30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10

Autor Téma: [LOST] Jihlava bez podpisu  (Přečteno 21751 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #75 kdy: 05 Srpna 2020, 19:15:00 »

Rozhodnutí bylo vypraveno 13.08.2019 (nebo 14.08.2019 dle razítka na obálce), to už asi SO2 nestihne do výročí doručit rozhodnutí o odvolání. :-)

Jen váhám, zda poslat žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti, nebo stížnost na zlodějskou kurvu Jelínkovou. Nebo oboje?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #76 kdy: 06 Srpna 2020, 09:42:51 »

Tak mi dnes přistálo v bankovnictví tohle:

Dobrý den, pane Číkusi,

mrzí nás, že Vám přinášíme špatné zprávy, ale 06.08.2020 jsme dostali rozhodnutí o provedení exekuce s jednacím číslem MMJ/EO/000000/2020-JMi. Autorem rozhodnutí je Statutární město Jihlava, telefonní číslo 565 592 152.

Na Vašem
- běžném účtu číslo 0000000000
jsme proto zablokovali peníze. K dnešnímu dni jde o celkem 3 500,00 CZK.

Pokud s blokací nebo její výší nesouhlasíte nebo se chcete na něco zeptat, zavolejte prosím tomu, kdo nám účet přikázal zablokovat. My nemáme více informací, než Vám píšeme v této zprávě.

Po nabytí právní moci tohoto exekučního příkazu musíme poslat peníze na účet exekutora. Pokud máte na účtu dostatek peněz k zaplacení exekuční blokace a chcete se jí co nejdříve zbavit, neváhejte a napište nám tak, že odpovíte na tuto zprávu. Peníze obratem odešleme a blokaci Vám zrušíme.

Pokud máte na účtu peníze, které nutně potřebujete, obraťte se na nás se žádostí o výplatu životního minima. Výše životního minima závisí na tom, kolik peněz máte na blokovaném účtu. Nejvíce Vám můžeme vyplatit 15 440 korun. Tuto částku vyplácíme pouze jednou během trvání blokace. Podruhé si o ni můžete požádat, pouze když bude Váš účet alespoň jeden den neblokovaný.

Pro úplnost své žádosti nám prosím nezapomeňte dát adresu nebo číslo účtu, kam Vám máme peníze poslat.

Když nás o vyplacení životního minima nepožádáte před tím, než obdržíme rozhodnutí o nabytí právní moci exekuce, ponecháme Vám peníze na jeho výplatu na účtu. Přesněji řečeno, peníze najdete na účtu, který bude mít v okamžiku přijetí právní moci nejvyšší zůstatek.

Když budete chtít poslat peníze složenkou, myslete na to, že peníze nepřijdou hned. Doba doručení bývá až 5 pracovních dnů.

Ať už chcete peníze vyplatit nebo poslat exekutorovi, napište nám to prosím v odpovědi na tuto zprávu.

S pozdravem

Vaše Air Bank

Air Bank a.s. / Evropská 2690/17 / 160 00 Praha 6 / IČ 29045371 / Společnost zapsaná u rejstříkového soudu v Praze, spisová značka B 16013.
250/19/01
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #77 kdy: 06 Srpna 2020, 10:52:46 »

Po telefonickém hovoru s Jelínkovou (ta kurva je navíc úplně blbá, netuší, že existuje rozdíl mezi příkazem a rozhodnutím nebo odporem a odvoláním) jsem pojal podezření, že SO2 zamítl mé odvolání ale nějak mi to zapomněl oznámit. Jelikož předpokládám, že takové rozhodnutí o odvolání nabývá právní moci doručením, nesmím minimálně do výročí vydání rozhodnutí SO1 do spisu nahlédnout (aby mi to přeci jen nestihli doručit včas nahlédnutím).

Pokud se při následném nahlédnutí potvrdí moje domněnka, bude rozhodnutí SO2 doručeno nahlédnutím a tedy nabude právní moci po promlčení. Pak bude potřeba podat správní žalobu, která bude ovšem předem vyhraná.

Zapomněl jsem na něco?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #78 kdy: 06 Srpna 2020, 11:03:40 »

Zajímavé! Mně Jihlava vždy posílala skrz ekonomický odbor/oddělení vymáhání pohledávek upomínku a i když sem jim nikdy výpalné neposlal včas, tohle mě nepotkalo. Asi tam na mě nemají takovou pifku. Snad máš nějakej ten revolut a můžeš si koupit aspoň svačinu. :D

Edit: Tak až teď koukám, že upomínka taky byla. Pardon.
« Poslední změna: 06 Srpna 2020, 11:10:39 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #79 kdy: 06 Srpna 2020, 11:57:41 »

Upomínka byla poslána obyčejným dopisem a týkala se rychlosti v Jihlavském tunelu, nikoli D1.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #80 kdy: 06 Srpna 2020, 16:11:14 »

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 206
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #81 kdy: 06 Srpna 2020, 17:13:39 »

...pani Butovou... predpokladam
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #82 kdy: 06 Srpna 2020, 18:37:37 »

Já mám z domluvy nahlížení v telefonu uloženo číslo s názvem "Iveta Guthová Jihlava Zmrdiúřad"
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #83 kdy: 18 Srpna 2020, 16:01:02 »

17.08.2020 fikcí doručen exekuční příkaz.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #84 kdy: 20 Srpna 2020, 16:22:31 »

Včera jsem byl nahlížet do spisu a zjistil jsem, že spis obsahuje mj. sdělení k odvolání, na základě kterého patrně SO1 dospěl k závěru, že odvolání nebylo podáno a rozhodnutí nabylo právní moci. K tomuto sdělení jsem se dostal až při nahlížení.

