30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování s kotoučem bez kotouče  (Přečteno 4909 krát)

gerim0

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Parkování s kotoučem bez kotouče
« kdy: 12 Září 2016, 10:10:38 »

Zdravím,

parkoval jsem na parkovišti s kotoučem, ale bez kotouče. V návaznosti na to jsem dostal výzvu od MP za stěrač. Přiznám se, jsem líný ztrácet čas a peníze kupováním hodin, když ten čas vždy dodržuji (i když co jsem se už dočetl, tak by mohl stačit papírek, kde je datum a čas příjezdu, což jsem nevěděl a začnu asi používat).

Nyní k věci, je mi prostě srsti platit pokutu za něco, co jsem fakticky dodržel, proto píši sem. Chtěl bych se zde s vámi poradit nad dalším postupem.

1. na výzvu nebudu reagovat a počkám na řádné doručení výzvy (mám datovou schránku, tak jsem zvědav, jak se to úřadu bude dařit)
2. mám namyšleno,
a) že bych nahlásil nějakou "mrtvolu" (ať už faktickou, či bezdomovce)
b) vyžádal bych si spis, v něm bych viděl fotky a případně bych tvrdil, že "kotouč" byl např. na sedadle spolujezdce (samozřejmě by tam nesměly být fotky sedadla spolujezdce)

Dočetl jsem se ale, že pokud nenajdou mnou nahlášeného řidiče, že stejně budu muset pokutu zaplatit já (a ještě o něco vyšší). Proto by mě zajímalo, zda si něčím pomůžu... Je nahlášení jiné osoby pouze nástrojem k posunutí přestupku k prekluzivní lhůtě?

Mohou nějak shodit tvrzení, že jsem tam hodiny měl, jen na jiném viditelném místě, kterého si oni nevšimli/nevyfotili?

Děkuji za vaše odpovědi/názory.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem bez kotouče
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2016, 10:45:36 »

Ještě jsem neviděl fotku od městské opice, na které by se nedalo rozporovat viditelné umístění kotouče.
IP zaznamenána

gerim0

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem bez kotouče
« Odpověď #2 kdy: 12 Září 2016, 11:00:33 »

Když nad tím uvažuji, tak výše mnou uvedené postupy se navzájem nevylučují... Já nahlásím jiného řidiče, oni ho nedohledají a proto zahájí SprDel proti mě. Já si vyžádám spis a pak mohu namítat, že dostatečně neprokázali umístění hodin, jelikož mohli být na viditelném místě, které nebylo vyfoceno. Bude to tak trochu obhajoba řidiče, kterému jsem auto půjčil...

Lze takto postupovat?
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem bez kotouče
« Odpověď #3 kdy: 12 Září 2016, 11:23:20 »

Ano jde to i v sprdeli . Otázka zní proč ale nenahlásit helmuta, který se dozná že tam zastavil s tím, že v autě hodiny určitě byly a tebe zmocní, aby jsi ho zastupoval
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem bez kotouče
« Odpověď #4 kdy: 12 Září 2016, 16:59:59 »

Přesně tak, žádné komplikování mrtvolama nebo bezdomovcema, pak to dozajista spadne do sprdele a vy můžete být i se svýma argumentama ze sedačky v sprdeli  :) Čili klasický Helmut a plná moc.
IP zaznamenána

gerim0

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem bez kotouče
« Odpověď #5 kdy: 14 Září 2016, 12:16:15 »

A co uvědomělý Helmut, který na základě výzvy přizná užívání vozidla a zároveň udělí plnou moc pro přetupkové řízení provozovateli vozidla?
IP zaznamenána

cyp

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem bez kotouče
« Odpověď #6 kdy: 20 Září 2016, 15:13:12 »

A co uvědomělý Helmut, který na základě výzvy přizná užívání vozidla a zároveň udělí plnou moc pro přetupkové řízení provozovateli vozidla?
Vždyť to je přesně to, co navrhovala malá panda i plikous dva příspěvky nade mnou. Prásknete helmuta, kterému se dá doručovat a ten následně odpoví úřadu, že měl tou dobou půjčené auto, ale s přestupkem nesouhlasí a Vás splnomocňuje k projednání. V případě prohry se bude muset náhle přestěhovat do své rodné vlasti.
IP zaznamenána