30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Buzerace ze strany PČR za nadměrný hluk aparatury z vozidla.  (Přečteno 12956 krát)

pavlicek.vitek@seznam.cz

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil

 
 Dobrý den přátelé,

 chtěl bych se zeptat,co mohu dělat v případě,že mě neustále PČR staví (jak v civilních vozech,tak ve služebních)z důvodu údajného nadměrného hluku z aparatury,kterou mám v autě.Vypadá to,že jsem na nějakém jejich black listu a už všichni ve městě mé auto znají a staví mě často i jen pouze na namátkovou kontrolu a občas prohodí věty typu:Á to jste vy....
 Audio v autě má odměřený výkon okolo 15KW a zvuk z auta je slyšet i na 2 km (text písniček-300-400m). Prostě mám rád hlasitou hudbu a auto-hifi je koníček jako každý jiný a samozřejmě naplno to z 90ti procent ani neposlouchám,jelikož se v tom dlouho sedět nedá. Chápu,že pakliže bych takto hudbu poslouchal v době nočního klidu,tak řešení bez pokuty bude složitější,ale přes den? Co jsem tak nastudoval zákony a vyhlášky,tak zákonem je pouze dáno,že účastník provozu BY NEMĚL narušovat okolí nadměrným hlukem.Ovšem zde není dána žádná vlastnost hlasitosti jak decibelově,tak frekvenčně atd... Při poslední kontrole mě opět PČRKA jebala za hlasitost a chtěla mi dát pokutu a já jsem jim sdělil,že si nejsem ničeho vědom a že takto hudbu poslouchám pro svoji potřebu a poté klasická kontrola a když nic nenašli,vzdali to a odjeli bez jakéhokoliv záznamu. 2x jsem zaplatil 100Kč pokuty,ale neustále mě staví záměrně a dost často buzerují tak bych rád věděl,jak jednat,aby věděli,že nemají šanci uspět a příště si mé zastavení rozmyslí.
 
 Děkuji Vám všem za jakékoliv rady a pomoc.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace ze strany PČR za nadměrný hluk aparatury z vozidla.
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2017, 16:34:23 »

Co jsem tak nastudoval zákony a vyhlášky,tak zákonem je pouze dáno,že účastník provozu BY NEMĚL narušovat okolí nadměrným hlukem
Nevím zda jsme četli stejný zákon, ale já v § 7(1)(b) ZPPK čtu nikoliv by neměl, ale nesmí. Pokud jde o výklad neurčitého pojmu nadměrný hluk, tak je fakt, že to v určitém rozpětí může být věc názoru, co je/není nadměrné (standardem, proti kterému se to bude posuzovat, je obvyklý hluk, který příslušný dopravní prostředek generuje), ale jestli se zde bavíme o 15 kW a hudbě slyšitelné na 2 km, tak je to vcelku jednoznačné, pokud tohle není nadměrný hluk, tak fakt nevím, co by tím bylo ...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace ze strany PČR za nadměrný hluk aparatury z vozidla.
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2017, 16:39:42 »

A co to zkusit ztlumit?
Jen tak z čiré ohleduplnosti vůči okolí, které vaši potřebu hlasité hudby nemusí sdílet - bez ohledu na hodinu.
Možná, že tím ustanou i kontroly PČR.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace ze strany PČR za nadměrný hluk aparatury z vozidla.
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2017, 16:42:16 »

U každého rádia je takový knoflík s nápisem „volume“, neboli používá se to k regulaci hlasitosti. Vám se nezdá poněkud podivné, že sám — jak píšete — akustický výkon na úrovni 15 kW pro nějaké 3 m3, že je Vaše „hudba“, či jak to Vy sám nazýváte, slyšet na 2 km?
Slyšel jste někdy rčení „Svoboda jednoho končí tam, kde začíná neomezená svoboda druhého“?
Zřejmě jste výrazně nahluchlý. Ale jak přes tuhle absolutní akustickou clonu slyšíte třeba sanitku?
Nezamyslel jste se třeba nad tím, že by bylo super si tenhle akustický výkon pustit přímo do uší přes sluchátka?


Já vím, tohle jste si tu asi přečíst nechtěl, ale jsou chvíle, kdy se domnívám, že někteří nejsou schopni ohledů k ostatním, ale od ostatních vyžadují bezměrnou toleranci a ohleduplnost, i když by na místě byla spíše dobře mířená rána mezi oči.

Já osobně Vám v tom nepomohu, protože nenalézám důvod. Děkuji za pochopení (i když ho neočekávám)…
IP zaznamenána

pavlicek.vitek@seznam.cz

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace ze strany PČR za nadměrný hluk aparatury z vozidla.
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2017, 16:44:35 »

Zákon 361/2000 Sb.§ 7 odstavec 1-(b) sice hovoří,že účastník nesmí nadměrně obtěžovat hlukem ostatní účastníky provozu a své okolí,ale není tam žádná přesná specifikace a přeci slovo nadměrné může být každým chápáno jinak.Pro mě to nadměrné není,ale pro někoho jiného ano.
« Poslední změna: 10 Listopadu 2017, 16:46:50 od pavlicek.vitek@seznam.cz »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace ze strany PČR za nadměrný hluk aparatury z vozidla.
« Odpověď #5 kdy: 10 Listopadu 2017, 16:54:51 »

No to jsem se vám právě snažil vysvětlit. V zákoně žádná přesná definice být nemusí, chcete-li to pochopit podrobněji, sáhněte po nějaké učebnici teorie práva či správního práva a hledejte buzzword neurčitý právní pojem. To co jste popsal zkrátka nadměrný hluk je, pro kohokoliv.

Vy patrně těžíte z toho, že pro fízla je to neobvyklá situace, tak ji často neumí řešit, a taky se bude přestupek blbě prokazovat, když s ním nebudete souhlasit na místě (jediný důkaz bude svědectví těch policajtů a i když jim úřad uvěří, bez nějakého objektivního měření vždy půjde rozporovat, jak moc vám to řvalo). Takže tak. Kromě pokuty pro řidiče dle ZPPK se navíc můžete vystavovat i riziku postihu za porušení OZV obce, protože tohle je přesně věc, kterou obce regulovat mohou a často to i dělají.
IP zaznamenána

pavlicek.vitek@seznam.cz

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace ze strany PČR za nadměrný hluk aparatury z vozidla.
« Odpověď #6 kdy: 10 Listopadu 2017, 16:54:54 »

 Se sanitkou nebo nevšimnutím si nějakého vozu s majáky jsem nikdy problém neměl a naopak i přes hlasité audio mám naprostý přehled o tom,co se kolem mě děje.Pak mi tedy vysvětlete,jaktože běžná auta bez hlasité hudby kolikrát vyloženě sanitky a jiné vozy s majáky blokují? Potom můžeme řešit,že jsou špatně postavené osnovy autoškoly.Pakliže člověk hlasité audio nemá rád nebo si zkrátka nedokáže představit,co je možné do auta narvat,tak chápu,že se mu to nelíbí,nicméně jsem se ale ptal na stránku věci právní a případné řešení. To že se to někomu nelíbí chápu,každý má nějaký koníček.Mně se zase nelíbí plno jiných věcí na silnicích.
IP zaznamenána

pavlicek.vitek@seznam.cz

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace ze strany PČR za nadměrný hluk aparatury z vozidla.
« Odpověď #7 kdy: 10 Listopadu 2017, 16:57:10 »

 To hh:Mnohokrát Vám děkuji za konstruktivní odpověď.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace ze strany PČR za nadměrný hluk aparatury z vozidla.
« Odpověď #8 kdy: 10 Listopadu 2017, 17:17:21 »

Není zač, ale nevykládejte si to prosím tak, že bych byl fanouškem tohoto vašeho koníčka, vidím to podobně jako kolegové, jen mi přišlo zbytečné se přidávat s dalším hejtem. Každopádně budeme-li se držet v rovině právní, tak je zjevné, že minimálně zbytkový přestupek podle výše citovaného paragrafu (se sazbou do 2000 Kč blokově resp. 1500-2000 Kč ve správním řízení) pácháte. Budete-li spoléhat na to, že se to bude orgánům blbě prokazovat, tak nějaký čas můžete slavit úspěchy, ale jste-li známá firma a provádíte to pořád na podobných místech, nahromadí se časem dost svědectví na to, aby nakonec začal vítězit stát.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace ze strany PČR za nadměrný hluk aparatury z vozidla.
« Odpověď #9 kdy: 10 Listopadu 2017, 17:20:29 »