Mám za to, že je to minimálně v rozporu s požadavkem na zásadu předvídatelnosti a legitimního očekávání. Platnost mého odvolání SO1 de facto potvrdil výzvou k doplnění odvolání. Přeci pokud by k odvolání nepřihlédl a hleděl na něj tak, jakoby vůbec podáno nebylo (jak mu následně radí SO2), nezasílal by výzvu k jeho doplnění.

To se jako může úřední parazit zpětně rozhodnout, že libovolné podání v minulosti vlastně nebylo učiněno?

Co teď? Podat žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti SO2 ve věci odvolacího řízení? To by se podávalo k MD?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #85 kdy: 21 Srpna 2020, 01:25:29 »

Prošel jsem celé vlákno, ale text odvolání jsem nenašel. Obecně vzato: blanketní odvolání je odvoláním proti rozhodnutí jako celku. SO2 tak má po nedoplnění hodně zjednodušenou “práci”, neboť se nemusí zabývat vypořádáním jednotlivých odvolacích námitek. Ale že by podání blanketního odvolání mohl prohlásit za zneužití práva, to by snad i pro JMK byla silná káva. (Maličko jsem si zaveršoval.)

Zjevnou výhodou v dané situaci je, že o “sdělení” nebyl odvolatel nikterak informován, takže skutečně nazrál čas podat žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti KÚKV u MD.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #86 kdy: 21 Srpna 2020, 10:13:49 »

Odvolání bylo podáno nejprve 10.09.2019 obyčejným e-mailem bez uznávaného podpisu v tomto znění:

Tímto podávám odvolání proti rozhodnutí s.z. SZ-MMJ/OD/XXXXX/2018/16. Číkus, Ulice, PSČ Město, nar. DD.MM.YYYY

Následně bylo dne 16.09.2019 doporučeným dopisem blanketní odvolání potvrzeno (původně to mělo 22 stran, nějak se mi to při anonymizaci zcvrklo; fonty také byly původně krásnější).

Když jsem blanketní odvolání ani na výzvu nedoplnil, postoupil to slovenský cikán Tinka k SO2, přičemž výslovně uvedl, že odvolání bylo podáno včas.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #87 kdy: 21 Srpna 2020, 19:02:20 »

A k doplnění čeho Vás Tinka vyzval? K doplnění odvolání proti rozhodnutí s.z. SZ-MMJ/OD/XXXXX/2018/16, které nevydal Městský úřad Milevsko?

V každém případě se domnívám, že MMJ Vás měl informovat o sdělení KÚKV a o skutečnosti, že dle jeho právního názoru je nyní rozhodnutí, které nevydal MÚ Milevsko, v právní moci. Tím, že tak neučinil, poslal kauzu do prekluze. Podle principu předvídatelnosti práva jste byl oprávněn předpokládat, že Vaše odvolání je v řešení u SO2. Takto byste byl krácen na svém právu podat správní žalobu (na tu už je pozdě), příp. mimořádný prostředek (žádost o přezkum).

Shrnuto: rozhodnutí MMJ podle mne doposud nenabylo právní moci.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #88 kdy: 24 Srpna 2020, 10:57:21 »

Slovenský cikán Tinka mne tehdy vyzval k doplnění odvolání proti rozhodnutí SZ-MMJ/OD/XXXXX/2018/16. Kdo to rozhodnutí nevydal už nepsal.

Dnes mám v plánu poslat na MD:

Žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti

Dne 13.08.2019 vydal Magistrát města Jihlavy (jako správní orgán prvního stupně; dále také jen „SO1“) rozhodnutí spis. zn.  SZ-MMJ/OD/XXXXX/2018/16, které mi bylo doručeno dne 26.08.2019.

Dne 10.09.2019 jsem proti tomuto rozhodnutí podal odvolání. Dne 14.10.2019 SO1 postoupil odvolání ke Krajskému úřadu Vysočina  (jako odvolacímu správnímu orgánu, správnímu orgánu druhého stupně; dále také jen „SO2“), přičemž sám SO1 konstatoval, že odvolání bylo podáno včas.

Od té doby SO2 nevydal rozhodnutí o odvolání, ačkoli mu § 90 odst. 6 a § 71 správního řádu dává povinnost vydat rozhodnutí v zákonem stanovené lhůtě. SO2 tuto lhůtu nedodržel a odvolací řízení doposud běží.

Tímto žádám o uplatnění opatření proti nečinnosti v této věci.

Předem děkuji za kladné vyřízení. O přijatých opatřeních a způsobu potrestání příslušných úředníků si přeji být vyrozuměn.

Jsem s pozdravem a těším se na další spolupráci.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #89 kdy: 25 Srpna 2020, 19:34:36 »

Tím asi nic nezkazíte. Zajímalo by mě, jak budou argumentovat stran toho, že Vaše podání bylo porušením práva, a proto Vás už následně neinformovali, že odvolací řízení neběží...
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10