30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: a už zase vinařské stezky  (Přečteno 7249 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re: a už zase vinařské stezky
« Odpověď #15 kdy: 07 Dubna 2018, 01:06:13 »

Problém je, že jsou to vždy 2 spojené nádoby - pokud vím že mám zodpovědnost za svůj život a něco spáchám odskáču si to, tak jsem zodpovědný. Pokud vím, že za můj problém ponese zodpovědnost někdo jiný, tak prostě riskuju.

Z pozice řidiče jsou ty nádoby spíše oddělené, kdy lidé vnímají tu druhou jako hodnotnější. Jedu, svou vinou nabourám (a někomu zničim auto, sobě zničim auto a někoho možná i přizabiju) ... to považuji za normální (první nádoba), kdy budu muset nahradit škodu ostatním, zaplatit si svý auto a tak ... ponaučím se a příště budu možnou chybu předvídat (což vede k odpovědnosti). Pak (druhá nádoba) přijede fízl a vyřeší to za dva litry. Odcházím s pocitem že se něco stalo (ale příčina je každýmu - zejména chybujícímu řidiči - u prdele protože je to vyřešený a není třeba to dál řešit - ideal v balicku HAV + POV + leasing) a vlastně se nic nestalo a můžem na to zapomenout (vysledek je vetsi nezodpovednost a s tim spojeny upadek ridicske kultury).

A to byla nehoda, aplikovat se to dá v podstatě na téměř každý dopravní přestupek.

pk202,  to v každém případě.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re: a už zase vinařské stezky
« Odpověď #16 kdy: 07 Dubna 2018, 23:08:44 »

pokud nějaký zákon "poleví", riskujeme chyby právě kvůli neodpovědnosti (ke které jsme je těmi zákony dotlačili). Přirovnal bych to ke třídě dětí, které měly vždy zakázáno sahat na nože ... a pak je najednou všechny v rámci výuky dostanou do ruky (pokud chtějí). Prostě se nějaké pořeže. Samozřejmě časem se s tím naučí a vše bude ok, teď je otázka jestli ten risk "neodpovědných" vyváží ten benefit z celého procesu.

Tohle riziko přeceňujete.. protože nezodpovědní jezdí pod vlivem i teď.. a doufají že je nezastaví..
..a je to i pravda.. postih je sice likvidační, ale když to není policajtům známá firma a nebo se nepřiplete do zátahu tak riziko kontroly je na jednu jízdu minimální.

Riziková skupina je z nezodpovědných jen část kterou ta sankce od řízení pod vlivem opravdu odradí..
navíc to se dá řešit.. může být trest i za nižší hladinu při způsobení nehody.. a podobně.. na tuhle skupinu lidí i to bude fungovat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re: a už zase vinařské stezky
« Odpověď #17 kdy: 08 Dubna 2018, 11:16:35 »

Na tohle se dá dívat mnoha pohledy...zrovna tak dnes určití jedinci vůbec nepřemýšlí nad tím zda jízdou v opilosti mohou někomu něco udělat, ale jejich rozhodování se zužuje na chytí mne nebo nechytí a tím pádem nepřemýšlejí o tom kolik toho vypijí, protože jim připadá jedno jestli si dají jedno nebo pět piv. Prostě pokud se z nějakého důvodu rozhodnou, že z té hospody odejdou autem tak už opravdu neřeší jestli jedno nebo pět, zatímco při rozumném limitu, by se třeba nad tím zamysleli.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re: a už zase vinařské stezky
« Odpověď #18 kdy: 09 Dubna 2018, 20:28:36 »

Reálně ohrožuje sám sebe pod vlivem návykové látky.
To mě má nějak tankovat? Je svéprávnej? Je. Tak ať si se ohrožuje jak chce. Kdo ste, že mu budete diktovat, co se sebou má dělat?

Chci jenom jedno, dyž mi ožralej padne pod auto, tak bude automaticky uznán jako viník a uhradí mi moji škodu, protože VON tam padl MĚ. Ne že se budu pět let soudit, abych neskončil v kriminále. Jasně, moh sem jet dva metry vedle něj a nabil by si jenom svou hubu. Taky moh nejet nametenej a nepadat, že. Zavinění jasně u něj.

Za sebe můžu říct že po 48 hodinách bez spánku, na sluníčku a ve stresu
K tomu už není potřeba ani chlastat, v tomdle stavu je člověk přibližně srovnatelně kdyby měl v žíle 0,5-1 rovnou. Ale nevyspanost (nevěnování řízení…) se nepokutuje protože proč? Protože nejde změřit kouzelnou krabičkou za kilo, vy volové. :D
« Poslední změna: 09 Dubna 2018, 20:33:23 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky