30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak na nereálné svědectví cajtů ?  (Přečteno 1223 krát)

Jojoba

  • Příspěvků: 440
    • Zobrazit profil
Jak na nereálné svědectví cajtů ?
« kdy: 14 Prosince 2023, 22:03:15 »

Zdravím fórum -  SO2 vrátil rozhodnutí SO1 k doplnění .  Zřejmě dojde i na doplnění důkazů cestou ústního jednání. K údajnému přestupku za rychlost/R10C došlo již před více ne 12 měsíci. Lze nějak účinně popírat věrohodnost tvrzení cajtů ?     Logicky bych viděl, že silniční dozorový cajt za 1 měsíc spáchá tak 200 pokusů o měření rychlosti. Za 1 rok řekněme 2 000.  Je vůbec možné, aby si pamatoval detaily - např. kde proběhlo předmětné měření rychlosti za jízdy ? Zejména ve vztahu k poloze značky omezení rychlosti ? Přičemž tato patřila k "přechodnému" značení po dobu opravy mostu, i když to bylo ca. 1/2 roku  a už skoro 1/2 roku tam není ?    Záznam obsahuje i obvyklý údaj GPS, ale po mém připomínkování to překvapivě SO2 v odvolačce  netvrdil jako důkazné a tu polohu uložil odůkaznit. To vidím jako jeden z bodů směrování výpovědi cajtů v ústním.
Našel jsem nějaká vyjádření NSS ve smyslu že cajt vypovídá i po velkém odstupu jen pravdivě/důkazně uznatelně, ale po roce se mi to zdá i na české poměry příliš.  Po 2000 měřeních neuvěřitelné. Nastudování záznamu před jednáním vidím jako jedinou cestu k nějaké povědomosti cajta v kombinaci s notorickou omáčkou  o měření co proběhlo dle návodu protože fotka....
Uvítám rady jak na to.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jak na nereálné svědectví cajtů ?
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2023, 22:08:25 »

napr. zacnete pokladat relevatni otazky viz manual meridla:
- pocasi (vitr/zamraceno/srazky)
- teplota
- Vas uces, pokud staveli
...

a obvykle z nich vyplyne, ze si pamatuji prd... a obvykle si vice nez polovinu nevybavuji, ucelove si vybavi jen co se jim hodi a prectou si ze spisu(kdy uradu navstivi pred Vami a osvezi si detaily)... v Brne se to bezne deje...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:Jak na nereálné svědectví cajtů ?
« Odpověď #2 kdy: 15 Prosince 2023, 09:01:29 »

Jen vás rovnou připravím na to, že výsledek bude "krom důležitého - je ve spisu - si nic nepamatuji" a úřad potvrdí, že je to naprosto OK. Samozřejmě zkuste přidat barvu auta, vašeho oblečení, ...
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Jak na nereálné svědectví cajtů ?
« Odpověď #3 kdy: 15 Prosince 2023, 22:37:15 »

Co je zkusit potáhnout na tom neoficiálním nahlédnutím do spisu? Když budete tajně nahrávat, třeba se o tom zmíní  na dobře položenou otázku.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 440
    • Zobrazit profil
Re:Jak na nereálné svědectví cajtů ?
« Odpověď #4 kdy: 17 Prosince 2023, 10:57:50 »

Díky za podněty.
Ústní jednání jsem už před více lety absolvoval.......odborné dotazy na návod/nastavení R10 SO1 potíral - že není předmětem ÚJ zkoušet cajty z návodu, opakovaně, i mě "napomínal", cajti na dotaz na barvu vozidla jeden si nevzpomínal, druhý místo červené tvrdil modrá apod. Úřad vše proti ignoroval a rozhodl. SO2 zcela ignoroval mé námitky v odvolání, vše podpořil, popř. hájil některými zamotanými rozhodnutími NSS. Tehdy jsem to vyhodnotil jako bez šance. V současném případě skoro počítám s žalobou, ale chci ještě sypat písek do doplnění a opraveného rozhodnutí. Proto hledám podporu v rozhodnutích nejlépe NSS o zdravém rozumu - nesmyslu o geniální paměti cajtů.                 Neumím si představit si po roce a ca. 2000 měření pamatovat jedno/každé.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:Jak na nereálné svědectví cajtů ?
« Odpověď #5 kdy: 17 Prosince 2023, 17:40:47 »

Oni jim to podrží. Z těch 2000 je totiž cca 10, která jdou do správka. To už není takový problém si těch "10 problémových" zapamatovat..
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Jak na nereálné svědectví cajtů ?
« Odpověď #6 kdy: 18 Prosince 2023, 17:43:30 »

Podle mě jediné relevantní znevěrohodnění bude takové, které bude odporovat spisu. Tedy například se ptát na to kdo obsluhoval radar (pokud to je od nich už jednou uvedeno ve spisu) atp. To znamená být na úřadě před nimi a dát si pozor aby si spis nenačetli předem.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 440
    • Zobrazit profil
Re:Jak na nereálné svědectví cajtů ?
« Odpověď #7 kdy: 20 Prosince 2023, 18:07:26 »

Na něčem je nachytat asi úplně nebude problém, ale se obávám, že to SO veme jako marginální, nemající vliv na podstatu přestupku.... snažím se najít něco zásadnějšího, co by tu výpověd po roce a nejméně 2000 jiných měření posunulo jako nespolehlivou.  Už jsem zažil, že modré auto jeden cajt popsal jako červené, druhý si nezpomínal.......SO přikryl že nepodstatné detaily. Tam cestu moc nevidím, to by byla asi mimořádnost.
IP zaznamenána