se jedná o náhlou překážku a vy ste s tím nemohl nic dělat.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Za vybržďování u supermarketu v Liberci hrozí muži osmiletý trest
« Odpověď #5 kdy: 26 Dubna 2017, 07:20:57 »

Z mé zkušenosti až 4/5 dementů netuší, co je to přednost zprava, takže není divu. Na parkovištích dycky mávám jak na prvního máje, protože každej zastaví a čumí na mě. Asi si udělám velkou ceduli a budu jim to ukazovat, jestli jim to dojde.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Za vybržďování u supermarketu v Liberci hrozí muži osmiletý trest
« Odpověď #6 kdy: 26 Dubna 2017, 18:33:03 »

Z mé zkušenosti až 4/5 dementů netuší, co je to přednost zprava, takže není divu. Na parkovištích dycky mávám jak na prvního máje, protože každej zastaví a čumí na mě.

A proto i když mám přednost tak zastavím protože právě 1/2 lidí neví že tu přednost mám. A když se na parkovišti potkáme, tak si navzájem zamáváme, no stress.  :)

Edit: ono je kolikrát lepší se tam i přes tu přednost vecpat než 20 sekund čumět na ženskou jak se snaží vytočit kolem mě.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.