Zabránit zastavování policií když je něčím provokujete asi nejde..
..teoreticky si můžete na ně stěžovat..
..ale když půjdete do konfrontace tak oni vám můžou ty pokuty začít opravdu dávat..
navíc ten zákon asi opravdu porušujete.
IP zaznamenána

pavlicek.vitek@seznam.cz

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace ze strany PČR za nadměrný hluk aparatury z vozidla.
« Odpověď #10 kdy: 10 Listopadu 2017, 17:23:08 »

 To hh:Tomu rozumím,že dlouhodobějším stále stejným jednáním se může správní orgán více a lépe postupně připravit na další jednání a tedy mi celou situaci i prokázat.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace ze strany PČR za nadměrný hluk aparatury z vozidla.
« Odpověď #11 kdy: 10 Listopadu 2017, 17:45:06 »

na změření hluku není zapotřebí žádná velká aparatura. Stačí měřič hluku a dálkoměr (obě zařízení jsou akorát tak do dlaně), zbytek se dopočítá. Pokud budete své okolí takto bezohledně nasírat, někdo si dá tu práci. To bych viděl jako to lepší řešení.
Může ale nastat i jiné řešení, které bych nazval „absolutní důraznou asertivitou“ — prostě se někdo nasere a to Vaše autíčko kompletně rozfláká…
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace ze strany PČR za nadměrný hluk aparatury z vozidla.
« Odpověď #12 kdy: 10 Listopadu 2017, 17:48:17 »

Po právní stránce na vás nemůžou, proto vás buzerují těma kontrolama a snaží se najít aspoň chybějící žárovku ve výbavě.

Jinak souhlasím s kolegy, už vše bylo popsáno.

Troubějící auta na sídlišti (už jsem tady vole), motorkáři pod okny na plnej plyn (koukejte na mě, já mám motorku), pojízdné cirkusy v autě s hlasitými výfuky a hudbou (nemůžu na sebe upozornit drahým autem, tak si aspoň provrtám vejfuk a koupím hudbu ať si mě všimnou) to je vážně super. Napadlo vás že za těma oknama to ty lidi nezajímá a chtěj v klidu žít? Že se snaží uspat děti? Že dospělí spěj po noční?

Taky si občas pustim hudbu trochu víc nahlas ale na dálnici nebo na okresce, ve městě na semaforu s hudbou na plno bych se cítil velice trapně. Většinou mám ale rádio v autě tak potichu že skoro není slyšet, přemýšlím nad milionem věcí že si ani kolikrát nevšimnu že je radio vypnutý.
IP zaznamenána

pavlicek.vitek@seznam.cz

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace ze strany PČR za nadměrný hluk aparatury z vozidla.
« Odpověď #13 kdy: 10 Listopadu 2017, 18:05:22 »

 Přátelé já Vaše názory chápu a každý má na svůj právo.Nicméně moralizovat o tom,jak nahlas co kdo může mít je trochu mimo.Mně třeba zase nezajímá,že někdo chodí do práce která ho sere a má málo peněz a neuživí své potomky. Můžu za situaci této osoby snad já? Potom můžeme taky řešit,proč bohatí nedávají peníze chudým a dalších milion věcí.
Za konstruktivní odpovědi k mému původnímu dotazu všem děkuji.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace ze strany PČR za nadměrný hluk aparatury z vozidla.
« Odpověď #14 kdy: 10 Listopadu 2017, 18:19:07 »

Co kdo dělá se svými penězi je každýho věc. Nevím jak to ale souvisí s tím že obtěžujete ostatní?

No, mě už je jasný kam si vás zařadit s ohledem na vaše zcestný argumenty a pokud fízlové budou buzerovat lidi jako vy kteří opravdu obtěžujou ostatní a nebudou buzerovat lidi co se autem jen chtějí dostat z bodu A do bodu B tak budu jedině rád.
IP zaznamenána